Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ötödikes lányom bizonyitványa...

Ötödikes lányom bizonyitványa szinte csupa ötös. Matekból kettes lett. Egyszerűen nem érti. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

Ülj le vele tanulni.

Bár ezt már korábban meg kellett volna tenned. Egy ötödikes nem tanul olyan dolgokat, amit ne tudnál akár te is elmagyarázni neki. Nyilván nem most tudtad meg hirtelen, hogy kettes lesz (lett) év végén.

2011. júl. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Semmit, szerintem az bőven belefér.
2011. júl. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyétek elő a matekot és tanuljátok újra. A matek színtiszta logika és mint ilyen, bárki számára megérthető. Csak sajnos rengeteg rossz matektanár van, aki belebeszéli a gyerekek fejébe, hogy úgysem értik meg az anyagot.
2011. júl. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
T. Első. Nem tudom mikor láttál utoljára ötödikes matek könyvet. Hát én nem vagyok okosabb, mint egy ötödikes! Egyébként nem ért meglepetés, mert rendszeresen tanulunk. 30 versszakos verseket stb. a matekkal van csak gond. Pontosan a logikai kulcsra lenne szükségünk.
2011. júl. 5. 19:18
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Figyelj, te is jártál suliba. Nézd meg először egyedül az anyagot, be fog ugrani, miről is van szó. Aztán "együtt megtanuljátok". Így legalább a kislányod is talán könnyebben áll neki.
2011. júl. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

És tegyük hozzá, hogy van, aki egyszerűen nem olyan beállítottságú, hogy ráálljon a matekra az agya. Ha nem látja az összefüggéseket, nem veszi észre, hogyan és mit kell egyszerűsíteni, és nem jön len neki az út, amivel a megoldáshoz eljut, akkor egyszerűen neki nem megy. De amint látjuk, van más terület, ahol remekel. :)


Egyébként, ha a matek nem megy, de a fizika igen, akkor a tanárral van a baj valószinűleg.

2011. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szabad elfogadni azt, hogy nem megy és beletörődni, igenis le kell ülni vele és megtanulni! Fogalmam sincs milyen anyagokat vesznek az ötödikesek, nem emlékszem már rá, de nem lehet annyira vészes. Ha te nem tudsz leülni vele, akkor kérj meg egy fiatal, gimis családtagot, vagy "fogadj fel" mellé egy egyetemistát, aki szabadidejében szívesen foglalkozik olykor a gyerekeddel pár órát!

Nem kell, hogy 5-ös legyen, de ha már az alapokkal problémája van, akkor sajnos ez egész életében végig fogja kísérni és nem lenne jó ha végig bukdácsolna érettségiig!


Esetleg nem lehetsz diszkalkuliája?

2011. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

Érettségi... az előbb tettek föl egy ilyen kérdést, hogy hogy számolta ki a kőműves, mennyi anyag kell az alaphoz úgy, hogy tudja, hány méterszer hány méter a szoba és milyen vastagon akarnak alapozni.

Az a helyzet, hogy a matek is tanulható. Sok mindent csak egyszer kell megérteni, azt addig kell gyúrni, amíg nem érti, a többit meg be kell gyakorolni. De ezt muszáj...

2011. júl. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok, egy ilyet is találtam:

[link]

Ha kellő szorgalommal rendelkeztek mindketten a lányoddal, akkor leülhetnétek együtt és tanulhatnátok ebből együtt. Ez persze csak akkor jó, ha letudsz ülni mellé és látod, hogy csinálja, nem a sarokban köt ki az anyag. Ha máshogy nem megy, te sem érted ezeket az anyagokat és mást sem tudsz leültetni mellé, akkor talán ez még jó megoldás lehet!

2011. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Keress neki egy jó felzárkóztató, korrepetáló tanárt, aki mindenképp pedagógus végzettségű. Egyébként én is segghülye voltam matekból, kettesekkel, néha komoly erőfeszítések árán hármasokkal, mégis ember lett belőlem, na persze nem matek, hanem nyelvtanár.
2011. júl. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!