Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik le az emberek...

Miért nézik le az emberek azokat, akik megtartják a zenei stílusukat?

Figyelt kérdés

Annyiszor olvasom, hogy "Kinőhetnél már a tinikorból ennyi idősen" meg "Szánlak, hogy még itt tartasz agyilag" meg "Lázadjatok csak, sok sikert az életben" és ez elszomorító. :(

Igen, tény, hogy sokan (nagyon sokan) kinövik, de akik megmaradnak annak, azokkal miért kell lekezelően beszélni, miért kell úgy csinálni, mintha az illető egy senki lenne?

Ha olyat látok, hogy huszon-harmincon évesen az ember még mindig kiáll önmaga mellett, arra nem az a reakcióm, hogy "Jaj, de szánalmas", hanem, hogy én is itt tartok majd ennyi idősen, és erre büszke vagyok! 21 évesen is vállalom magam és ezután sem akarok magamnak hátat fordítani! Miért fáj az másoknak, hogy a zene egy fokkal nagyobb részt tölt ki a lelkemben, mint másoknak? Hogy nem érdekel a trend, a manikűrös, a fodrász? Helyette zene, misztikum, jó könyvek/filmek, hogyan-okon és miért-eken való filózás?

Ezek miatt én nem lennék komoly? Nem lehetnek elképzeléseim a jövőre nézve? Én is emberből vagyok... Ugyanúgy érdekel, hogy legyen munkám, legyen közös kis házunk a párommal, ugyanúgy söpörgetek, viszem ki a szemetet, játszom a kutyákkal.

Kicsit máshogy nézek ki, mással töltöm a szabadidőmet és ezért én kevesebb lennék? Hogy nem szürkültem be, nem olvadtam bele a környezetembe?

Ismerek és harminchét éves goth nőt is! Ügyvédi irodában dolgozik! És harmincnégy éves goth pasit is! Ő temetőgondozó és sírásó! Ők is kevesebbek lennének? Nem hiszem...

Elszomorító, hogy ennyire lekezelőek az emberek. :(

Normális kommenteket szeretnék! Köszönöm!


2011. júl. 3. 09:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
Hát, szard le, hogy mit mondanak a gyökerek, és kész. Asszonnyal mi is ezt tesszük. Ez persze csak akkor igaz, ha rockot vagy klasszikust hallgatsz. A többi nem zene...
2011. júl. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Első:

Csak itt az oldalon olyan sokszor olvasok ilyeneket, és elszomorít. Hogy ennyire nem fogadják el egymást az emberek.

Egyébként metál az ész! :D

De mást is meghallgatok, a lényeg, hogy az a zeneszám nekem jelentsen valamit, éreztessen velem valamit.

2011. júl. 3. 09:43
 3/26 anonim ***** válasza:

Na, helyes. Akkor meg szard le az embereket.

És eme jótanácsért annyit tegyél meg: Ne hordj csőgatyát és tágítót. Ha esetleg egyik sincs, akkor nem szóltam. ;D

2011. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Tágítóm nincs! :D

De van egy fekete csőgatyám... xD Ilyen csizmával hordom, csak az enyém fekete:

[link]

2011. júl. 3. 09:55
 5/26 A kérdező kommentje:
Így azért nem gáz...
2011. júl. 3. 09:56
 6/26 anonim ***** válasza:
53%

Nem feltétlen lenézik. Csak ez a zenei stílus téma valójában arról szól, hogy az ember kap egy kinézetet, filozófiát, viselkedési mintát, amihez tarthatja magát. Nem magának kell kitalálni.

Tinédzserként abszolút érthető a dolog, mert ők keresik a személyiségüket, és addig is felvesznek valamilyen sablont. Egy felnőtt embertől azonban elvárható, hogy saját egyénisége legyen.

Általában egyébként nem a zenével, hanem a kinézettel és a viselkedéssel van a baj. A "tovább szolgáló bakfis" kifejezés itt is értelmezhető.

Ha az ember átlagosan néz ki, vagy nem átlagosan, de egyedien, azzal semmi gond nincs. De amikor felveszi a "metálmázat" és úgy gondolja, hogy ő ettől a Jani, az huszonévesen már bizony probléma.

Ha meg hozzá ilyen sületlenségeket mond, miszerint az átlagebmer csak a trenddel, manikűrössel és fodrásszal foglalkozik, akkor még rosszabb a helyzet, mert ilyen általánosításokat intelligens ember nem tesz, mivel nyilvánvalóan nem igaz.


A másik dolog: én valóban olyan zenét hallgatok, ami igényes és mondanivalója van. És mindenfélét. Emiatt pontosan látom, hogy minden stílusban van igényes és igénytelen zene is. Innentől aki azt mondja, hogy a metál az egy igényes stílus, akkor őt nem fogom komolyan venni. A metál egy stílus. Vannak jobb és rosszabb művek is benne - pont mint bármelyik másik stílusban (pl. klasszika, techno, ragtime vagy éppen a reneszánsz). Erre a szintre, hogy ezt felismerjük, igazán nem nehéz eljutni. Akinek még ez sem megy, annak bizony még fel kell nőnie..

