Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Öngyilkos hullám a tinik közt?

Öngyilkos hullám a tinik közt?

Figyelt kérdés

Huszonöt százalékkal több fiatal vetett véget az életének tavaly, miközben az öngyilkosságok száma sok éve nem látott magasságba szökött. Egyre több kamasz gondolja úgy, hogy nincs értelme az életének. A statisztikák ugyanis azt jelzik, nő a halálba menekülő kamaszok száma, olyannyira, hogy az öngyilkosság a 15 és 19 év közötti korosztály esetében a harmadik leggyakoribb halálok és ők nemcsak a nehézsorsú családokból származnak. Sokan az interneten keresnek és találnak útmutatást arra, hogyan végezzenek magukkal. Haláluk előtti este öngyilkossággal foglalkozó oldalakat böngésznek a világhálón, és valószínűleg innen származnak azok a módszerek is, ahogyan végeznek magukkal.


Ki a hibás és miért vetnek rövidke életüknek a fiatalok, akik előtt még ott az élet, a jövő? Mi lesz az országgal így?


2011. okt. 15. 12:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
elhidegülő családi kapcsolatok,kilátástalanság,céltalan élet
2011. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nincsenek hozzá szokva a csalódásokhoz és nem nagyon tudják eltűrni,vagy nagyon maguk alatt vannak esetleg bebeszélnek maguknak olyat,ami nem feltétlenül úgy van.Sok esetben a legegyértelműbb és legegyenesebb út az,ha végeznek önmagukkal.Pedig ez nem lenne helyes.Mindenkinek vannak problémái és túl kell magunkat tenni rajta még ha nehéz is.Ilyenkor arra a legcélszerűbb gondolni,hogy másnak esetleg nagyobb problémái is vannak vagy másnak is vannak hasonló problémái és mégis küzd.Vagy még gondolhatunk sok mindenre...pl.: a múltra...,hogy milyen szép volt ez + az az emlék.Esetleg a jövőre,hogy milyen jó lesz majd,hisz előttem az élet és még sok kaland vár.

15/L

2011. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Köszönjük a moderátornak a szemnyugtatást :)
2011. okt. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
A legtöbb öngyilkosság a 80-as években történt Mo-n. Egyébként biztos a sok értelmetlen kérdés miatt van amit a gyk-ra tesznek fel egyesek.
2011. okt. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Elég szomorú, hogy a legtöbbőtöknek csak a helyesírás szúrt itt szemet, pedig szerintem nagyon is jó és sajnos szomorú tényeket írt le a kérdező.


Szerintem ez változó, hogy ki miért akar öngyilok lenni, van aki szerintem családi okok miatt, vagy nincsenek barátai, magányosnak érzi magát, nincsen életcélja, jövőképe, vagy más okokból kifolyólag.


Szerintem minden ember életében vannak hullámvölgyek, csak van akinek könyebben, míg másoknak csak nehezen sikerül ezekkel megbírkóznia..

Ilyenkor jó, ha van az ember mellett valaki, aki át tudja segíteni ezen a nehéz időszakon, mert egyedül nem mindig megy..

2011. okt. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3%
Az idok jelei.
2011. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
11%
szerintem mert nagyon sokan nem tudnak helyesen írni ezért öngyik lesznek
2011. okt. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

Én is készülök az öngyilkosságra egy ideje.

Már tudom, hogy hol fogom csinálni csak még az időpontban nem vagyok egészen biztos. Elegem van az összes sz.rból, nincs értelme, hogy éljek.

2011. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Sok családban az apuka, anyuka dolgozik. Így nem jut idejük gyermeket nevelni, a gyermek pedig elzüllik. A társasággal sodródik, a tévét, internetet nézve „tanul” viselkedést, erkölcsöt, az ott tapasztalt viselkedésformák és azok kifejezése szolgál mintául számára.

Nem tudja megbeszélni a laza családi kapcsolatok miatt a szüleivel, testvéreivel a problémáit, és főleg tinikorban több „világvégét” is megél, hiszen a probléma súlyát nem tudja mérlegelni, minden konfliktust, bajt felnagyítottan lát, és azt hiszi az javíthatatlan, kezelhetetlen. Mivel csak negatív kimenetelt lát benne, a legjobb megoldásnak, mint egyetlen menekülőnek a halált látja. Így a probléma is megoldódik.

De azt nem látják ezek a fiatalok, hogy másnak is vannak problémái, sokkal komolyabbak is, mint amit bebeszélnek maguknak. De mivel labilisak, egyszerűen képtelenek felmérni a gondolkodásuk lehetetlenségét. Az a baj, sokszor az alacsony intelligencia is összejátszik ezzel.

2011. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%

Azért mert egyre okosabbak. Még senki nem hozott fel az élet mellett döntő érveket, ellene viszont milliószor annyi logikus érv van.


Attól függ az életben maradás, hogy kinek mennyit számítanak azok az apró örömök az életben.

2011. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!