Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen történelemkönyvet...

Milyen történelemkönyvet érdemes vásárolnom, amelyben túlnyomórészt az igazságot írják le?

Figyelt kérdés

Manapság ugyebár szeretik meghamisítani a történelmet, viszont engem az érdekel, hogy IGAZÁBÓL hogyan történt. Valamelyest persze mindent könyv ,,cenzúrázott", de most van künyvutalványom és szívesen utánanéznék.

Melyiket javasolnátok?


2011. júl. 21. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
A Biblia történelemkönyv is egyben, és az igazságot írja le egy az egyben. Válaszd azt.
2011. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Melyik része érdekelne? Mert a II. Világháborúról tudok linkelni dolgokat. Ugye abban az időben követték el a világ legnagyobb hazugságát (meg rengeteg mindent máshogy adtak elő), amit a mai napig tilos megkérdőjelezni.
2011. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyen könyv nincs. A történelem érdekes terület, ahol sok esetben nem lehet tudni, mi az "igazság". A közoktatásban lebutítják az anyagot, ezáltal a diákokat hamis illúziókba ringatják. Nem véletlenül kezdődik az egyetem minden történelem szakos számára azzal, hogy "először is felejtsenek el mindent, amit a középiskolában tanultak".

Mindig vannak kérdéses dolgok, ahol valójában senki nem tudja, mi az igazság. Ezért a legokosabb, amit tehetsz, hogy senkinek, semmilyen könyvnek nem hiszed el azt, amit ír, hanem elolvasol minél többet, így képet kapsz a jelenleg fennálló elméletekről, és eldöntheted, melyik számodra a legvalószínűbb. De mindig tudni kell: nem biztos, hogy az az igazság.

Illetve egész pontosan sok esetben tulajdonképpen több igazság is létezik, nézőpont kérdése a dolog.

Egyet érdemes figyelembe venni: aki azt írja, hogy az ő elmélete a kizárólagosan igaz elmélet, azt még a többinél is nagyobb fenntartással kell kezelni, mert egy jó kutató pontosan tudja, hogy attól még, hogy ő valamilyen következtetésre jutott, még egyáltalán nem biztos, hogy igaza is van.

2011. júl. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

A biblia lehet igaz - de kérdem én, akkor miért nem egyforma a katolikus, és református biblia, noha egy kissé bugyuta kérdés, hiszen csak a nyelvezetében van különbség. Viszont ezzel akkor is fenttartásaim vannak, hiszen a nem régiben megtalált könyveket, mégis titkolják, s mi közemberek, mégsem olvashatjuk el. Ez a szememben a bibliát kicsinyíti le, hanem a fentebbállókat.

2011. júl. 22. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Ha még nem jött volna válasz - próbáld elérni az összes létező könyvet, ami kimaradt a Bibliából, és olvasd el. Meg fogod látni, azok egymással sincsenek összhangban, nem hogy a Bibliával. A Biblia összes könyve pedig összefügg egymással. Egy idegen szervet kilök a szervezeted, így löki ki magából a Biblia azokat a könyveket is, amik nem tartoznak hozzá, és amely könyveket azért hoznak nézőpontba emberek, hogy támadják vele a Bibliát. De a laikusokat meg is keverik ezzel, többet úgy sem érnek el vele, és ez nekik elég. Aki Jézust szemtől szembe elakarta téríteni az Isten útjától, az gondolod, hogy téged nem akar agyilag jól összezavarni? Nagyon is. Ennek a világnak pedig ő az istene, Sátán!
2011. júl. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most akkor mire gondolsz?Mert mondjuk én nem ismerek olyan könyvet hogy "Az egész emberiség és az azt alkotó népek történelme a kezdetektől napjainkig" elég egy dúrva több ezer lapos kis kiadvány lenne.Nem értem konkrétan minek a történelmére gondolsz és a kérdésedben ezt nem konkretizáltad.A Biblia meg amúgy nem történelemkönyv max történelmi jelentőségű dokumentum de nem több.Azt meg hogy igazábol hogyan történt soha nem tudod meg sajnálom,ez az én véleményem.A történelmet ugyebár mindíg a győztesek irják nemde.Három nyelven is beszélek és utánnakerestem csak az egyszerű wikipédián bizonyos történelmi információknak különböző nyelveken és nagyon csodálkoztam hogy minden nép másképpen ír ugyanazokról a történelmi eseményekről általában mindíg a maga oldalára cifrázva a dolgokat szóval ennyit a történelemkönyvek objektivitásáról,persze ezzel nem a kedvedet akarom elvenni,az amit leirnak általánosan igaz csak a lényeget kell belőle kivenni ezért is érdemes több szerzőnek olvasni a művét és összehasonlítani azokat akkor levonhatsz a valósághoz közel álló következtetéseket.A kérdésedre a konkrét válasz az hogy nincs olyan "egy" könyv amiben minden benne van minden amire szükséged van.Egy könyv csak általánosan növelheti a tudásodat,ha komolyan érdekel a dolog akkor érdemesebb több szemszögből érdeklődni.
2013. júl. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A középiskolai tankönyvekből anno talán Salamon Konrádé volt ilyen.
2018. jan. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!