Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Támogatod valahogy a hajléktal...

Támogatod valahogy a hajléktalan embereket?

Figyelt kérdés
pl, veszel neki a boltba kaját vagy adsz neki pénz,mondva ne borra költse...
2011. júl. 8. 00:33
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
néha adok nekik pénzt, kaját venni nem szoktam. egy ismerősöm kaját szokott adni, hogy ne piára költsék. adott egy szendvicset és elsírta magát. egy másik esetben odaadta a szendvicset mire az ordítozott és hozzávágta.. hálás...
2011. júl. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8%
Azzal támogatom őket, hogy nem adok nekik italra valót.
2011. júl. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt a dolgot érzelmi alapon kezelem. Ha van pénzem és érzek iránta valamilyen szimpátiát, akkor szoktam pénzt adni. Nem fűzök hozzá semmiféle nevelő célzatú megjegyzést (ne piára költse, blablablabla...) mert semmi értelme. Nem ítélkezem, mert semmit sem tudok a háttérről. Egyszerűen adok, talán azért, mert én is kerülhetek még ilyen helyzetbe.
2011. júl. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
Én meg semmit sem adok,amióta megtudtam mennyiféle ingyen támogatás jár nekik,míg mi szintén egyik napról a másikra élünk ebben az országban.Ingyen gyógyszer,ingyen utazás,ingyen orvos,ingyen okmányok,segélyek,stb.Nekem sem ad senki egy fillért sem fizetés elött pár nappal,amikor szó szerint egy forintom nincs.Mire kifizetem az albérletemet,a rezsimet,a gyógyszereimet,a bérletemet,aprópénzem marad egy hóra.
2011. júl. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

IGEN!...

A befizetett adóimmal támogatom őket, mert ebből finanszírozzák a hajléktalan-szállókat, ingyen ételosztásokat, segélyeket, stb...


Ha a hajléktalan kezébe pénzt nyomsz, azzal csak abban támogatod, hogy minél mélyebbre süllyedjen, semmi sem fogja arra ösztönözni, hogy próbáljon munkát találni magának és szép lassan kikapaszkodni a gödörből!


Tudni kell, hogy egy hajléktalannak sem muszáj éheznie, mert minden nap osztanak ingyen ételt a segély-pontokon és a Máltai Szeretetszolgálat pontjain is...

Itt kaphatnak tiszta ruhákat is, van fürdési lehetőség, kaphatnak orvosi ellátást és éjszakai szállást!


Ha ezt ők nem veszik igénybe, akkor magukra vessenek!

2011. júl. 8. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
33%

".Nekem sem ad senki egy fillért sem fizetés elött pár nappal,amikor szó szerint egy forintom nincs."


Nos ez azért van, mert neked van fizetésed, amit be kéne tudnod osztani. Ez persze nem mindig sikerül. Ha már mindenképp irigyelni akarsz valakit, akkor ne a hajléktalanokat irigyeld!

2011. júl. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
86%

"Ha ezt ők nem veszik igénybe, akkor magukra vessenek!"


Hmm lássuk csak...

Az étel el szokott fogyni.

Az ingyen ruha is.

A hajléktalan szállókon egymást lopják.


Nem mondom, hogy nincs igazad, de azért nem kéne ennyire egyoldalúan és felületesen szemlélni a problémát.

2011. júl. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá módom, akkor szoktam. Pénzt annak adok, aki normálisan, emberi hangnemben odaáll elém, és kér szépen. Ha borra költi, hát akkor borra költi, nincs jogom ezért elítélni, ha ilyen élethelyzetben lennék, valószínűleg én is innék, hiszen nincs ennél nagyobb kilátástalanság.


Látásból ismerem azokat, akik szoktak a környékünkre jönni kukázni, gyűjtik az üres üveget meg hasonlókat, ezért nekik mindig ki is szoktam tenni a kuka mellé dobozban ami itthon összegyűlt. Ha van valami ruha, ami nem kell, akkor azt is mellé szoktam tenni, pl. télen sálat, sapkát, kesztyűt, amit már nem hordunk.


A városban is vannak olyanok, akiket már mondhatni ismerek, tudom merre szoktak lenni. Karácsony előtt szoktam nekik főzni meg sütni egy kis sütit, annyira örülnek neki. Tudom, persze nem csak Karácsonykor kell jószívűnek lenni, csak hát nekem sincs túl sok pénzem, de évente egyszer azért megtehetem.

2011. júl. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 yuda ***** válasza:
66%

Csak költői kérdés és mint ilyenre felesleges válaszolni:

Komolyan gondolod, ha adsz egy hajléktalannak pénzt és jóindulatúlag hozzáfűzöd ne italra költse, akkor ő hálásan megköszöni és persze nem arra fogja költeni? Te ezt most komolyan gondolod?:D


Elmész ,elfordulsz és már rohan is piáért...és röhög rajtad- sajnos ez valóságosabb, mint az ideák, de szép a naivitásod :)

2011. júl. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Néha adok nekik aprót, ha van és ha szimpatikus az ember. Aki erőszakosan kéreget, annak nem szoktam adni. :S
2011. júl. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!