Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennél ha osztálytársad/ba...

Mit tennél ha osztálytársad/barátod öngyilkos akarna lenni?

Figyelt kérdés
Ne emozzatok, nem arra vagyok kíváncsi...
2011. júl. 20. 05:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszélnék egy olyan közös ismerőssel akinek van hatalma beleavatkozni a dologba és persze hisz is nekem amit mondok.Pl.:szülő vagy tanár
2011. júl. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen rábeszélném hogy forduljon pszichológushoz.Egy barátnak ez a kötelessége.
2011. júl. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Elköszönnék tőle, amíg nem késő.
2011. júl. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Adnék neki egy pisztolyt, ellátnám tanácsokkal, hogy miképpen a legkevésbé fájdalmas és mi a tuti sikeres megoldás. - Csak vicceltem. :-)

Én mély, őszinte beszélgetéseket kezdeményeznék vele. Megpróbálnám feltárni, hogy miért érez így. Ugyanis a legtöbb öngyilkosság(i kísérlet) inkább segélykiáltás, mint valódi meghalni akarás. Tehát ha az okot megszüntetjük, vagy segítünk átértékelni a hozzá való viszonyulást, akkor jó eséllyel magától le fog tenni az öngyilkossági szándékról.

2011. júl. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Azonnal szólnék a szüleinek
2011. júl. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Én kiröhögném, és többet szóba se állnék vele.


Persze, hogyha látnám, hogy komolyan gondolja, akkor elbeszélgetnék vele, szólnék szülőnek pl. (tanárnak vagy más személynek semmiképp sem, a legkevésbé sem akarnék botrányt neki, és amit tanárnak mondasz, hááát.... valahogy mindig elterjed) De az ilyen fenyegetőzések nagy hányada nem viszi végig.

2011. júl. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Five Star ***** válasza:
100%
Szólnék a szüleinek. Inkább legyen botrány belőle, minthogy úgy meghaljon, hogy én tudtam róla. A fenyegetőzések nagy hányada egyébként tényleg nem csinálja meg, de már a fenyegetőzés is azt jelenti, hogy valami nagyon nem oké.
2011. júl. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
Ha valaki tényleg öngyilkos akar lenni,azt nem lehet megállítani.Nem tehetsz semmit,nem a te életed hanem az övé.Abban bízhatsz hogy nem jut el tettlegességig.
2011. júl. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
csatlakoznék hozzá
2011. júl. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
92%

Egyik osztálytársam azért akart öngyilkos lenni, mert egy csaj nem akart vele lenni.-.-

Szerintem mond meg neki, hogy gondolja meg a dolgokat.

2011. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!