Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az ha valaki ritkán...

Miért van az ha valaki ritkán beszél valakivel azzal jobban elvan mint akivel naponta-kétnaponta beszél?

Figyelt kérdés
Ezt vettem észre az utóbbi időben a barátnőim között. Van akivel naponta beszélek és mégse vagyunk olyan jóban. Míg mással ritkábban beszélek és tök jól elvagyunk.
2011. júl. 9. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem azért, mert akivel ritkán találkozol annak több a mesélni valód, míg akivel nap mint nap annak minden nap elmondod a dolgaidat, nem halmozódnak fel :)))
2011. júl. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Talán azért, mert amejikkel naponta beszélsz, majd kifogy azért a téma, de amejikkel nem, azzal van miről csevegni. :)
2011. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Istnem..., logika ..
2011. júl. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha valaki sokat van valakivel, hihetetlenül ráun az illetőre. Ezért van az is, hogy izgalmasabbnak tűnnek a lányoknak az olyan srácok, akik napokra eltűnnek és kiszámíthatatlanok...


Egyébként én ezt úgy oldom meg, hogy napokig senkivel sem beszélek.

2011. júl. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont fordítva van. XD Az olyannal vagyok el nagyon jól akivel naponta-kétnaponta beszélek, akivel ritkábban beszélek azzal vannak kínos csendek. Egyikőnk sem tud mit mondani valahogy.
2011. júl. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem így van, teljesen egyénfüggő.


Különbözőek az emberek, és ezért sokféle viszony alakulhat ki köztük.


Vannak olyan kapcsolatok két ember között, amelyek pl. tárgyilagosak. Mondjuk szakmai kérdésekről beszéltek, de nem nagyon ismeritek egymást mint embert. Akár napi több órás együttlétnél sem feltétlenül unjátok meg egymást, ha egy kicsit eltérő a látásmódotok. Tipikus jó munkakapcsolat, mondjuk egy kutatócsoport tagjai között. Ha nem találkoztok egy hónapig, nem fogtok hiányozni egymásnak, nem küldözgettek leveleket (pl. vakáció alatt), de ez nem jelenti, hogy nem vagytok jóban.


Vannak olyan kapcsolatok is, amelyek intimek. Az ember a legmélyebb vágyait vagy félelmeit mondja el a másiknak stb. Gyakori, hogy egy ilyen barátság akár több hetes vagy hónapos kihagyásokkal is működik, mert amikor együtt vagytok, akkor intenzív. De ha nincs közös munka, közös hobby, közös érdeklődés a két személy között, hanem inkább egymás személye az érdekes, akkor nincs értelme napi rendszerességgel találkozni, sőt, az fárasztó lenne.


Amit leírtam, az két különböző, ideális eset. Vannak természetesen másféle lehetőségek is (olyan is van, hogy valaki valakivel nem tud és nem is akar mélyebben megismerkedni, közös érdeklődés sincs, de pl. játszani, bulizni, viccelni jól tudnak együtt, és sok más is), vagy kevésbé jól működő kapcsolatok, vagy olyanok, amelyek több felsorolt jellemzőt is mutatnak.

2011. júl. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!