Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem magyar származásúak,...

Nem magyar származásúak, zavar ha megbámulnak?

Figyelt kérdés

Elsősorban az afrikai, ázsiai származásúakra értem.

Én nagyjából már megszoktam, de az azért eléggé zavar amikor nem csak suttyomban nézegetnek felém (azt is néha észreveszem), hanem teljesen rám tapadnak. Olyankor nem tudom mit higgyek, leettem magam, van rajtam valami, vagy csak azért néz mert jól esik neki.

Mondjuk én is meg szoktam nézni a feketéket de igyekszem úgy, hogy ne vegye észre :)


2011. júl. 16. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez a legtöbb embert zavarja, bár én magyar vagyok, szóval nincs személyes tapasztalatom. :) De én igyekszem, hogy ne nézzek meg senkit túl feltűnően.
2011. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért, kérdező, te ázsiai vagy?:D

Egyébként nekem is megakad egy-egy 'idegenen' a szemem (pláne a négereken), de nem kezdem el őket feltűnően bámulni, az parasztság. Szerintem ez mindenkit zavar (mondjuk én nem tudom, mert magyar vagyok), természetesen jogosan.

2011. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Afrikai vagy? Én szeretem nézni a afrikai származású embereket, mivel nem olyan gyakran látok ezért megnézem őket de nem feltünően de nekem valahogy bejönnek :D Ázsiaiakat is kedvelem, szerintem jófejek, aranyosak.
2011. júl. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

az én arcszerkezetemen látszik, hogy szláv vagyok.

persze, néha bosszant, hogy jobban megnéznek, de általában nem törődöm vele.

megszoktam, akik meg régebb óta ismernek, nem néznek már annyira.

2011. júl. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ázsiai vagyok, nem afrikai (és nem kínai).
2011. júl. 17. 19:13
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Én csak egy ismerősöm nevében tudok nyilatkozni, aki itt született, de az apja nem magyar.

Ő azt mondta nekem, hogy különösebben nem zavarja, amikor bámulják, sőt, néha kifejezetten élvezi, hogy "különleges". És a csajoknak is bejön. :D

Amúgy tényleg igaza van, én is azért bámulom meg a külföldieket, mert jól néznek ki. Nem tehetek róla, hiába nem illik, nem tudom levenni róluk a szemem. Érdekesek, különlegesek, szépek.

Szerintem nyugodtan veheted bóknak, ha bámulnak :D

2011. júl. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

De örülök én neked, kedves Kérdező! Itt egy ázsiai származású hazánk fia/lánya, akinek van egy messzi szülőföldje, saját (sajátos) kultúrája, múltja és jelene - sőt bizonyára mandulaszeme is - és akkor tessék: anyanyelvi tökéletességgel, sok magyart is megszégyenítő helyesírással szólal meg...magyarul. Aki így ír ezen a nyelven, annak már két hazája, két népe/kultúrája, két szíve van. Amúgy, ha barátoddal beszélgetve elmennél mellettem - látnám a mandulaszemed és hallanám az "anyanyelvi" magyar szódat - nemcsak, hogy megnéznélek: rajtad is felejteném a szemem - elismeréssel, szeretettel. Talán még módot is keresnék,

hogy elmondjam neked, amit itt írtam. Nem tudom, melyik identitásod erősebb - de ha úgy döntenél, hogy magyar akarsz lenni (őrízve a másikat is), részemről: hozott Isten téged.

2012. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem csak azért néznek, mert tetszik nekik az ázsiai arc, vagy csak nézik, hogy milyen különleges. :)

Ne aggódj, szerintem mindenki szereti az ázsiaiakat! Komolyan! :) Jó náluk vásárolni, kajálni a kínai kifőzdékben. Nekem összességében nagyon szimpik. Rendesek, tudnak viselkedni.

2012. jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Írod, hogy nem kínai vagy, ez rendben, de úgysem tudja senki megkülönböztetni az ázsiai népcsoportokat, szóval biztos mindenki kínainak gondol. :)
2012. jan. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Régen tényleg mindenki kínainak gondolt, mostanában már az emberek egyre jobban képben vannak azzal, hogy Ázsia nem csak Kínából áll és Japán is divatos lett. Persze mindig van, akinek akkor is kínai maradok ha megmondom, hogy nem vagyok az.

Sokan megkérdezik honnan származom, a nevemből is látszik, hogy nem kínai vagyok. Egyszer egy nagy csomaggal utaztam a villamoson amin rajta volt a nevem, páran nézegették is :D


Egyébként itt születtem, itt élek, magyar identitással.

És én is szeretek kínai kifőzdékben kajálni :)

2012. jan. 12. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!