Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire fogadjak be es...

Mennyire fogadjak be es baratkoznak a Magyarorszagiak az Erdelyiekkel? Kirekesztitek oket? Mit gondoltok? Ti baratkoznatok szivesen?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Több erdélyi magyar ismerősöm van, akik közül többekkel nagyon jó kapcsolatot ápolok. Számomra ők ugyanolyan magyarok, mint az anyaországiak, nem rosszabbak, de nem is jobbak semmivel.
2011. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Én is erdélyi vagyok:D
2011. aug. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Értelmes magyarországi magyar nem rekeszti ki őket, s tudja, hogy tiszteletet érdemelnek a határon túli magyarok. Nekem régi vágyam, hogy eljussak oda az elszakított magyar testvéreimhez.
2011. aug. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Én nekem csak neten vannak erdélyi, vagy más határontúli ismerőseim. Nagyon szívesen barátkoznék határontúli magyarokkal is. Talán egy picit még jobb véleménnyel is vagyok róluk, mint az itthoni magyarokról, de csak úgy általánosságban.

Kizárólag olyan határontúli magyarokat ismerek személyesen, akik már vagy 20 éve itt élnek.


Egyszer volt egy romániai magyar párral egy nagyon pozitív élményem. Plázában az egyik ételbárban vettem egy menüt, de nem találtam helyet, minden asztal foglalt volt. 2-3 percig keresgéltem teljesen hasztalanul, ezt látva ez a romániai magyar pár magukhoz invitált, hogy üljek le. Elbeszélgettem velük és ott meg tudtam nyugodtan ebédelni. Nagyon aranyosak voltak, és nagyon jól állt nekik az az enyhe tájszólás amivel beszéltek. :-)

2011. aug. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Én nem nézem le őket de nem is gondolom hogy valamivel is több tiszteletet és megbecsülést érdemelnének mint bárki más.

Ugyanolyan emberek, mint a Magyarországon élő magyarok. És persze, ha szimpatikus az illető ugyanúgy barátkoznék vele, mint egy másik magyarral, vagy egy némettel vagy egy bantu négerrel.

Nem tudom, miért kellene különbséget tennem?


Volt már erdélyi magyar lakótársnőm is albérletben, és most van két kolléganőm és egy kollégám is. Azonkívül, hogy kicsit furcsán beszélnek, semmiben sem mások, mint az itt élő magyarok. Mindannyian három nyelvet beszélnek (magyar. német, román), hát le a kalappal, bár én tudnék ennyit megtanulni! :)

Jó kollégák!

2011. aug. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek senkit, aki erdélyi lenne, Baranyában elég ritkán fordulnak elő :) De ha találkoznék valaki erdélyivel, nem hinném, hogy ez különösebben meghatározó lenne a számomra.
2011. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

11:55 vagyok!

Miért pontoztatok le? Én csak az igazat írtam, most tényleg nem kamuztam!

Na jó. Lehet, hogy nem a kérdésre válaszoltam:( de azért leírtam csak úgy...!

2011. aug. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért pontoztak le néhányan, mert nem a kérdésre válaszoltál. Ne értsd félre. :-)
2011. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A százalék ezen az oldalon semmit sem jelent. Ha egy kérdésre válaszolsz, akkor is lepontoznak olyanok, akik az értelmes válaszhoz buták, de valahogyan mégis beléd akarnak rúgni egyet. Különösen a politika kategóriában egyik bizonyos párt szimpatizánsai, illetve a kultúra kategóriában a bigott térítők :D
2011. aug. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!