Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnak-e a magyarorszagiak...

Tudnak-e a magyarorszagiak szekelyul?

Figyelt kérdés

ennyit a NAGY Magyarorszagiakrol


[link]


2009. márc. 28. 08:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
még ott tartunk, hogy azt mondják román, ez írtozatos szégyen
2009. márc. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

de várj már, ne hari de mégis mi afrészért kellene tudnunk székelyül?

mellesleg még magyarul se igazán tud nagyon sok magyar :-)

2009. márc. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, láttam azt a videot, másodszor már nem is nézzem meg. Nagyon elszomoritot az emberek butasága, röviden és tömören.
2009. márc. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Székelyül én sem tudok,viszont a rovásírást ismerem. A lakóhelyemen és a közelében szoktak lenni hagyomány-őrző napok,ahol vannak páran,akik beszélnek,sőt énekelnek is székelyül.Ezért kérlek ne az összes magyart szóld le,hiszen,akiket a videó is mutat-a legtöbb-a divaton,a lógáson és egyéb "életbeli-csemegéken" nem lát túl(lehet egész életében a magyaron kívül csak az angolt és/vagy németet fogja beszélni).Természetesen ez nem a magyarság általánosítása, ezért tisztelet a kivételeknek illetve:"Akinek nem inge,ne vegye magára"...

Egy MAGYAR lány

2009. márc. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Miért kellene tudnunk székelyül? Ezt nem értem... Valaki magyarázza már el legyen szíves!
2009. márc. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert a székelyek nem magyarul beszélnek?

De igen, csak mi már nagyon sok olyan szavunkat elfelejtettük, amiket ők még használnak. A csángó is magyarul beszél, mégse nagyon érted meg. Mert olyanon szavakat használ, amiket mi már nem is ismerünk. Jó eséllyel akkor hallod először.


Egyébként meg tényleg nem olyanokat kellene megkérdezni, akik a tereken lógnak :) Azoktól az ember nem is várja el, hogy értelmesen beszéljenek.

2009. márc. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok és magyar vagyok. Szóval félig magyar, félig székely.
2009. márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
2009. márc. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

Azért ez egy provokatív riport, szerintem ott a tiptopp kiscsajok azt sem tudják, idehaza hogy beszélnek.

Meg lehet ott dekkoltak két hetet, mire ennyi embert össze tudtak szedni.

2009. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igazából volt a riportban vagy 5 ember, akik tényleg azt sem tudták, mi van. :D
2009. márc. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!