Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy reagálnak az eladók az...

Hogy reagálnak az eladók az alkudozásnál? Főleg arabéknál.

Figyelt kérdés

Pl ha nem akarsz alkudni, vagy kicsit túlságosan lealkudod (mármint pl feléért akarod elvinni) stb.

Hallottam azt hogy néhol kötelező.


Van valakinek főleg arabéktól vagy törököktől alkudozási sztorija?:D szívesen meghallgatnám:)


2011. júl. 19. 20:17
 1/7 napietus ***** válasza:
100%
saját sztorim nincs, apám nagy alkudozós :) aki nem tud alkudni, az jobban teszi, ha el is kerüli a közel-keleti boltokat. alkudni illik. meg eleve olyan irreális árat mondanak elsőre, hogy azt csak a hülye fizeti ki.
2011. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Vagyis ott nincs megszabva az ára előre semminek?


Amúgy én valahol azt hallottam hogy ha a tárgy ára viszinylag reális, és nem akarsz belőle alkudni akkor nagyon megsértődnek.:D De miért?:D

2011. júl. 19. 20:31
 3/7 napietus ***** válasza:
100%
mert ott ez a szokás. és nem reális, max. Te látod annak. MINDIG eltúlzott árat mondanak elsőre, tudván, hogy úgyis alkuszol.
2011. júl. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyiptomban sok kereskedőnél nincs kint ár. Megvet a kereskedő, ha nem alkudsz. Ha alap szinten ismered az angolt, akkor nagyon szórakoztató. Ők nagyon élvezik az eladást, van, hogy pipával, teával kínálnak közben.
2011. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én Törökországban voltam, és érdekelt valaminek az ára. Tudtam, hogy alkudni kell, de nekem akkor sietnem kellett, mert indult a buszunk, ár viszont sehol, gondoltam, majd mond valamennyit, én meg visszajövök a kirándulás után és máris tudom, honnan indul az alku. Na nem így lett:D Megkérdeztem az árát, majd hosszan magyarázta nekem a faszi, hogy itt alkudni kell. Hiába mondtam, hogy mi a szitu, nem értette, hajtogatta, hogy nincs ára, alkudjak, mennyit adnék érte. Megköszöntem, hogy erre sajnos most nincs időm, és szaladtam a busz után. Szóval olyan nincs, hogy nem akarsz alkudni, náluk ez nem volt semelyik boltban alternatíva:D

A feléig meg mindig le tudod alkudni, ha nagyon belelendülsz, akkor csóválják a fejüket, és negyed óra után sem mennek bele a dologba.

2011. dec. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, ha annyira lealkudod, hogy már megsértődik, és dühödben szinte hozzád vágja, még akkor is nyert a bolton. A sértődöttség is része a játéknak.
2011. dec. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hollófernyiges ***** válasza:

Nem vagyok egy nagy alkudozó, de Marokkóban hamar megtanultam, hogy minimum fele árat kell mondani, aztán úgy háromnegyedben megegyeztek. De ez az alap, kis ügyességgel akár harmadáig is levihető, volt hogy a boltos maga vitte le 40%-ra a cucc árát amikor kifelé mentem (nem vittem el, még körbe akartam nézni a bazárban :)

Ezzel együtt nem hiszem hogy nagyon megsértődnek ha olyan hülye vagy hogy többszörös árat fizetsz.

2011. dec. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!