Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy hozzám...

Miért van az, hogy hozzám csak beszélnek és beszélnek az emberek és semmit nem kérdeznek tőlem, nem érdeklem őket?

Figyelt kérdés

Lehet el kellene kezdenem magamtól beszélni, de én nem vagyok ilyen, arról beszélek, amit kérdeznek. Persze most nem az üres, felszínes csevegésről van szó, hanem aminek tartalma is van.

Engem érdekel a másik ember, ezért szoktam kérdezgetni őket, de egy idő után azt veszem észre, hogy teljesen egyoldalú a beszélgetés, én meg sem szólalok, csak hallgatóság vagyok és már kedvem sincs lereagálni a másikat. Szóval ez nem is igazi kommunikáció. Az összes szomszédasszony ilyen - legyen idős vagy fiatal. Csak néhány ember van, aki rám is kíváncsi - na ők a barátaim. Olyan elkeserítő, hogy csak magukról tudnak beszélni az emberek. Ezt a tulajdonságot valószínűleg anyukámtól örököltem, ő is így van vele.


2011. júl. 26. 11:12
 1/8 emolány ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok szimplán nem engednek beszélni. Én csak megkezdek beszélni de a mondat végét sosem fejezhetem be.
2011. júl. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez is ismerős jelenség :-)
2011. júl. 26. 11:36
 3/8 anonim ***** válasza:

a legtöbb embert csak önmaga érdekli

néha még egyoldalú beszélgetésre sem képesek, annyira unalmasak

2011. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is pont ilyen vagyok! Nekem sajnos pár "barátom" is akadt ilyen, aki kihasználta ezt a helyzetet, és társalkodónőjévé fogadott, hiszen olyan jól kérdezek, és még figyelek is...


Mondjuk, ha azt mondod, hogy veled csak idegenek, szomszédasszonyok bánnak így, szerintem ne bánd. Habár velük nem tudom milyen tartalmas dolgokról csevegsz. Vagy ott is barátságot remélsz, és időben észreveszed, hogy alkalmatlanok rá?

2011. júl. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát azt gondolnám, hogy a közvetlen szomszédaimat azért érdeklem, akikkel naponta többször is találkozom (otthon vagyok egész nap, mint kismama).

Ahonnan én származom (az sem falu, csak kisebb város) nem ilyen az emberek mentalitása.

2011. júl. 26. 14:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Ó, értem. Akkor így biztos furcsa. Nálunk a szomszédasszonyokkal max. a pletykák mennek, így nem tudtam elképzelni, milyen, vagy miért rossz, ha nem kérdeznek vissza.:)
2011. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

13:31vagyok


nekem meg az a bajom hogy túl sokat érdeklődnek a szomszédok, de nem foglalkoznak senkivel.

cseréljünk

2011. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TaklamakanTigris válasza:

Mert szukkubuszok...

[link]

2011. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!