Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha tudomásotokra jutna, hogy...

Ha tudomásotokra jutna, hogy egy barátnőtök többször lopott már üzletekből, akkor megszakítanátok vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
3 éves a gyerekem és babamasszázson megismerkedtem egy anyukával, akinek ugyanakkora gyereke van. A kisfiam és az ő kisfia barátok, nagyon szeretik egymást. Az anyuka nekem első látásra szimpi volt, én neki nem, de aztán ez megváltozott. Ő megkedvelt engem, én is kedveltem, de nem mondanám rá, hogy jó barátnőm... Elkezdtünk esténként futni menni és akkor avatott be, hogy az elmúlt 1 évben több dolgot is lopott üzletekből. Nincs rá szüksége. a férje havi fél millió körül keres kb, Ő otthon van a 2 gyerekkel. Mindenük megvan, a nagyszülők támogatják őket... Ti megszakítanátok vele a kapcsolatot? Ok, hogy most aranyos a kisfia, de ha nagy lesz, akkor mit lát otthon, mit tanít majd az én fiamnak. A hab a tortán, hogy hithű katolikusnak mondja magát. Én más vallású vagyok, de nem gondoltam soha, hogy olyan valaki, aki vallásos, diplomás és jómódú inget és fürdőruhát lop....
2011. júl. 17. 20:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó. :-)) Ha valaki gazdag, és lop, az kleptomániás. Ha szegény, és lop, akkor tolvaj...

A "majdnem" barátnőd valószínűleg így akar egy kis izgalmat vinni, az egyébként konszolidált, de egyhangú háziasszony életébe. Gondolom pontosan tudja, hogy ha véletlenül lebukna, a családja mellényzsebből kifizetne mindenféle kártérítést, ügyvédet, mifenét... A lakásomba biztosan nem hívnám meg, de ha egyébként nincs vele gondod, emiatt nem kell összeveszni vele. Ezek a "játszótéri" barátságok általában addig tartanak, amíg a gyerekek oviba, az anyukák meg újra munkába nem kerülnek.

Az, hogy a most 3 éves fiad mit lát majd az övétől, még nagyon a jövő zenéje. Mire bármi rosszat láthatna, vagy tanulhatna, óvodás, iskolás lesz, ezer újabb barátot fog szerezni. Lehet, hogy ennek a kisfiúnak a nevére sem emlékszik majd.

2011. júl. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
26%
Ez kleptománia,és betegség. Én inkább veled szakítanám meg a kapcsolatot,ha ismernélek,jó nagy nyomorék vagy,ez 2 mondatból átjött...
2011. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

unatkozik, ezért kleptomániás lett. megvehetné pénzért is, de az nem olyan izgi.


gondolom kezeltetni is tudná magát, hiszen van pénze.


de nem akarja, mert kell neki az izgalom az életébe.

2011. júl. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
én nem keresném többet.
2011. júl. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mielőtt a tudatlanság a tolvajt betegnek , kleptomániásnak becézné, jó, ha tudja, hogy az ebben szenvedő jobbára haszontalan tárgyakat gyűjt be, amit vagy felhalmoz, vagy eldob, elajándékoz. Nem gyűjt be méretben passzoló fürdőruhát, ami illik a hajához, a férjének éppen jó inget. A kleptomániás, bár a lopás késztetésnek nem tud ellenállni, de a megtörténte után bűntudata van, cselekedetét megbánja. A kérdező ismerőse nem küzd ilyen felesleges érzelmekkel. Tehát egyszerűen, simán t o l v a j.

Nem tartanék vele baráti kapcsolatot.

2011. júl. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
tévedés, aki tolvaj, az nem egy felületesen ismert barátnőt avat be, hanem a haverjainak menőzik...ilyet beteg ember tesz, aki segítséget kér...lehet, hogy unatkozik, de tartok tőle, hogy inkább az elszigeteltség és a kisebbrendűségi érzés áll a háttérben...
2011. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tényleg eszméletlen, mennyire álszent emberek vannak itt... Beteg embernek nevezni egy simán tolvajt, ostobaság. Ugyanúgy BŰNCSELEKMÉNYt követ el az a nő, mint akármelyik cigányasszony. Ne csináljatok már szentet belőle, könyörgöm! Sajnálni nem kéne?

Katolikus, mi? Kb. annyiból áll neki, hogy néha meggyónja a dolgait és úgy gondolja, hogy ezzel minden le lett rendezve.

Fel kéne talán fogni, hogy ha elkapják, ugyanúgy lesittelik, mint bárki mást, aztán mehet a banánmeccs. Kíváncsi lennék, hány napig bírná odabent a kis törékeny lelke.

2011. júl. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!