Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert nezi rossz szemmel sok...

Miert nezi rossz szemmel sok ember Magyarorszagon, ha valaki kulfoldre koltozik?

Figyelt kérdés
Egy eletunk van.
2010. júl. 15. 15:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%
Mert irigyek. Ő gyáva hozzá, de ha te megteszed, téged lehet szapulni. Én egy 25 000 kisvárosban lakom, nákunk mindennel ez van, nemcsak ha kiköltözől. Ha szőke a párod, azért, ha fekete azért... ha biciklivel jársz, lesajnálnak mert biztos csóró vagy, ha kocsid van, felvágsz vele és tuti illegáis pénzből vetted. Középsulit, fősulit vidéken végeztem, egy éve jöttem vissza, a külföldi férjemmel, mi vagyunk az állandó téma.... a magyarok ilyenek, rettenetes!
2010. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%
Mert ha ők szenvednek, szenvedjen mindenki. Mert azt hiszik ettől milyen nagy magyarok lesznek.
2010. júl. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%
Ha mindenki a saját életét tartja szeme előtt és sokan elmennek innen ki marad itt? Magyarország magyarok nélkül? Ma a fiatalokat arra nevelik, hogy tanulj nyelvet, költözz külföldre, itt nem fizetnek meg stb...ezért is...én nem nézem rossz szemmel de nekem jelent annyit a hazám, hogy ittmaradok mindegy mi lesz. Ettől függetlenül nem itélem el azt aki kimegy. Csak akkor ott legyen szép élete ne nyomorogjon és becsüljék meg. Attól függetlenül hogy kimegy szeretheti a hazáját, nevelheti magyarnak gyerekét és haza is utazhat. Ezzel semmi baj.
2010. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
20%

Én valami ilyesmiről hallottam:


A nagy világon e kívűl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell.

2010. júl. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen, csak ahogy irtam, hogy mindenkinek egy elete van es ha ranezek a szuleimre, akik ledolgoztak Magyarorszagon az eletuket, az jut eszembe, hogy "mire volt ez jo?" Rabszolgasors. Az allam tovabbra is a veruket szivja, itt kulfoldon meg vigan megelhettek volna es magukra is sokkal tobb idot, penzt fordithattak volna a sok gurcoles helyett. Nem akarok azzal a tudattal leelni egy eletet, hogy mikor 60 eves leszek, elmondhassam, hogy ledolgoztam az eletemet, de ennek szinte semmi eredmenye nem lett es kozben vegig rossz hangulat vett korul. Ehelyett lehetett volna egy szep eletem, vilagot lathattam volna es megbecsulhettek volna. Ha ugyanazert a munkaert kaphatsz 6-szor annyi penzt, akkor miert ne? Es nemcsak a penzrol van szo, hanem az elismeresrol, megbecsulesrol elsosorban.
2010. júl. 15. 15:43
 6/23 A kérdező kommentje:
Es ki irja elo, hogy neked itt elned, halnod kell? Egy vers alapjan elsz? Raadasul ez a pesszimista felfogas is atjon ezekbol a sorokbol. Jol jellemzi a magyar mentalitast.
2010. júl. 15. 15:45
 7/23 anonim ***** válasza:
72%

a nem fizetnek meg sajnos nem véletlen, (amúgy első hozzászóló vagyok)a kimenési okok között, és nem véletlenül nevelik bele a gyerekekbe, itt már tisztára ellehetetlenítik az embereket

én sose álmodoztam arról, hogy nagyon gazdag legyek, vagy külföldre menjek, mindig is itt szerettem volna élni, és tanítani, ez volt a nagy álmom, hogy tanár legyek, még a gyakorlósuliban is nagyon élveztem. hát, sikerült belekostólnom a javába... 90 000 ft-al szúrják ki a szemem, 16 évnyi tanulás után, azt meg meg sem említem, hogy milyen gyereket kellene tanítanom, ha tudnám.. mert ötödikben még a nevét se tudja leírni. nekem is megfordult a fejembe, hogy inkább kimegyek külföldre, még ha fizikai munkát is kell végeznem, de nem kell enyhe fokban szellemifogyatékos, sokszor magára is veszélyes 2-3, +pár normális gyereket tanítanom egy rendes általános iskolában, és nem fog bejönni megfenyegetni a szülő egy sima üzenetért amiben megírom, hogy a gyerekének rendszeresen nincs felszerelése....

és az emberek nagyrésze gusztustalan, a már korábban említett dolgok miatt, normális ember nem tud ilyen környezetben megmaradni...

bocs, ez nem nagyon vág ide, de nagyon bökte a csőröm

2010. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%
Ebben igazad van!De az a baj hogy Mo-n nincs olyan hogy megbecsülés.Nincs biztonságban az állásod.Nem fizetnek jól. Csakhogy sok ember beletörődik.És ha beletörődnek és kussolnak attol nem lesz jobb. Nem azt mondom, hogy baltával ugorjunk a másiknak és csinálunk háborút de ezt sajnos mi hagyjuk. Külföldön megbecsülnek, jól fizetnek ki ne akarna kimenni?15/34 voltam
2010. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
20%

És ha mindenki kimegy, akkor itt mi lesz, mi marad?

Bár sokan mondják, hogy ez a célja bizonyos köröknek.

2010. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

Szerinted érdekel valakit, hogy mi lesz ha mindenki elmegy? (Amúgy erről én is hallottam (hogy bizonyos köröknek érdeke), és emailben kaptam is egy több oldalas tanulmányt, amiben valaki egész jól megfogalmazta ennek a lényegét, megdöbbentő adatokkal alátámasztva)

Egy normális ország vezetősége törekedne arra, hogy megtartsa munkásokat a termelés, gazdasági fejlődés érdekében, és az értelmiséget a szellemi fejlődésre. A kutatók, orvosok menekülnek, számos diplomás megy el külföldre szalag mellé dolgozni, a szakképzett alkalmazottak 50-60 000 ft keresnek. Nevetséges. Amúgy Feri annak idején megmondta, "ha nem tetszik, el lehet menni".

2010. júl. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!