Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezek a gondolatok valaha...

Ezek a gondolatok valaha nyerhetnek más formát, mint gondolat?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan gondolatom van ami boldoggá tesz, gondolatok állapotokról, nem konkrét dolgokról, hanem olyan eseményekről, mikben teljesen ki tudom fejezni önmagam habozás nélkül. Olyanok ahol meg tudom értetni az emberekkel, hogy valójában semmit sem tudnak, csak azt hiszik, hogy tudnak valamit és ezt be is tudom bizonyítani, ahol olyan társaság tagja lehetek, akik intelligensek, tudnak terveket kieszelni és fontosabb helyzetekben számíthatunk egymásra. Ha egyedül lennék, akkor pedig olyan aki mindig tudja mit csinál.

Ha soha nem valósulnának meg, akkor nem lenne értelme a gondolatoknak sem, nemde?


2011. júl. 9. 12:55
 1/3 rémuralom ***** válasza:
Tehát okos embereknek akarod megmagyarázni, hogy semmit sem tudnak, csak azt hiszik. Gratulálok.
2011. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én vagyok a világ legbölcsebb embere, mert tudom, hogy mit nem tudok - mondja Szókratész.

Szókratész kérdezett-így tanította az embereket

-kérdései nyomán az emberek rájöttek, mennyi mindent nem tudnak.

Olvass Platónt! - Állam, Timaiosz - sok jó van ott

és Szókratész védőbeszédét

- az igazság Szókratész /Platónnak fontosabb az életnél - ezért nem lehet megölni, mert az igazságszeretét nem lehet megölni, csak az életét lehet kioltani.



[link]

2011. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

13:15


Pontosan, a szavakból lehet iróniát kovácsolni (miért hívunk okosnak valakit, ha azt akarjuk megmagyarázni, hogy semmit sem tud).

Aki okos, azaz sokat tud, az valójában buta. Nem kell szó szerint venni, lehet élvezni a társaságát stb, de álláspontokat sajátít el és magol be, az álláspontok pedig, mint tudjuk folyamatosan változnak. Akkor persze nem buta, ha azért sajátítja el ezeket, hogy bekerüljön különböző helyekre, hogy ezzel presztízst szerezzen magának, majd elérje amit akar.


Második kommentelő: azzal értek egyet Szókratésszal leginkább, hogy az ismereteket saját magunknak kell elsajátítani, nem átadhatóak, mert különben hibásan értelmezhetik őket.


Az ember mérhetetlenül ostoba, olyan mint egy adathordozó, csak sokkal érzékenyebb és cselekvőképesebb, hamar robban ha lángra gyújtják és lényegtelen, hogy olyasmiben hisz ami bődületes baromság, vagy olyanban ami számunkra talán közelebb áll a valósághoz.

2011. júl. 9. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!