Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az olyan emberről...

Mit gondolsz az olyan emberről, aki nem azért tesz jót, mert kedves/segíteni akar, hanem lényegében csak belenevelték?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagy az akaratereje! :D Én is ilyen vagyok amúgy. Engem brutálszigorral neveltek. Én tök önző vagyok, tudom magamról, mégis automatikusan segítek, mondjuk elmosogatok vendégségben, összeszedek ezt-azt, mittudomén. Baromira nem kedves akarok lenni, csak ez olyan reflex, mert otthon nonstop meg volt parancsolva, hogy rend legyen és kötelező anyunak segíteni.

De még mindig jobb, mintha olyan lennék, mint öcsém nője, aki jön és bár kedves aranyos lányka, szívesen segít (állítja, aztán végülis nem csinál semmit), de a tangáitól elkezdve az összes szarját szanaszét hagyja a lakásban, úgyis, hogy többször ki lett már oktatva, hogy figyeljen oda...

20L

2011. júl. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit kellene gondolni? Nem a végeredmény a lényeg?
2011. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is tök mindegy miért segít,csak segítsen!
2011. júl. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 napietus ***** válasza:
ha valaki jót tesz, az jó. mindegy, milyen indíttatásból teszi.
2011. júl. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az sem baj, ha valakinek elvei vannak.
2011. júl. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenkibe belenevelik nem egy született ösztön ez!Vagy rájön ,hogy néha kifizetődő a dolog.Alapból a kisgyerek önző, meg kell tanítani hogy néha adja oda a játékát ételét másnak is,aztán szép lassan ez belenevelődik.Vagy nem,ha azt tapasztalja hogy máshogy is tud boldogulni,sőt ..
2011. dec. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!