Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik város teszik nektek a...

Melyik város teszik nektek a leginkább és miért?

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:

én Pécsett lakom, ezért elég elfogult vagyok, de kulturális szempontból ezt javasolnám, sok a látnivaló és rengeteg tartalmas programon lehet részt venni (EKF2010)

nemrég voltam Székesfehérváron, ami gyönyörű város, történelmi múlttal és nagyon tiszta, jól karban van tartva

ha pedig a Balaton környékén jársz, nézz be Boglárra, szerintem ez a legklasszabb üdülőváros tele virágokkal, nagyon hangulatos

2011. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Nógrád megyei vagyok, úgyhogy minden elfogultság nélkül mondhatom, hogy Pécs.
2011. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon belül?
2011. júl. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyarországról beszélünk, akkor egyértelmű Budapest. Nagy és szép város, mindent megtalálsz amit csak akarsz... Igaz vannak olyan területek is pesten belül, amelyek nem olyan fejlettek, mindt pl. józsefváros.

A második pedig Mosonmagyaróvár. Óvár is nagy területen fekszik, igaz nem akkora, mint budapest (6,5 km hosszú) igaz csak 35.000 a lakossága. Ez azért van, mert inkább családi/társasházak épülnek és nincs tele az egész város panelokkal. Egyszerűen gyönyörű.

Ráadásul itt van a magyar-szlovák-osztrák határnál. 40 km-re győr, 60 km-re pozsony, 70 km-re pedig bécs van. Tehát sokminden van arra :)

2011. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem Szeged nagyon tetszett.. kb 3 éve voltam ott nyaralni, az egész város olyan fiatalos, finom a pizza, :D, ott a Tisza, a sétálóutca, a strand, nekem mind nagyon tetszettek.. tényleg :P Pest is jó hely, de Szegednek más a varázsa
2011. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha Magyarország , akkor Pécs, egyébként meg Barcelona a világ legszebb városa :)
2011. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szeged, Győr vagy Eger, ha lehet más is akkor Bécs
2011. júl. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Szombathely. Mondom ezt mindenféle elfogultság nélkül, annak ellenére, hogy egész életemben itt és a környéken laktam eddig. Komolyan mondom, amikor a múlt hétvégén végre hazaértem a pesti betondzsungel cigánygettóból, hát egy élmény volt újra visszajönni. Itthon valahogy minden teljesen más: nincsen annyi züllött ember és szemét, mocsok az után, az emberek nem fuldokolnak a szmogtól, sokkal több és nagyobb a zöldterület, meg az egész város összképe sokkal emberibb.

Emellett szerintem még Pécs, Győr és Esztergom nevezhető különösen szépnek.

2013. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Itthon nekem Eger és Sopron, amúgy meg Prága. :)
2013. szept. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szeged
2014. dec. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!