Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem örülnek az emberek...

Miért nem örülnek az emberek annak, ami van?

Figyelt kérdés

Rengeteg besavanyodott, megkeseredett ember van az ismerőseim között. Azt veszem észre, hogy egyre kevesebben örülnek annak, ami van, mindig többre vágynak, és ha azt nem kapják meg, akkor elkezdenek magukba fordulni. Ahelyett, hogy küzdenének érte, vagy éppen megpróbálnának megfeledkezni róla. Nem tudnak örülni az élet apró örömeinek. Mert szerintem minden nap történik valami olyan, aminek lehet örülni, lehet, hogy valami nagyon apróság, de már az is valami. Állandóan panaszkodnak, hogy ez és ez nem jó.

Miért ilyen a legtöbb ember?


2011. júl. 26. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos magyar mentalitás. Amikor felmerült a külföldre költözés, nálam ez volt a legerősebb indok.
2011. júl. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja. És tudod mi a legrosszabb? Ahogy ezzel letudják húzni a másikat is!
2011. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Mert lehet, hogy nem jut egyről a kettőre 10 év alatt, és ez elveszi a kedvét.

Pláne, ha valaki tisztességgel akarja ezt megtenni, és azt látja, hogy ez kétkezi munkával, rendesen nem megy, de aki "lop-csal-hazudik", annak mindene megvan, és még ő röhögi ki és sajnálja le a másikat.

Illúzióromboló tud lenni. És persze az a felfogás, hogy ugyanennyi munkával, befektetéssel máshol (azaz külföldön) az ötszöröse jön vissza ennek.

2011. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Na ez engem is nagyon bosszant főleg azért,mert én szerencsére egy olyan ember vagyok,aki az apróságoknak is tud örülni.


Erről eszembe jutott egy idézet:


"Az életnek két célja lehet:először elérni,amit akarunk,s ezután örülni neki.Csak a legbölcsebbek teljesítik a másodikat." -na ebben minden benne van!


Nem azt mondom,hogy álljunk meg egy helyben,ne fejlődjünk,ne törekedjünk a legjobbakra,de azért értékeljük,amink van,ami szép az életben.

Sajnos sok buta ember van,aki erre nem képes...


19/L

2011. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindent rogton akarnak, teulj, terulj asztalkam. Ha az asztal ures, bevagjak a durcit.
2011. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyszer egy cikk alján a kommentek között olvastam egy sor durva zsidózást, amiben az egyik ember azt fejtegette, hogy a zsidók azért sikeresek, mert összetartanak és segítik egymást - bárhol, bármikor.

Majd ezt fel is rótta bűnként nekik.

De kérdem én, a magyarok miért nem teszik ugyanezt? Amit akár a zsidók vagy szinte bármelyik nyugatabbra élő nemzet, népcsoport?

A magyarok sajnos még külföldön is inkább ártanak, mint segítenek egymásnak. Az okra nem sikerült még rájönnöm, de érdekelne, hogy mi lehet a háttérben.

2011. júl. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szép dolog a küzdelem, csak manapság a legtöbb ember hiába küzd, nem jut semmire, mert sem anyagilag, sem erkölcsileg nem becsülik meg az átlag embert, ha a lelkét kiköpi, akkor se.Magán úton is nehéz érvényesülni, mert ahhoz általában szintén pénz kell, nem is kevés.Mindenhez pénz kell, az meg nincs.Ez itt a probléma gyökere.
2011. júl. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is észrevettem, pedig nincs munkám, csóró vagyok, szüleim tartanak el sajnos...és már közeleg a 30 és semmi:S


Mégis jobban tartom magamat, mint sok jómódú ismerősöm.

Én pl. egy jégkrémnek is képes vagyok örülni:D

2011. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem csak magyar mentalítás.külföldön élek és itt is ez van. pedig aztán itt sokkal jobb életszínvonalon élnek az emberek. de mégsem örülnek annak ami van hanem több kell nekik. pl ismerőseim körében nagyon sokan. csak egy példa. adott egy pasi 33éves, saját lakása van modernül felszerelve,kocsija, tutibiztos állása ,általában be sem kell mennie otthonról a gépéről dolgozik. ha kedve szottyan több százezer forintér vásárol ruhákat magának,most volt 3 hónapig egy amerikai körúton nyaralni.. és mit csinál??? panaszkodik hogy milyen nehéz az élet. na ilyenkor felmegy bennem a pumpa. az ilyen embereket kiküldeném a mezőre hajnaltól estig dolgozni magyar minimálbérért és utána talán átértékelné az életét. és hidd el azok panaszkodnak a legtöbbet akiknek azért mindnük megvan.
2011. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert valóban, nem veszik észre az élet apró örömeit, az embereknek mindig több kell, mint ami van, sajnos ezért alakul ki, hogy egyre több ember, a fiatalok is bűnözővé válnak, hogy megszerezzék ami kell. Mindig új telefonok, új ékszerek, sok embernek mindig több kell, mint ami van/ami jutott, telhetetlenek, ez az emberi mentalitás. Ez már gyerekkorban kialakul, csak csodálkozva nézem az ismerőseim gyerekeit. Ha a szülei nem veszik meg neki a legjobb telefont, a legjobb cuccokat, a gyerek vagy magába fordul, és úgy érzi, nem elég menő, nem elég vagány, vagy kiharcolja tőlük mindenáron, legrosszabb esetben itt alakul ki a bűnözés sajnos.

Be kell vallanom, énis sokáig voltam így ezzel, pedig már felnőtt vagyok, elmúltam 20 éves is. Olyan helyen dolgozom/mozgok ahol az ismerőseim nagy részének mindenre telik, mutatták nekem a legújabb telefonjaikat, elektronikai eszközeiket, vagy éppen mesélték, hogy mennyi pénzt tudnak elszórni egy-egy este alkalmával stb. Ez nekem eleinte piszkálta az orrom, hogy én (talán egyelőre) de nem tehetem meg, nem engedhetem meg magamnak, aztán rá kellett jönnöm, hogy nem is akarom nagyon, mérlegeltem magamban a dolgokat.

Egészséges vagyok, jó állásom is van végülis, sok barátom van, akik szeretnek, és az a nő a jegyesem, akiről azt hittem, sose lesz az enyém, de mégis, és ő életem szerelme. Nekem ez a legfontosabb, nem a pénz, a drága dolgok, és a csillogás. Én így vagyok boldog, sajnos sok ember nem. 25/F

2011. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!