Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet mondani egy kisfiúna...

Mit lehet mondani egy kisfiúnak, ha azt mondja 'szeretlek'?

Figyelt kérdés

Kezdő tanítónő vagyok, és most épp egy tábor lebonyolításában tevékenykedem. Tanítok, és a tanítványaim egyike, egy 7 éves kisfiú nagyon szeret a társaságomban lenni, mindig megkérdezi, hogy holnap is én fogok mesélni, mert nagyon szereti ahogy előadom. Egyik pillanatban aztán nagy huzavonával odajött hozzám és azt mondta, hogy 'szeretlek'. Először ilyen baráti, meg tanítónénihez fűződő szeretlekre értettem, aztán észrevettem, hogy pirul a társaságomban, szégyellős, viszont nagyon segítőkész, segít takarítani nekem és lesi a kívánságomat (persze sosem kértem tőle semmit). Ma ismét előbukott a 'szeretlek' szó... Már lassan nem tudom hogy reagáljam le, hogy megfelelő legyen.

Mit lehet mondani egy kisfiú látszólagos szerelemvallására, és hogyan lehet kezelni a helyzetet? Olyan édes a gyerek, nem akarom hogy rosszul süljön el a dolog. :)

22/L


2011. júl. 12. 17:01
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
Mivel 7 eves, nem szabad negativ hozzaallast mutatnod, mert ebben a korban egy ilyen reakcio egy eletre tonkre teheti a gyereket, kesobb nem lesz onbizalma a lanyokkal stb. Az lenne a legjobb, ha elmagyaraznad neki, hogy neki a kortarsaival kellene ismerkednie, mert ez igy szokas, te pedig mar foglalt vagy. Legyel vele turelmes, de haritsd a kozeledeset magyarazattal. Ha tobbszor elmondod neki, abba fogja hagyni. Ne hagyd szo nelkul, mert akkor tulsagosan bele fog ebbe merulni es nagy csalodas fogja erni a vegen.
2011. júl. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy Te is szereted, mert nagyon aranyos kisfiú, de van barátod, akivel nagyon boldogok vagytok együtt.
2011. júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
Passz, ezt nekem is sokszor mondták, és olyankor csak megöleltem, én óvónő vagyok. De volt már olyan esetem is amikor a barátom unokaöccse jött oda és mondta hogy engem jobban szeret az anyjánál is szerelmes belém, olyan 11 éves lehetett, állandóan ölelgetett, közelemben akart lenni, kicsit fura volt, de hát most küldjem el?24L
2011. júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
"En is kedvellek, koszonom a sok segitsegedet.
2011. júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Pont így reagáltam le én is mindkétszer, mint az óvónénis válaszadó, megöleltem, de olyan barátian. De már előre félek a holnaptól...

És persze mindig megköszönöm a segítségét is...

2011. júl. 12. 17:11
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
A hangsulyt a "kedvellek" szora szantam. Semmikeppen nem mondhatod vissza, hogy szereted. O egy kicsit 'szzerelmes' beled, de nme tudja hogy az mit is jelent, vagy mi az. Inkabb o Teged balvanyoz. Viszont Neked is tudatara kell adni, hogy aranyos, mindig segit. Ezert valasztanam ezt a szot, hogy kedvellek. Ketszer-haromszor ezt mondod neki, o is at fog valtani erre a kifejezesre.
2011. júl. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
90%

"KÖSZÖNÖM"


EZT.

2011. júl. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
45%

Ha tanítónő vagy, akkor tanultál pedagógiát, pszichológiát - tehát tudnod kell a saját kérdésedre a választ.

Egyébként úgy, ahogy előttem leírták: megköszönöd, és elmondod neki, hogy te is kedveled őt.

2011. júl. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
32%

Már bocs, de egy tanítónő ennyire hogy lehet esetlen? Aki ennyire nem tud a gyerekekkel boldogulni, hogy ilyen rémegyszerű helyzetet kezeljen, mit tanult eddig az egyetemen? Mondjuk tudom a választ: ott mindent tanítanak, csak épp azt nem, hogyan bánj egy kisgyerekkel. Elmélet van, de életszerű dolog semmi, ezért képzünk ki évről évre egy rakat szerencsétlen pedagógust, és az ilyenek akarják nevelni a gyerekeinket?

Sajnos nem te vagy az egyetlen példa, ezért is bosszankodom ezen... Még nem késő szakmát váltani.

2011. júl. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Azok, akik nem látták volna, kiírom mégegyszer: KEZDŐ tanítónő vagyok, tehát tapasztalatom csak annyi van, amennyit az egyetemi gyakorlatok engedtek. Akkor meg nem kerültem ilyen helyzetbe. Amúgy jól bánok a gyerekekkel, nagyon szeretnek és figyelnek rám, és még sosem fordult elő ilyen helyzet. Ezt pedig nem tanították, csak a tapasztalat révén jöhet rá az ember.
2011. júl. 12. 17:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!