2011. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

Első válaszoló:


Te válaszolsz ilyen kérdésre? Már ne haragudj, de te is pont olyan szánalmas vagy, mint amilyen emberekről a kérdező ír. Mi az, hogy a többi nem zene? Ez tipikus "rocker" felfogás ezekszerint, mert már nem egyszer hallottam ilyet. Én sem kedvelem a techno-t és társait, de ismerek olyan elektronikus zenét, amihez igenis kell tudás, és jó zenét csinál, és nem nézem le. De erről feleslegesen beszélek, mert beszűkült, buta embernek beszélhet az ember, úgysem fogja felfogni.

2011. júl. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

10:01

Igen, értem én, hogy a felnőtteknek van saját egyéniségük. De én nem mondtam egy szóval sem, hogy beskatulyázom magam egy stílusba, ugyanis egy keveréknek mondanám magam, de ez a keverék is a metálon belüli stílusok keveréke. Mert ugye azon belül is több van. És nem tartom magam nagy Janinak...


"Ha meg hozzá ilyen sületlenségeket mond, miszerint az átlagebmer csak a trenddel, manikűrössel és fodrásszal foglalkozik, akkor még rosszabb a helyzet, mert ilyen általánosításokat intelligens ember nem tesz, mivel nyilvánvalóan nem igaz. "

Ezt azért írtam, mert azok, akik pl. a szépség és divatban beszólogatnak egy teszem azt rockercsajnak, azok ezekre építenek. Hogy vegyen fel egy divatos cipőt, mellé egy kézitáskát, és máris nőies lesz... Ez csak egy példa volt! De ha már általánosítás, akkor hogy is van az, hogy "felveszi a "metálmázat" és úgy gondolja, hogy ő ettől a Jani"? Akkor ez nem az? Kérdem én?


Azt sem mondtam, hogy a metálon belül minden jó. Csak azt részesítem előnyben, azt szeretem a legjobban, az a kedvencem. De azon belül is vannak olyanok, amik nem tetszenek. És azért is írtam, hogy mást is hallgatok, a lényeg, hogy nekem mondjon valamit (pl: Rihanna: Te amo, szerintem gyönyörű).

2011. júl. 3. 10:23
 9/26 anonim ***** válasza:
miért zavar ez téged ennyire? az ember személyisége kb 25éves korára alakul ki teljesen...addig(és nyilván az után is)bármi változhat...ha nem változik,akkor nem. Én soha nem kerestem a zenei stílusom...10 éves koromban megtaláltam és pont...ezen belül nyilván fejlődött a személyiségem,de olyan sosem volt(jó pár embernek a közelemben igen) hogy egyik zenei stílusból váltottam volna az ellenkezőre meg még más 5-6 stílusra...20 éves goth vagyok,de nem mindig vagyok koromfekete,tudom,mikor milyen emberekhez kell alkalmazkodnom...sosem hirdettem h én ez vagy az vagyok,aki megismert,az tudja ki vagyok..sosem néztem le embereket mert más zenét szerettek/máshogy néznek ki mint én,mert ki vagyok én,hogy megmondjam,hogy mi a helyes...mindenkinek van magához való esze és érzése,és el tudja dönteni,hogy számára mi a jó és mivel nem zavar másokat...akik beszólnak azért,aki vagy,nem igazán kell figyelembe venni..semmi közük hozzá,nincs joguk ítélkezni mások felett..ha mégis megteszik,az őket minősíti..
2011. júl. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:06


A tüctüc semmiféle tudás nem kell, csak hangminták, amiket majd egymás után pakolgatsz, meg néhol "megnyúzod" és szerzel egy felajzott ribancot, aki alányarvog...

Pont ezért nem zene, mivel ilyet bárki tud csinálni, és amint jön valami menőbb, a korábbi máris el lesz felejtve...


"mert beszűkült, buta embernek beszélhet az ember, úgysem fogja felfogni."


Az a baj, hogy itt te nem fogsz fel semmit. A rockhoz tehetség kell, a tüctüchöz meg elég, ha szerencséd van.

Én vagyok a buta? Akkor erre válaszolj kérlek:

"A görögök szerint a zene isteni eredetű, s nagy erkölcsi hatása van, mely kiterjed az emberi jellemre és viselkedésre is"

Nézz be egy diszkóba és mond meg, milyen erkölcsös embereket látsz. Lehet, hogy egy koncerten több részeg van, de azok legalább nem vonaglanak úgy, mint egy utolsó b*zi vagy ribanc.


"akik beszólnak azért,aki vagy,nem igazán kell figyelembe venni..semmi közük hozzá,nincs joguk ítélkezni mások felett..ha mégis megteszik,az őket minősíti.."


Vannak jó és rossz emberek, átmenet nincs. A jó embereknek pedig megvan a joga, hogy a rosszat elítéljék.


A rocknak pedig van múltja, ahogy a zene fejlődött, úgy alakult ki, ennek ellenére korábbi korokra is visszavezethető. Van mondanivalója, nem csak annyi, hogy "tüc" vagy "szegénynigga gyerek vagyok".

2011. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!