Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy hajléktalan kukkol, és...

Egy hajléktalan kukkol, és inzultál! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Rendőrség kipipálva. Kétszer hívtam már ki őket, kijöttek, elbeszélgettek vele, de erőszakkal nem vihetik el, mondván közterületen van, "az álldogálást nem tiltja a törvény". Valamiért nem érdekli őket, hogy veszélyes! Először is kukkol. Már minden ablakon behúztam a függönyt, de előtte borzasztó volt, hogy nincs privát szférám. Ja, leírom: kisvárosban élek, egy ezeréves kertes házban. Kertvárosi rész, de vannak 4emeletes társasházak is, mindegy. A házak és az út között van 3 méter, ő pedig az én házam előtt levő padon tanyázik. Van felette egy jó öreg tölgy, oda aggatja a cuccait, meg esőbiztos. Egyszer mikor jöttem haza, a padon ült, és a kezében volt a micsodája, én meg szaladtam be. Ez a zaklatás része a dolognak.

Szóval rendőrség nem segít, hajléktalanszálló azt mondja, részeg embert nem fogadnak, ez meg iszik, állandóan. Egyszer leslalgoztam, de nem használt. Mit csináljak? Már az is eszembe jutott, hogy megmérgezem, annyira undorodom tőle és félek!


2011. szept. 27. 15:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás nagyon egyszerű. A padot tüntesd el onnan.

Ja, hogy közterület és hogy a városé és hogy rongálás? Én nagyívben lesz@rnám a helyedben. Merjék szóvá tenni! (azért úgy csináld, hogy ne nagyon lássák)

2011. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem slagozd le mindennap 2x (véletlenül). Előbb-utóbb elhúzza a csíkot.

Nincs valami nagyobb darab rokonod, haverod aki elbeszélgetne vele?

2011. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Hajléktalanszállón dolgozom,egyébként Szombathelyen.

Tanusítom,részeg embert nem engedünk be,azt -ahogy a szociális munkások mondják,szellőzni küldjük,küldik a szoc.munkás kollégák.


Én mégis megeresztenék egy telefont a rendőrségnek és a szállónak is,de előtte irnék valami papírt,amit magamon kívül aláíratnék még pár emberrel a környékről- ezzel igazolható,hogy nem egyedül téged zavar a probléma,hanem ez másnak is az.A papírba,amit írsz,legyen leírva konkrétan,hogy mi zavar benne,és mit vársz az illetékesektől,mármint,hogy azok mit tegyenek.

2011. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Jó lenne a pad eltüntetése, de a nap 90%át ott tölti. A kerítést nem egyszer oldalbavizelte (bosszúból a slalgért). Néha üvöltözik éjjel (magában). Ha közelmennék a padhoz, biztos nekemjönne, finoman szólva nem kedveljük egymást. Félek attól is, hogy kirabol, már az elmúlt 2-2.5 hónap alatt jó képe lehet róla, mikor nem vagyok otthon, ezért sürgős a megoldás.
2011. szept. 27. 16:08
 5/27 anonim ***** válasza:
68%

Szánalmas, hogy nem tesz semmit a rendőrség. Vitesd el a padot. Vagy jelentsd fel szatírkodásért, zaklatásért.

Ha ez sem használna semmit, sajnos azt hiszem én az erőszakhoz folyamodnék. Pl megveretném valakivel.

2011. szept. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Meg rendes hogy csak a keritest es nem teged vizelt le a slaggert. Mondjuk, en nem lettem volna ilyen tapintatos.

Miert van ott pad. Busz megallo vagy mi? Onkormanyzatnal panaszold el mi megy, tanukkal ha lehe, kerd oket hogy tuntessek el a padot.

2011. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%
Én is leslagoznám minden nap. Ahogy jön a hűvösebb idő, nem fogja élvezni.
2011. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Régen 3 pad volt, csak az idő kettőt elkoptatott, és már csak a fém váz van meg. Ő azon ücsörög, amelyik még ép. Azért vannak itt padok, mert egy szobor áll középen, úgy 20 éve még jó volt itt ücsörögni, ma már megette az egészet a fene. A kertbe a bejáratom amúgy messze van ettől a "lugastól", ellenben a házamtól úgy 6 méternyire kornyikál az öreg épp most is.
2011. szept. 27. 16:18
 9/27 Sárkányfűárús válasza:
97%

Oltatlan mésszel szórd meg a pad környékét...nem fogja szeretni a port a torka...ha esetleg este meg is locsolod,mikor alszik garantált az elköltözés.

Pár napig büdös lesz utánna,de még mindíg jobb a csövesszagnál!:)

Esetleg csak simán a kerítésen belülről locsold meg hajnalo 3-kor.Hidegek a reggelek már, egy idő után megúnja...ha emberkedik,akkor pedig egy szívlapáttal tarkón kell b@szni.

2011. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 petera44 válasza:
95%

Szerintem a legegyszerűbb (és egyben a legradikálisabb) megoldás, ha megkéred a szomszédot, vagy egy ismerőst, hogy alaposan rugja "popsin"! Ahányszor ott látja, annyiszor. Egyedül nem sokat tehetsz, mindenféleképpen baráti segítséget kellene kérned.

A rendőrséget csak úgy tudod "munkára fogni", ha naponta, óránként "zaklatod" őket, és ha megunják a zaklatást, akkor esetleg intézkednek.

2011. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!