Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Támogatod valahogy a hajléktal...

Támogatod valahogy a hajléktalan embereket?

Figyelt kérdés
pl, veszel neki a boltba kaját vagy adsz neki pénz,mondva ne borra költse...
2011. júl. 8. 00:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno volt egy "saját" hajléktalanom! Béla bácsi! Másik városban laktam akkor és ott találoztunk. Mindig ott ült a közeli abc párkányán. De nem kéregetett soha. Egyszer aztán vittem neki 3 szalámis szendvicset, amit a boltban vettem. Csak leraktam mellé és tovább mentem. Párszor megcsináltam ezt, ő mindig csak megköszönte én pedig mentem a dolgomra. Aztán egyszer megkérdezte,hogy kérhetne-e még valamit. Mondtam,hogy igen. Azt kérte,hogy üljek le vele,amíg megeszi. Hát odaültem. Pont buliba készültünk a lányokkal, ki voltam sminkelve és egy csini miniben feszítettem tűsarkúval és bundában, mert tél volt!:) Szép látvány lehettünk így ketten! Megkérdezte,hogy hívnak meg mindenfélét. Én nem kérdeztem. Nem akartam,hogy hazudjon, hogy került utcára stb. Annyit mondott,hogy volt felesége, de meghalt. Pénzt sosem kért! Néha adtam neki cigit a kaján kívül. Ha főztünk otthon és kimaradt, akkor vittük neki. Anyukám szedett össze pár meleg holmit apu régi ruháiból, odaadtam neki. Egyszer jöttem haza a suliból, szakadt az eső. Meg voltam pakolva tételekkel és alig bírtam tartani az esernyőt. Éppen arra tekergett. Nem szólt semmit, csak odajött és elvette a szatyraimat. Így battyogtunk ketten haza. Megköszöntem, ő meg csak annyit mondott,hogy nagyon értékes és szép fiatal lány vagyok, szerencsés lesz a férfi, akié leszek!:) Utána eltűnt a környékről. Kerestem, nem találtam.
2011. júl. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

ritka lehet ilyen embert kifogni, elég normális lehetett.


Én nem szoktam nekik adni semmit, egyszer adtam de piára költötte, én nem arra adom neki, persze költse amire akarja..de azért mégis.és valahol egyetértek aki írta h neki sem ad senki ő miért adna? hát ez is igaz..mindenki saját hibájából esik bele ebbe.

2011. júl. 8. 21:25
 13/17 anonim ***** válasza:

Ganéj-nak 07.12-kor

Tévedsz,én nem vagyok irigy rájuk,csak gyakorlatilag én is hajléktalan vagyok.Hogy miért?Megmondom:albérletet fizetek,ergo lakásom nincs.Ne gondolj egy luxus kategóriára,ennél csövesebb lakást még nem láttam,de erre telik.Mivel magas vérnyomásom van,állandó gyógyszereket szedek évek óta,ráadásul gyomorfekélyem is van.Havi többezer forint a gyógyszerem.Ahhoz hogy betudjak utazni a város másik végén levő melóhelyemre,viszont bérletet kell vennem mert nekem bizony ingyen nem jár.(semmi)Ha éhes vagyok sajnos én sehová nem tudok menni,max.kölcsönkérni(ha sikerül)ha nem, akkor így jártam.Szerinted én mennyivel vagyok jobb helyzetben?Mert ágyban alszom?

2011. júl. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Na, akkor most én is elmesélnék egy történetet :


Egy Bp-környéki városban élek, nagyon szép kis kertvárosban, ami újabban egyre több ismert embert is oda csábított (tehát nem olcsó lakóhely)...


Az utcánk végében lakik egy idős házaspár, nagyon szép nagy házban, gondozott kerttel, velük lakik a lányuk és az unokájuk is, láthatóan nem nyomorognak!


No, ehhez képest igencsak megdöbbentem, amikor 10 évvel ezelőtt megláttam a szomszédunkat Bp-en a parlament mellett KOLDULNI!!!...

Fehér bottal, sötét napszemüveggel, szegényes ruházatban álldogált a metró-bejárat mellett és megköszönte a kalapjába dobált pénzeket!...


Nos, azóta már Bp. több pontján is láttam őt, nem is nagyon izgatja, hogy ismerősök látják...


Azóta gyanakodva nézem a vak koldusokat és már többet is kiszúrtam véletlenül, hogy valójában nem is vakok!!!

A legpofátlanabb a környékünkön koldul : általában 16 órakor "jár le a munkaideje", mert ilyenkor elsétál a fehér botjával egy keresztutcáig, ott befordul, összecsukja a fehér botját, zsebreteszi a botot és napszemüveget és vidáman felszáll a villamosra!...


Mindenki szűrje le magának a megfelelő tanulságokat!...

2011. júl. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem pénz nem kell adni nekik..

Szendvicset, kaját, ruhát, lelki támogatást, bátoritást.

2011. júl. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nem.
2011. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Sok éve mikor a pénzeket lecserélték volt egy időszak mikor a régi pénzt már nem fogadták el csak a bankban vették vissza. Jött a kéregető, nem volt se koszos se büdös se beteg, életerős volt és fiatal, gondoltam odaadom neki ha akar elmehet és beválthatja.

Nem fogadta el.:))))

2013. febr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!