Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolsz azokról az...

Mit gondolsz azokról az emberekről, akik a Facebookon élik életüket, s ott nyomoznak mások után?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 16:23
1 2
 1/12 napietus ***** válasza:
100%
szánalmasak, sajnálom őket :)
2011. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez olyan h*lyeség h nyomoznak vki után, mégis mit tudnak kideríteni? csak azt hogy kivel van kapcsolatban meg kik az ismerősei, nem nagy vmi.
2011. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a modern világ "áldozatai". Úgyhogy inkább erről a mai világról van meg a véleményem... Tudom, hogy elviekben mindenkinek saját döntése, hogy hogyan él, de szerintem ők akkoris áldozatok... És szerintem ez már csak rosszabb lesz :'(
2011. júl. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, hogy milyen okból nyomoz. Ha csak úgy kíváncsiságból, akkor csak sajnálni tudom, mert értelmetlen dolog.


Ha azért, hogy az ott található információknak hála pénzt tudjon szerezni (betörés, adatokkal való visszaélés stb. - estig lehetne sorolni), akkor azt mondom, hogy van értelme. Egy fotóval, egy bugyuta kiírással az ember hihetetlenül nagy információt adnak át másoknak. A butaság netovábbja. Az más kérdés, hogy nem szép dolog ezzel visszaélni. Viszont aki pórul jár, az meg is érdemli.

2011. júl. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:38

Csak gondolj bele. Régen egy betörőnek jól meg kellett figyelni hova tör be. Most mit csinál? Felmegy facebook-ra és nézegeti a képeket. Az emberek dicsekednek, plazma tévével, aranyláncokkal pózolnak stb.


Továbbá ha esetleg valaki feltörné a facebook adatbázisát. Te jó ég. Rengetegen megadták ott a bankszámlaszámukat és egyéb adataikat. Magában az a több millió email cím is rengeteget ér.


Ez csak két példa volt. Remélem most már tisztább a kép. :)

2011. júl. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem őket, a baráti körömből senki sem használja.

Ha pedig valaki adatokat ad meg magáról, akkor kiteszi magát a lenyomozás veszélyének, méghozzá önként. Ha neki mindegy, hát csinálja, de utána semmiképpen ne nyivákoljon, ha visszaéltek néhány adatával, vagy azok alapján ártottak neki.

2011. júl. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy akikről bizalmas infót meg lehet tudni ilyen helyen, azok meg is érdemlik, hogy pórul járjanak. Érdekes mód engem a szüleim megtudtak tanítani régen arra, hogy bankszámla és kártya számot sosem adunk ki interneten senkinek (nem is értem facebookra minek kéne az), pin kódot meg pláne nem!

Szerintem azért nem olyan gyakori, hogy egy betörő pont facebookon nézné ki az áldozatait, gyanítom az olyan balfék lehet betörésben is, mint "előkészületekben"! Ha meg így van jöjjön csak, majd megbeszéljük a dolgokat! :)


Senkit sem köteleznek arra, hogy megadja az iskolát, a címét, a párjának a nevét, a családtagjainak a nevét, illetve olyan képeket, amik ha olyan kézbe kerülnek, akkor gáz lehet belőle... előre kell gondolkodni, ha pedig ez megvan, akkor nem igen lehet az ember után NYOMOZNI!

2011. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem ritka és nem balfék dolog. Megnézed az áldozat képeit: plazma tv, xbox, laptop, csúcs gép stb. Az emberke kiírja az üzenőfalra: "Jaj, holnap indulunk a 2 hetes Spanyolországi nyaralásunkra!"

Sima ügy. Nem tudom, hogy nálunk mennyire gyakori, de az biztos, hogy ne egy ilyen eset volt már.


A bankszámlaszámot vagy telefonszámot bizonyos plusz cuccokhoz kell megadni. Elvileg azért, hogy igazold, hogy valóban te vagy az.

2011. júl. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szánalmasak.

Vagy zsenik.

Szánalmasak, ha csak azért, hogy fent lébecoljanak.

Zsenik, ha olyan áldozatokat keresnek, akiket könnyen ki lehet fosztani. Mert már erre is jók ezek az oldalak. Régen titokban tartottad a lakcímed, a születési éved, a telószámod, ma meg már mindezt kirakják face-re. Elég néhány kép a házáról, és már tudod, hogy áll anyagilag. Ezek után látod, kikkel él ott (tesói, szülei), mert ez is kint van. Majd kiteszi, hova jár iskolába (a felnőtt meg dolgozni). Megnézed, mi a munkaidő. És voalá egy kiadós keresgetés után máris tudod, hogy' áll a gyerek, mikor nincsenek otthon, és már lehet is a betörést csinálni (persze ez bűncselekmény, tessék észben tartani, és ne csinálni!).

Vagy akár át is lehet verni, hogy vmit eladsz neki. Mondjuk akarnék venni egy autót. Ez van kiírva neki. És akkor te meg jössz a biztosítós csalásos trükkel. Vagy akármivel.

2011. júl. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kicsit már a dolgok túldramatizálása, de oké ám legyen! :) Nem hiszem, hogy ez lesz a jövő üzlete! :)
2011. júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!