Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Állandóan csak azt hallani,...

Állandóan csak azt hallani, milyen rossz hely Magyaro. , most leírnátok végre, hogy ti miért szerettek itt lakni?

Figyelt kérdés

Szeretnék már végre pozitívumokat is hallani:-)))

Én pl azért szeretem, mert a 4 évszakunkkal olyan változatos a táj, meg szeretem, hogy tavasszal és nyáron olyan zöld, és jó a levegő, stb...ti mit szerettek benne?


2011. jún. 27. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A Balatont, hogy mindenhol össze lehet futni a világon magyarokkal, minden KAJÁÁÁT<3, a szép kisvárosokat. :D
2011. jún. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kajákat imádom, és a túró rudit, a kolbászt, meg a kekszes barackos boci csokit... Egyébként imádom a várost is ahol felnőttem, minden kis zeg-zughoz köt valami emlék, szép kis hely, az emberek többsége kedves. Szeretem, hogy különleges nyelvet beszélünk és ahhoz képest hogy pici ország a miénk gyönyörű helyeink vannak. Én nem költöznék külföldre, csak ha feltétlenül muszáj, kell a mindennapi túró rudi ellátás. :)
2011. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én azt szeretem, hogy nincsenek magashegységek mert nagyon tériszonyos vagyok, de a dombos vidékeket viszont imádom (ilyennél lakunk mi is). És az is tetszik, hogy nem az egész egy nagy fülledt tengerpart.
2011. jún. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

4 evszakot sok orszagban talalni, en inkabb Magyarorszag foldrajzi elhelyezkedeset tartom elonyosnek. A termeszeti katasztrofak jobban elkerulik, mint a vilag legtobb masik orszagat, ha vannak is kisebb teruleteken problemak.


Szerintem bizonyos szolgaltatasok kifejezetten magas szinvonaluak.


A magyar konyha is egyedulallo.

2011. jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Büszke vagyok ezeréves országunkra, történelmi tetteinkre, a magyar vitézségre. A magyar feltalálókra, a magyar földre, gyümölcsre, tájra. A magyar írásbeliségre, a magyar kultúra nagyságára. Egyszóval magyarnak lenni: büszke gyönyörűség.
2011. jún. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tudom megfogalmazni. Csak szeretem^^

Szeretem az Alföldet, ahol lakok, főleg nyáron, ahogy perzsel a nap, egészen megsárgult a fű, nyulak meg őzikék ugrálnak meg szaladgálnak, a Vajas pedig ott folyik el - olyan, mintha megállt volna az idő.

Szeretem a magyar mentalitást is - na nem a rosszindulatú, "dögöljön meg a szomszéd tehene" félét, hanem a vendéglátós-tukmálósat, amikor már tele vagyok a finom házikoszttal, de még az orrom alá dugnak széles mosollyal egy tányért, hogy "vegyél még egy sütit", aztán amikor indulok haza, a kezembe nyomnak pár darabot, csak azért, hogy "nehogy megéhezz, amíg hazaérsz, tedd a zsebedbe".

Szeretem, hogy bár olyan csúnya kis gyümölcsök teremnek, de ízben messze túlszárnyalják a külföldről behozottakat, amik talán szépek, de semmi ízük. És ehhez hozzátartozik félig-meddig, hogy szeretem a pálinkát:)

Szeretem a kultúrát, a hagyományokat. Imádom a népdalokat, olyan jó néha énekelgetni őket (ha máskor nem is, akkor becsiccsentve), meg persze a régi, magyar filmeket (Kabos egy oltári pofa, Kiss Manyi meg ennivalóan tündéri:D). Meg persze a népviseletet, a kalocsai népviseletet, ami öröm a szemnek...

2011. jún. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs különösebb oka, pusztán annyi, hogy itthon érzem magam, beszélhetek az anyanyelvemen, na meg idekötnek az emlékeim.

Én pl. a magyaros ízvilágot utálom, a szélsőséges évszakokat is (túl hideg vagy túl meleg), szeretném, ha lenne tengerünk, és egy-két hungarikumon kívül nem sok konkrétumot tudnék felsorolni, ami hiányozna innen (az igazi magyar túrón kívül), de mégis: bár utazni nagyon szeretek, sosem költöznék el.

2011. jún. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

21:37-esnek


Az igaz, hogy 4 évszak sok helyen van, de én sokáig olyan helyen laktam, ahol nem volt csak 2, és ez hiányzott a legjobban talán, a család, barátok és a túró rudi mellett. :-)

Örülök, hogy azért egy páran szeretjük Magyarországot, és nem csak panaszkodni tudunk, hogy milyen rossz hely.

2011. jún. 28. 15:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért szeretek itt lakni mert magyar vagyok és csak magyarul beszélek, így másokkal nem is tudnám magamat megértetni. Itt vannak a rokonaim, haverok, barátok.


Azt nem szeretem hogy itt a minden drága és kevés a fizetés, előre félek hogy hol fogok dolgozni és hogy tudok megélni. Az álmaim kocsija is lehet hogy csak álom marad :(

2011. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%

Az igaz, hogy 4 évszak sok helyen van, de én sokáig olyan helyen laktam, ahol nem volt csak 2, és ez hiányzott a legjobban talán, a család, barátok és a túró rudi mellett. :-)


En olyan helyen lakom, ahol nincs 4 evszak es nekem meg pont ez a klima tetszik. Magyarorszagon a nyarak forroak, a telek ossze-visszak, amint lehul az ido osszel, mindenki taknyos lesz.

2011. jún. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!