Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A pesti emberek tényleg...

A pesti emberek tényleg lenézik a vidékieket?

Figyelt kérdés
lehet,hogy a pesti emberek többsége mondjuk divatosabban öltözködik, mint a vidéki emberek (és most azért ne eldugott kis falukra gondoljatok),de az is igaz, hogy lenézik őket? Hallottam már olyat is,hogy vidéki ember inkább ne válasszon pesti sulit,mert rossz szemmel néznek majd rá. Nektek erről mi a véleményetek?
2011. okt. 25. 15:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk az egyetemen sosem volt ebből ügy, hogy most ki vidéki, meg ki pesti...
2011. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
53%
inkább a vidékiek nézik le a pestieket
2011. okt. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
65%
én suli után Pestre mentem dolgozni, nem nézett le senki, hisz minden munkatársam vidékről költözött fel Pestre, volt aki már 30 éve volt aki akkor amikor én is elkezdtem ott dolgozni.
2011. okt. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
79%
Inkább a kamaszok csinálják ezt...
2011. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem 2 kategória van, pesti meg vidéki, hanem 3: pesti, városi, falusi.


Nagy a különbség már akár a városi és a falusi között is, ezért a "vidéknek" mondott városi is furcsán nézhet egy falusira. Pesten, a "legnagyobb faluban" pedig hajlamosak a "vidéket" a "falusival" azonosítani. Pedig nagyon nem ugyanaz. Simán kihagyják ezzel a lépéssel a városokat, ahol ugyanazok a lehetőségek megvannak, mint Pesten (lásd pl Szegedet), csak éppen a szmogban való fulladozás, és a bűnözésveszély jelentős kockázata nélkül.

A vidéki tehát nem azt jelenti, hogy kilóg a szádból a kapanyél, de még a falusi sem feltétlenül. Mindamellett hogy megnézném én, hogy ki mit enne, ha nem lennének falvak, nem lennének agrárgazdálkodó területek, mint pl az Alföldön. Azt hiszem, leginkább egymást.

2011. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
55%
Én sosem éreztem ilyesmit Pesten, pedig én is vidéki vagyok, és csak Pesten kaptam munkát, azért költöztem fel. Senki nem nézett le, még el is magyaráztak ezt azt, mert ugye vidéken nincs metró péládul, úgyh először elég kiismerthetetlennek tűnt. Szóval segítettek is ha kellett, a lányomnak sem volt a suliban semmi problémája, az osztályban egyből lettek nagyon jó barátnői. Szóval szerintem nincs ezzel semmi probléma.
2011. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ezt a vidékiek fújják fel. Gimiben sok vidéki osztálytársam volt, de nem ilyen eldugott falusiak hanem Vecsésről meg Gyálról pl.

Pl a vecsési mindig sértésnek vette ha azt mondták rá, hogy vecsési. Nálunk soha sem volt lenézés emiatt, na mondjuk nekem az anyukám és az anyai rokonaim falusiak, és egész nyarakat töltöttem falun. Én nem nézem le őket.

2011. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
62%
Nem viccelek, én olyan faluból jöttem fel Pestre, ahol pl. előbb volt net, minta fősulin....
2011. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
61%
Tősgyökeres pesti embert nagyítóval kell keresni. Az én nagyszüleim például Pesten éltek, de az dédszüleim például a Jászságból költöztek fel, a nagypapámék pedig Ajka környékéről, szüleim már Pesten nőttek fel. Szóval akkor én elvileg már pestinek számítanék, ha ott élnék, de vidéki lettem. Azzal nem értek egyet, hogy a pestiek divatosabban öltözködnek, ott inkább az a jó, hogy bármit felvehetsz a kutyát sem érdekli, míg egy kisvárosban jól megnéznek. És igen, szerintem a kamaszok körében dívik inkább a lenézés.
2011. okt. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
26%
A pesti szmogról pedig annyit, hogy én egy nagyobb városból kerültem fel Pestre, egyetemre, és 1 év után ismeretlen eredetű fulladással kórházban kötöttem ki, rohanva vittek be. Utána még félévig fulladtam rendszeresen úgy, hogy nem asztma volt. Mára már semmi bajom, azóta se jött vissza a fulladásom, de el is jöttem Pestről.
2011. okt. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!