Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Úgy lehetek színész, h miután...

Úgy lehetek színész, h miután befejeztem a gimit, elmegyek egy színészképzőbe?

Figyelt kérdés

Mármint sokan tudtommal kicsi koruk óta színészkednek (legalábbis próbálnak), és akkor én hátránnyal indulok? Vagy, ha tehetséges vagyok, akkor mindegy mikor kezdem?

Ui: Nem tudom, h tehetséges vagyok e, csak érdekel a színészi hivatás.


2011. aug. 18. 16:31
 1/3 anonim válasza:

Szia

Igen, érettségi után lehet elmenni színitanodába. Érdemes figyelembe venni ilyenkor, hogy mennyire vagy jó Magyar nyelv-ből. Ez alatt azt értem, hogy a felvételi eljárás során különböző műveket kell felolvasni, elszavalni. Az is fontos, hogy mit választassz, kérd egy tanár, vagy esetleg egy színész segítségét. Nekem egy ismerősöm ment(akart9 színésznek, ő nagyon jó vers-mesemondó volt, de rossz műveket választott és el is zavarták rögtön. Ebben is van többféle választás, vannak erősebb és gyengébb iskolák, magadnak kell eldönteni melyik való neked.

Aki kiskora óta színészkedik, szerintem nem sokat ér vele ilyenkor, csak akkor, ha rendesen színészkedik komolyabb színdarabokban. Tehát az a 13 éves aki 1-2 évesen pelenkaraklámban, 3-10 évesen meg joghurt reklámokban szerepelt nem sokat ér a tudományával.

Remélem tudtam segíteni

2011. aug. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most nagyon megörültem!

Jó vagyok magyarból, jól tudom felmondani a verseket, szövegeket(ha akarom:D).

Ha bármi kisebb-nagyobb tipped van még, szívesen fogadom.:D

2011. aug. 18. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire hasznos, de gyakorolj sokat otthon. Ülj le a tükör elé, és próbálj eljátszani dühös, szerelmes, ijedt, stb. szerepeket, hogy lásd, mennyire megy. :)
2011. aug. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!