Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik le az emberek...

Miért nézik le az emberek azokat, akik megtartják a zenei stílusukat?

Figyelt kérdés

Annyiszor olvasom, hogy "Kinőhetnél már a tinikorból ennyi idősen" meg "Szánlak, hogy még itt tartasz agyilag" meg "Lázadjatok csak, sok sikert az életben" és ez elszomorító. :(

Igen, tény, hogy sokan (nagyon sokan) kinövik, de akik megmaradnak annak, azokkal miért kell lekezelően beszélni, miért kell úgy csinálni, mintha az illető egy senki lenne?

Ha olyat látok, hogy huszon-harmincon évesen az ember még mindig kiáll önmaga mellett, arra nem az a reakcióm, hogy "Jaj, de szánalmas", hanem, hogy én is itt tartok majd ennyi idősen, és erre büszke vagyok! 21 évesen is vállalom magam és ezután sem akarok magamnak hátat fordítani! Miért fáj az másoknak, hogy a zene egy fokkal nagyobb részt tölt ki a lelkemben, mint másoknak? Hogy nem érdekel a trend, a manikűrös, a fodrász? Helyette zene, misztikum, jó könyvek/filmek, hogyan-okon és miért-eken való filózás?

Ezek miatt én nem lennék komoly? Nem lehetnek elképzeléseim a jövőre nézve? Én is emberből vagyok... Ugyanúgy érdekel, hogy legyen munkám, legyen közös kis házunk a párommal, ugyanúgy söpörgetek, viszem ki a szemetet, játszom a kutyákkal.

Kicsit máshogy nézek ki, mással töltöm a szabadidőmet és ezért én kevesebb lennék? Hogy nem szürkültem be, nem olvadtam bele a környezetembe?

Ismerek és harminchét éves goth nőt is! Ügyvédi irodában dolgozik! És harmincnégy éves goth pasit is! Ő temetőgondozó és sírásó! Ők is kevesebbek lennének? Nem hiszem...

Elszomorító, hogy ennyire lekezelőek az emberek. :(

Normális kommenteket szeretnék! Köszönöm!


2011. júl. 3. 09:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
44%

" a mai embereket"


A diszkósok nem emberek.

2011. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Imádom az ilyen gyűlölködőket mindkét oldalon, komolyan mondom...

Magatokat minősítitek.

2011. júl. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti, hogy te mekkora gyökér vagy, te jó ég... Elvileg te felnőtt ember vagy, nem? És mégis ilyen sztereotípiákban gondolkodsz? Na ez az, ami szánalmas, nem az, ha valaki diszkóba jár. Én aztán nem vagyok oda a diszkó zenéért, de pont telibe lesz*rom, hogy ki mit szeret, ha tudok vele normálisan beszélgetni. Szánalmas, hogy nem veszed észre, hogy pont ugyan azt csinálod, mint a '60-as '70-es években azok a bizonyos húdekonzervatív felnőttek, akik megvetették a hosszú hajú fiúkat, meg kirúgták őket az iskolából emiatt.

Őszintén mondom, sokkal szánalmasabb ilyen embernek lenni, mint bármilyen zenei stílust kedvelőnek. Állatira nem a zenei ízlésen múlik, hogy ki mennyit ér. De tudod mit? Az öcsém pl. "diszkós", akkor tagadjam ki? Hát, kár érte, pedig jófej, de ha te mondod, akkor ezentúl nem fogom emberszámba venni.

2011. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"" a mai embereket"


A diszkósok nem emberek."


Hanem mik, hüllők?:)

2011. júl. 4. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Nincs itt semmiféle előítélet, ez a valóság. Amúgy meg te is korcs vagy, ha az öcséd nevelésével nem foglalkoztál."


Na ez volt az a pont, ahol feladtam. Értelmes emberekkel lehet vitázni, de te barátocskám kb. egy giliszta szintjén állsz.

2011. júl. 4. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

tegnap 15:26

Ne haragudj, de szerintem Te valamit nagyon félreértettél...

Én nem mondtam egy szóval sem, hogy lenézek bárkit is, sosem néztem le senkit! Vannak dolgok, amiket furcsállok, és meglepődök rajta (pl. bakancsban keringőzni a szalagavatón, ahol azért illene konszolidáltan kinézni, és tény, hogy elég hülyén néz ki, ha a hófehér abroncsos ruha alól kivillan az acélbetkós), de attól még nem nézem le az illetőt! Pont erről tépem a számat (ujjaimat), hogy fogadjuk el egymást! Az, hogy az embert meglepi valami az nem ugyanaz azzal, hogy egyből le is nézem!

És mint mondtam a műkörmös dolog csak egy példa volt! Attól, hogy valakinek van, még lehet nagyon rendes és értelmes ember. Arról nem is beszélve, hogy az egyik legjobb barátnőm egy műkörmös, festett hajú, sminkes, retrós csaj! Akkor miről is beszélünk?

Azt sem mondtam, hogy elektronikus zenében nem lehet jót alkotni, nem tudom ezt honnan vetted...

Voltam már én is pocsék metál koncerten, techno buliba meg azért nem teszem be a lábam, mert szimplán nem érdekel. De nem nézem le azokat sem, akik oda mennek... Ha neki az tetszik, menjen, hallgassa, az egy dolog, hogy nekem nem jön be a dolog, de miért akarnék bárkit is meggyőzni arról, hogy az nem jó?

Ez olyan, mint a vallás! Van, aki ebben hisz, van aki abban, de hogy jön az egyik ahhoz, hogy megtérítse a másikat? Amíg elvannak egymás mellett, addig nincs semmi baj...

Azt sem írtam sehol, hogy én bezárkózom, meg nem vagyok nyitott más dolgokra, pont azt írtam, hogy az ember változik, tanul, fejlődik.

De attól még hű maradhat ahhoz, ami a szíve mélyén van, nem? Attól, hogy van egy "alapszemlélete" még nem jelenti azt, hogy felveszi a szemellenzőt...


tegnap 16:51

Igen, igen, ez teljesen igaz, hogy az ember változik, fejlődik, megszeret mást is (írtam már, hogy én sem csak metálon élek). :)

A ruhatár meg... Hogy mondjam... Már írtam korábban, hogy nem vagyok egy halálmadár (akiket szintén nem nézek le), de attól még a szekrényemben a fekete dominál, és nem azért, hogy hirdessem magam, hanem mert ez tetszik. Persze vannak ott más színek is... De a feketében érzem magam a legjobban :)



45, 86 és 67%-osak, légyszi ne veszekedjetek!

45%-os! Kérlek ne sértegess másokat fölöslegesen! Pont ez az, amiről én beszélek! Hogy fogadjuk el egymást a zenei ízlésével együtt! Szerintem Neked nem fáj az, hogy mások diszkóba járnak. Nekik sem fáj, ha Te elmész a Motorhead-re! Akkor meg mi értelme van vitázni? Az, hogy Te nem érted, mi a jó a diszkóban, más még élvezheti! Én sem értem, mi benne a jó, de nem is mondtam, hogy sz*r lenne.

Te is ugyanolyan ember vagy, mint azok, akik oda járnak! Ugyanúgy van egy fejed, - jobb esetben - két lábad, két karod.

Mindkét oldalon vannak romlott (részeges, füvező, ne-nézz-rám-mert-megdöglesz félék), de ugyanúgy vannak rendes, tisztes emberek is...

2011. júl. 4. 09:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!