Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék végre megbocsátani?

Hogyan tudnék végre megbocsátani?

Figyelt kérdés
A párommal fél éve ért véget a kapcsolatunk, mert megcsalt az egyik legjobb barátnőmmel. Azóta is képtelen vagyok megbocsátani! Nem célom újra összejönni a párommal, és kibékülni a "barátnőmmel" sem, de az hogy haragszom, hogy a mai napig forrnak bennem az indulatok az eset miatt és rettentően elvagyok keseredve, nem normális. Érzem, hogy addig nem lesz nyugtom, amíg nem tudok megbocsátani! Hogyan tudnám őszintén túltenni magamat ezen?
2011. júl. 5. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ennek van egy technikája. Működik.

Van most egy erő(benned, ez nem fizikai erő)

Egy haragos, és...no, tapsztalatból tudjuk, milyen..:((

Ezzel szemben kell egy ellenerőt képezni- tudatilag.

Ez egy tudati akció.

Vagyis így gondolod: "legyenek együtt boldogok,

ha nekik így jó, legyenek boldogok"

ez egy tudati erő

és hatás-ellenhatás szerint a két erő kioltja egymást!

(mert noha nem fizikai, az erő azért helyes kifejezés, mert a fizika törvényei működnek benne)


ez abszurdnak hangzik, de működik.. :)

olyan felszabadult, könnyű lélek kezd kibontakozni nyomában benned, hogy egy felismerés követi:

De hiszen ez így jó! nekem így jó! és ez ad erőt folytatni.

és hatalmas lekötött energiák szabadulnak fel,

amit a téged derűssé tevő dolgokra használhatsz, zene? irodalmom ? vagy amit szeretsz..és boldog leszel.

Próbáld meg! :))

2011. júl. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kötelező megbocsátani

felejtsd el,aztán kész

2011. júl. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló, ezek szerint neked nem volt mégcsak hasonlóban sem részed. Őszintén teljes szívemből kívánom, hogy ne is legyen! Ez nem egy olyan dolog, amit csak úgy eltudok felejteni, pláne hogy a kapcsolat és a barátság is években volt "mérhető"...


Az első válaszolónak köszönöm, megpróbálom, bár nehéz elhinni, hogy ennyitől jobb lesz minden, de azért próbálkozom!

2011. júl. 5. 16:53
 4/5 anonim ***** válasza:

ső vagyok) pedig ,d e ! (tapasztalatból mondom!)

próbáld - a tudati akciók működnek -

és a gondolkodással, a szellemi tevékenységgel kell kezdeni, mert abban a leginkább uralt az ember.

Kevésbé a lelkében és még kevésbé a testében:(

tehát innen kell kezdeni - és az majd áthatja a lelket és végül a tested - az arcodon is megjelenik ez a megbocsátásból eredő nyugalom, béke.


egy jó könyv, (megleled könyvtárban , antikváriumban) ajánlom:

Scaligero, Massimo: Értekezés az élő gondolatról

(ford:Biczó Iván, 1990)

2011. júl. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Sehogy. Csak az idő segít. Most még forrnak benned az indulatok, aztán egyre ritkábban és kisebb mértékben.

Belőlem több mint 10 év után is ki tudta hozni valaki az agresszív vadállatot, de csak ritkán, amikor írt valamelyik közösségi lapon, pedig megmondtam hogy hagyjon békén, nincs mondanivalónk egymásnak. Már nem is írok vissza. 2 éve amikor az első levelet kaptam, napokig paprikás hangulatban voltam, most már laza mozdulattal törlöm és teszek rá.

2011. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!