Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy igazi barát tényleg képes...

Egy igazi barát tényleg képes bármit megbocsátani?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 17:32
1 2
 1/16 anonim válasza:
54%
igen:-)
2011. szept. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Azt hiszem..most hirtelen nem tudok olyat mondani, amit nem..Azaz dehogynem. Ha a gyerekem ellen valamit elkövetne, azt az egyet nem bocsátanám meg.
2011. szept. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem lehet mindent megbocsátani.A gyerek dolog az egyik.Bár még nincsen gyerekem.A másik meg ha elárul.Hiába vagyok én igazi barátja ha ő nem.Ez nem egy bolt ahova kedve szerint ki-be járkálhat.Ha nálam valaki elvesztette a bizalmat akkor nehezen szerzi meg újra..
2011. szept. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gondolom, hogy igen.

Más a dolog persze, ha a bizalom sérül.


Ahogy Nietzsche mondta:

Nem az rendített meg engem, hogy hazudtál nekem, hanem, hogy többé nem hiszek neked.

2011. szept. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sok dolgot nem lehet megbocsátani.
2011. szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Leírom személyes példámat, és rá fogsz jönni, hogy igazam van.

Volt egy nagyon jó barátnőm, hosszú évekig barátok voltunk, mindig mellette álltam, ha szüksége volt rám, vagy magányos volt. Gondoltam, én is ezt kapom vissza. Aztán véget ért egy hosszú kapcsolatom, neki pont kezdődött egy új. Jól esett volna, ha törődik velem, felhív, de az új szerelemmel új barátok is jöttek. Így én teljesen mellőzve voltam, míg a poklok poklát jártam meg. Szörnyen hiányzott a barátom, annyira jó lett volna valakinek elmondani az érzéseimet, de nem állt mellettem. Ő bulizott szilveszterkor, én itthon kínlódtam az ágyamban. Szörnyű időszak volt.

Aztán egyszer csak valahogy felújítottuk a kapcsolatot, de már közel sem volt olyan, mint régen. Azt hittem, helyreállíthatjuk. Aztán kiderült valami: lefeküdt a volt barátommal, amikor egyszer volt egy szakításos veszekedésünk. Mikor számon kértem azt reagálta, hogy 'de nem voltatok együtt'. Igen, egy éjszakára szakítottunk, ezt ő ki is használta. Bár szerintem az sem zavarta volna, ha együtt vagyunk. Ettől kezdve gyűlölöm őt, egy undorító mocskos senkinek tartom, egy utolsó aljas féregnek. Sajnálom a beleölt időt és energiát, és soha de soha nem fogok neki megbocsátani.

2011. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem. És nem is kell mindent megbocsájtani. Ha valaki mindent megbocsájt akkor nyámnyila, akin átgázolnak.

Nekem volt egy nagyon nagyon jó barátnőm, gyakorlatilag "testvéremként" szerettem...aztán nekem gimi 3. ban lett egy komoly kapcsolatom (ami egyébként még mindig tart)...az egész osztályt ellenem uszította hülye pletykákkal, annyira, hogy gyakran már-már sírva mentem suliba, gyűlöltem mindent...Amikor megkérdeztem, hogy ez mire volt jó, azt mondta ne haragudjak, csak féltékeny volt. Reméli majd egy napon megbocsájtok...


Hát nem tudom...utolsó gimis évemre úgy gondolok miatta mint életem legrosszabb periódusára, nem tudom, hogy ezt meglehet-e, vagy megkellene-e bocsájtani. Minden esetre hanyagolom...

2011. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
2011. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Dehogyis, szóval nem kéne megölni az anyukáját.
2011. szept. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem, és nem is kell és nem is lehet mindent megbocsátani, mert akkor nem ember vagy,csak egy rongybaba.

pl. nem bocsátanám meg ha:

- lefekudne a párommal

- átverne, becsapna

- kihasználna

és még sorolhatnám. Ha valaki ilyet tesz,akkor az téged nem tekint barátnak (emellet gerinctelen,hayug vagy ilyesmi) és te is jobban jársz,ha te se tekinted ot annak.


Persze mindenki hibázik,senki se tokéletes, sok dolgot meg lehet bocsátani, de mindent nem.

2011. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!