Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem gondolkodtatok még el ezen?

Nem gondolkodtatok még el ezen?

Figyelt kérdés

Mi van, ha valaki aki depressziós, valójában ugyan azt érzi, mint mindenki más, de ő azt depressziónak fogja fel, a szimpla életet azonosítja a depresszióval?

Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy valaki depressziós, de azt hiszi az amit érez normális és úgy gondolja, hogy mindenki úgy érzi magát. Vagy mi van, ha mindenkinek más és más érzelem társul minden kifejezéshez és csak azt hisszük, hogy egyféle érzés fog el mindenkit, ha rágondolunk egy bizonyos dologra/témára?


Mi van ha annyiféle érzés van, hogy mások olyanokat éreznek, amiket mi nem is tudunk érezni? Egy teljesen idegen érzés amit elképzelni sem tudunk, mert nem vagyunk képesek rá, másnak viszont természetes.


2011. júl. 29. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. júl. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Egy teljesen idegen érzés amit elképzelni sem tudunk, mert nem vagyunk képesek rá, másnak viszont természetes."


Én így vagyok, fogalmam sincs mi az mikor hiányzik valaki magányos vagy vagy szeretsz valakit, szomorúság, bűntudatod van, stb. Nem vagyok depressziós egyébként, csak mondom, hogy van ilyen amit leírtál. Nem tudom elképzelni ezek milyen érzések lehetnek, de őszintén szólva nem is akarom, én nagyon jól érzem magam így ahogy vagyok.

De egyébként az teljesen természetes, hogy különböző emberek különböző dolgokat máshogy reagálnak le - mivel mindenki más személyiség, csak ha valaki már nagyon szélsőségesen viselkedik, azoknak szoktak külön neveket adni, pl depresszió.

2011. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a színlátással kapcsolatban gondolkoztam hasonlókon kiskoromban :D
2011. júl. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenki mashogy eli meg az erzelmeit, mas a vermersekletunk, tolerancia kuszobunk is mashol van. Ezert mindenre mindenki eltero modon regal. Eleve gondolj bele, hogy van, aki teljesen mast tapasztal, el meg, mint masok. Pl. akit kiskoraban allandoan vertek, az teljesen mas lelki allapotban lesz, mint aki ezt nem elte at.
2011. júl. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!