Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek az ember eredendőe...

Szerintetek az ember eredendően jó, vagy eredendően rossz? Vagy a körülmények teszik őt azzá, ami?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Tabula rasa (White paper ('fehér lap') olyan ismeretelméleti fogalom, melyet az empirista gondolkodók használnak, mikor azt szeretnék szemléltetni, hogy az ember elméje születésekor nem tartalmaz semmiféle veleszületett ideát (tudást). Minden ismeretünk a környezetünkből, nevelésből és tanulásból származik.


A tabula rasa egy ismeretelméleti tézis, mely szerint az egyén nem rendelkezik veleszületett szellemi tartalommal, minden tudást a tapasztalatok és az észlelés segítségével szerez meg. A tabula rasa képviselői szerint a személyiség, a társadalmi, illetve érzelmi "viselkedés", és az intelligencia teljes mértékben a születés után alakul ki. A latin kifejezést angolul "üres palatábla"-ként ismerhetjük (ez arra utal, amikor krétával üres lapra vagy lemezre írtak). A római feljegyzésekből az derül ki, hogy ők viasz táblákat használtak feljegyzéseikhez, majd ezt melegítve kapták meg újra a sima felületet, vagyis a tabula rasa-t.

2011. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tabula rasa Sigmund Freud pszichoanalízisében szintén szerepet játszik. Szerinte a családi dinamika nagyban hozzájárul a személyiség fejlődéséhez (lásd: öidipusz-komplexus, stb.), illetve a nevelés az, ami nagyrészt meghatározza az ember viselkedését, gondolkodását.

Az elso is en voltam.

2011. júl. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ember,csecsemő mikor megfogan már rögtön egy olyan állapotban van

-amit a szülei,lemenői előkészítettek neki,

-amúgy meg "bűnös"állapotban van.

Ha a szülők áldásosak akkor több mint valószínű hogy a gyermek is áldásos lesz mert a szülők tudják őt irányítani e téren.Ha a szülők "pogányok" akkor a gyerek is az lesz és marad a "eredendő bűnben".De ha megnő a gyerek dönthet.

2011. júl. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam rosszindulatú, gonosz csecsemőt.

A gyerekek is csak akkor kezdenek szemtelenek lenni, vagy valamilyen negatív természetet felvenni, mikor már elkezdik utánozni a körülöttük élő embereket.

2011. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tabula rasa, mindkettő, csak később jön elő.
2011. júl. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

Egy csecsemőről nem lehet megállapítani, hogy rosszindulatú-e, szóval még jó, hogy nem láttál.


Viszont már láttam 2-3 éves gyerekeket, akik örömüket lelték abban, ha állatokat, vagy a társaikat bántották. Kizártnak tartom, hogy ilyen korban a környezeti hatások tették őket ilyenné.


Szóval igen, szerintem vannak emberek, akik gonosznak születnek.

2011. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!