Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kolisok! Lenne pár kérdésem. (? )

Kolisok! Lenne pár kérdésem. (? )

Figyelt kérdés

Szeptembertől kolis leszek, és érdekelne pár dolog.


Miket vigyek magammal a koliba?(ruhán,tisztálkodási cuccokon kívül.)

Kaját szoktatok bevinni?Ha igen miket?

Mennyi költőpénzt ajánlatos vinni egy hétre?


Ha még eszedbe jutna pár dolog, olyan, amihez nem írtam kérdést, azt is nyugodtan leírhatod. :)


2011. júl. 6. 15:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tancuccot vigyél, ágyneműt (ha adnak is, sokkal jobb a saját), tányért, evőeszközt, poharat, két papucsot, az egyik az, amiben fürödni tudsz, tanuláshoz való holmikat (számológép, szótár), de a füzeteket pl. egyszerűbb helyben megvenni. Mosószert, hogy ha hirtelen kell valami, ki tudd mosni.

Kaját ha kapsz, akkor nem nagyon érdemes, max. ha szereted a csokit meg ilyesmit, illetve vasárnap mikor mész fel, akkor otthoni kaját, mert az finomabb :D

Költőpénz: az első hétre vigyél egy húszast legalább, hogy ha kiderül, hogy kell valami, meg tudd venni. Meg amúgy tisztálkodószereket is érdemesebb ott venni, hogy ne kelljen minden héten ügyelni rá, hogy ne felejtsd el berakni a fogkeféd például. Szóval tusfürdőt, sampont, ilyesmit ne vigyél fel, hanem vedd meg ott. Plusz pénz az előre nem látható kiadásokra kell. Jó, ha mindig van nálad legalább egy tízes, hogy ha hirtelen kell, hozzá tudj nyúlni. Például ha fogja magát és elszakad a cipőd, tudj újat venni. De az is megoldás, ha csináltok bankszámlát, olyat ami a szüleid számlájához társszámla vagy mi - így ha hirtelen pénz kell, azonnal tudnak átutalni. Nekünk olyan volt, amire bármikor megérkezett az utalás, akár vasárnap este is, nem tudom a nevét, biztos van minden banknál ilyen opció. Igen hasznos, amikor ülsz a pályaudvaron a vonatjegyre pontosan kiszámolt pénzzel és kiderül, hogy emeltek a jegyáron...

2011. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

háát először is fürdésnél ne ejtsd le a szappant,

Ha tudsz akkor érdemes vinni laptopot tablettet de ha nem tudsz akkor a mobilodon sztem legyen net elég hasznos tud lenni tanulásba is, kaját egész hétre nem lehet vinni hétfő keddre mondjuk igen, de utána már nem nagyon, lehetsz menzás de vannak olcsóbb éttermek is a pénz ettől is függ. A kaján kívül egy tízes azért mindig legyen nálad iskolába is kérhetik, hányadikba mész?

2011. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

9.be megyek. :)

amúgy AJTP-s leszek, tehát befizetni dolgokat nem kellesz úgy, mert szinte mindent a suli áll, a többit meg a beiratkozáson/évnyitón kell fizetni. :)

2011. júl. 6. 21:13
 4/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nem is ilyesmire gondoltam :) Hanem minden beköltözés után kiderül, mi az, amit otthon hagytál, illetve mi az, ami ettől függetlenül kell. Például mi anno azzal kezdtük, hogy átrendeztük a szobát, hogy nagyobb legyen a hely. Viszont mivel volt hűtő, de konnektor nem volt ott, ahol kényelmesen elfért, vettünk egy hosszú hosszabbítót. Nem nagy kiadás, de előre nem látható. Ilyenek mindig vannak.

Ha gimis leszel, akkor valószínűleg kaját is kaptok, az jó. Egy "trükk": ha megismerkedsz vegetáriánus kollégistatárssal, akkor érdemes vele kajálni menni, mert odaadja a húst :) Nekem egyik barátnőm volt így, rendszeresen elcseréltem vele a főzeléket, amit utáltam, sült húsra, amit imádtam. Ő a húst nem ette meg, de odáig volt a főzelékekért :)

Amúgy mi az az AJTP?

2011. júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Arany János Tehetséggondozó Program. Ez igazából hátrányos helyzetűeknek lett létrehozva, de beadhatják a jelentkezést olyanok is, akik éppen nem hátrányos helyzetűek, de más okból "rászorulnak".(pl.mint én)

Nekem a tanáraim tanácsolták, hogy ide jelentkezzek, mert hajlamos vagyok elmenni rossz irányba, és nem tanulni, holott szerintük jó eszem van, és ebbe a programba van ami motivál. (pl.minden nyáron -ha jó au átlag- visznek külföldre ingyen és bérmentve, állják a jogsit, ilyesmi) :)

2011. júl. 6. 22:10
 6/14 anonim ***** válasza:

Fúúú, ha ezt tudtam volna, hogy ilyen létezik :( végig kitűnő voltam a suliban (na jó, kivéve a szorgalom jegyet, mert világéletemben csuda lusta voltam), de ilyenről nem is hallottam :( na mindegy.

De tök jó, hogy ilyen lehetőség van, becsüld meg nagyon és használd ki az előnyeit, mert nagyon jól hangzik!

2011. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bocsi,ne haragudj,de hol van ez az iskola?:)
2011. júl. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az Arany János Programban országszerte vannak iskolák.
2011. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérdező Egerbe mész suliba?
2011. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem, én Sárospatakra megyek. :)

mert te Egerbe méész?

2011. júl. 9. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!