Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor a sátán fellázította az...

Török tivadar kérdése:

Mikor a sátán fellázította az angyalokat akkor milyen "időpont" volt a menyben? Kik és milyen történés volt előtte és utána? Lényegében az akkor történtekről, és az utána történtekről. Sokat olvastam róla de ezeket nem értem! Titi

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A Biblia elég szükszavúan ír erről, ráadásul sok esetben jelképes beszédben. Ami biztos, hogy mindez az ember teremtése előtt volt, mert amikor Isten rábízta a kertet, akkor nem csak művelnie, de őriznie is kellett azt.


Üdv. Péter

2011. jún. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sátán berágott, mert nem hívták meg a bulira, szval olyan éjfél körül.
2011. jún. 13. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 yuda ***** válasza:

Időpont az örökkévalóság, tehát nem időben zajlódott- az idő nekünk van embereknek- ám valamiféle kronológiája csak van.


Előtte ilyesmik történhettek:

- Isten fia megszületett (nem Jézusként), Szentlélek származott(nincs pontosabb szó rá) az Atyától.

Menny elkészítése. Ezt követhette fontossági sorrendben az angyalok létrejötte. Náluk is rangsorolás, feladatok...

-Egyik fő angyal(kerub) fellázadt Isten ellen(Lucifer+fellázította az angyalok egy részét is maga mellé) - csata - eredeménye: neve Sátánra változott + le lettek taszítva a mennyből.


másik vonal: a föld meg lett teremtve és valamiféle létforma élt rajta, majd gonoszsága miatt kipusztult - elsivárosodott a föld és ezzel kezdődik a biblia első pár sora: a föld pedig kietlen volt és puszta... :)

2011. jún. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
Ha a töri vágnátok ennyire, mint a Bibliát, nem lennétek ilyen elvakultak. Tudnátok, hogy a keresztény vallás is zsidó szektaként indult. Zeitgeist filmet nézzétek meg.
2011. jún. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja persze, meg a zsidók őslakosok a Kárpát-medencében, ugye?
2011. jún. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ez szimbólikus történet.az írók azt próbálták szavakba önteni,hogy miért van az életben "jó" és "rossz",és ezt mitológikus történetekkel ábrázolva festették le.mi volt előtte,és utána,akkor milyen időpont volt akkor a mennyben? ez kb.annyira megválaszolható dolog,mint ha azt kérnéd,magyarázza el valaki,mi az,hogy örökkévalóság,vagy,hogyan keletkezett pontosan a világegyetem:-)/bár mint írtam az egész eleve szimbólikus sztori,tehát ne "időben" meg "előtte-utána" felfogásban gondolkozz/az írók épp ezért éltek szimbolikákkal,mert az élet misztikumára való tekintettel ezt csak így tudták szavakba önteni,valamelyest megfoghatóvá tenni.a Sátán,és angyalai egy metafóra a "rossz"-ra,aminek léteznie kell,mert különben nem létezhetne a "jó" sem.ezért a sötétség kivált a fényből, a Sátán elkülönült az Istentől,vagy használhatunk bármilyen szót,hogy megtapasztalhassa mindkét oldalt,és utána átlássa az összefüggéseket-minden ember megtapasztalja az életében azt,amit "sötétségnek" nevez,és ez nem azért van,mert valami rosszat tett,és ez a büntetése,hanem azért mert nincs fény árnyék nélkül.akit nem érnek megpróbáltatások,nehéz idők,az nem tud lelkileg fejlődni.
2011. jún. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Zeitgeist filmet nézzétek meg."


Eleve aki a Zeitgeist filmet elhisz, már csak gyenge lehet történelemből. + Iszonyatosan befolyásolható.

2011. jún. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Van aki azt hiszi,hogy aki ilyet kérdez egy az bigott vallásos, pedig én csak tudni szeretném azt hogyan történt az angyalok lázadása és szeretném ezt milyen módon lázította fel őket a sátán,szeretném megfesteni.üdv titi
2011. jún. 13. 19:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Az angyalok nem képesek fellázadni, mert tökéletesek. Ezért nem volt ilyen lázadás. Az Isten háromfajta értelmes lényt teremtett.

Angyalok. Fényből. Tökéletes, nem téved, nem lázad.

Ember. Földből. Szabad akarat, ő dönt, lázadhat, vagy szolgálhat.

Jinn. Tűzből. Szellem, Szabad akarat, ő dönt, lázadhat, vagy szolgálhat.


Gabriel=Angyal, ma is az Isten tökéletes, és legjobb szolgája.

Ádám=Ember.

Sátán=Jinn. Ő lázadt az Isten ellen, mert az Úr felsőbbrendűnek teremtette Ádámot tőle.

2011. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

szerintem ez nem így van,ugyan az angyalok test nélküliek,de a képzőművészetben szárnyakkal emberi alakban ábrázolják,és a biblia szerint a sátánnak egyharmadukat sikerült fellázítani,belőlük lettek a démonok/nézz utána/

Ezeket már tudom,de sok még az üres részlet és ezeket szeretném megtudni.Ha valaki tudja az egész történetet és leírná, igazán örülnék neki. TiTi

2011. jún. 14. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!