Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elmennél egy évre félig...

Elmennél egy évre félig európai származású családhoz Törökországba fiatal nőként? (au pairként)

Figyelt kérdés
Már-már szinte minden tökéletes, még is rengeteg az előítélet körülöttem, sokan próbálnak visszahúzni. Ti hogyan döntenétek? Tényleg ennyire veszélyes lehet? (nagy üdülő városba kéne mennem)
2011. júl. 13. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Oda nem.


Én is voltam au pair, ügynökség meg minden nélkül, úgyhogy nem vagyok egy félős ember, de nálam alapelv, hogy csak Európa, ahonnan 2 óra alatt itthon vagyok, ha van valami..


Én nem mennék Törökországba.

2011. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Véleményekre voltam kíváncsi, így isten ments, hogy kötekedjek, de hiába nem Európa, onnan is másfé - két óra alatt itthon lennék ha akkora probléma lenne. Esetleg olyan lehetőségem is lenne, hogy csak 1-2 hónapra menjek, majd ha nem volt gond egy későbbi alkalommal visszamehetek hosszabb távra.
2011. júl. 13. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Attol fugg, hogy te milyen kulturat szeretsz, magadhoz eleg kozelinek erzed-e. En szemely szerint nem mennek, de en nem kivanok Torokorszagban elni. Ha valakinek az tetszik, akkor menjen. Nincs ezzel semmi gond. Nem tudom, hogy miert probalnak lebeszelni, ha te szemely szerint ezt akarod. En is kulfoldon elek es engem is probaltak visszahuzni. En az ilyen emberekhez nem szolok. Rosszindulatuak es irigyek.
2011. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A család iszonyatosan kedvesnek, megbízhatónak tűnik, az anyukával többször beszéltünk telefonon és e-mailben naponta több levelet is váltunk, már nagyon várnak. Nekem eddig semmiféle fenntartásom nem volt, de ahogy közeledik az időpont mindenki ülteti a bogarat a fülembe, hogy ez egy teljesen más kultúra, lehetetlen beilleszkedni, európai, mellesleg "nem ronda" lányként eladnak 5 kecskéért, stb.

Annyit sorolták, hogy már lassan tényleg elhiszem hogy van ott félni valóm!


Kedves második! Köszönöm szépen a válaszodat, én úgy gondolom, hogy képes lennék beilleszkedni ebbe a kultúrába, életvitelbe annyira, amennyire feltétlenül szükséges! Abszolút igazad van, az számít hogy én mit akarok, bár sajnos már a bogárka ott zümmög a fülemben. Azt hiszem elmegyek 2 hónapra mindenképpen, aztán majd meglátjuk hogyan tovább! :)

2011. júl. 13. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:
2 honap nem olyan hosszu ido, de egyebkent is, ha nem megy, nem tetszik, mikor oda mesz, gondolom, lenne ra mod, hogy akar elobb is elgyere. Sajnos sokan megjarnak ezzel az au-pair dologgal, mert addig, amig nem vagy ott, nagyon kedves a csalad. Szerencse is kell hozza, nemcsak az orszagon mulik.
2011. júl. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez így van! Európán belül is lehet rosszul járni, ha itt mennék valahova, valószínű akkor is lenne annyi tartalékom, hogy haza tudjak jönni, itt is lesz. Köszönöm a te válaszodat is, mostmár 99%-ig meggyőztem magam, hogy a két hónapot bevállalom! :) Ennyit fél lábon is ki lehet bírni, de ha annyira borzalmas lenne, akkor tényleg hazajövök és kidobtam némi pénzt az ablakon...
2011. júl. 13. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!