Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tetszik a Csanád név?

Tetszik a Csanád név?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 20:07
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
15%

"Kérlek ne hallgass ezekre sok rosszindulatú emberekre,akik csak leszólni tudnak mindent!!Csak hobbiból írják a negatív véleményeket,mert nincs jobb dolguk."


Vagy esetleg azért, mert ez a véleményük?

2011. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

utolsó!

nagyon szépen köszönöm!!:)

és mivel a családba mindenkinek tetszik a név biztos,hogy ezt fogja kapni:)

2011. aug. 1. 16:20
 23/40 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy kérdező igazad van, ha választani kell már inkább a Csanád, mint a Nétusz. xD (A Nimród pedig tök jó..)
2011. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
0%
Hát te Nétusz anyuka, már bocsi, hogy megosztottuk a kérdezővel a véleményünket a névről. Ha nem esett volna le egy ilyen kérdésre általában a nem és az igen válasz lehetséges. Na most hol van az előírva, hogy ha kérdezővel nem vagyunk egy véleményen akkor már rosszindulatúnak számítunk? Sajnálom, hogy ilyen felfogású emberek is vannak és a gyerekedet is sajnálom amiért ilyen névvel kell élnie.
2011. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 Keva1988 válasza:
86%

Helló!


Először is gartulálok a babához!


Mivel magyarnak születtem és annak is tartom magam, biztos vagyok benne hogy ha lesz gyermekem magyar eredetű nevet fog kapni. Undorítónak tartom a külföldről behozott és/vagy magyarosított neveket...persze ott is van kivétel.


A Csanád név meg abszolút "biomagyar" :D

(Egyébként egy vármegyét is úgy neveztek még a 11.sz-1950ig.Csanád vármegye nevét Csanád vezérről, Ajtony legyőzőjéről kapta.)

Nekem tetszik, nem mindennapi az biztos.


Üdv

2011. aug. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim válasza:
54%

Számomra a Csanád név semleges érzéseket vált ki.

Anno kb 15 éven keresztül így hívták a szomszéd srácot, akit az anyukája (még huszonévesen is) Csanizott és Csanikázott, ami számomra már fület bántó volt. Maga a név becézés nélkül elég jó, pláne mondjuk egy átlagos, gyakori vezetéknév mögé. Talán nekem ez az egyedüli bajom vele, hogy nem becézhető normális formában, így előjönnek ezek a Csanika féle verziók, amikkel már hatalmas túlzásokba lehet esni... Bár a nővéremnek is olyan nevet adtak, ami rövid (5 betűs) és nem szorult becézésre, ill. béna a becézése, így nála is természetes volt, hogy a teljes nevén szólítjuk, eszembe sem jutott soha becézgetni, mert a szüleim sem tették.

Sok boldogságot a babához!

2011. aug. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 yarrick válasza:
65%
Szerintem nem rossz,az biztos hogy nem szokványos.A rokonságban van egy Csanád nevű nagyon vagány 5éves kiskrapek, lehet hogy azért is tetszik ez a név.Viszont nem lehet becézni, legalább is én még nem hallottam.
2011. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim válasza:
40%
sajnos nem de ha neked tetszik ne torodj vele hogy mit mond mas.
2011. aug. 4. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim válasza:
35%
Nekem a csalamádé jut róla eszembe :DDD
2011. aug. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem rossz, bár én nem így hívnám a kisfiamat. Van pár Csanád ismerősöm, elsőre fura volt a nevük, de nem érzem cikinek, és annyira nem is magyaroskodó, szerintem az emberek fele nem tudja, hogy honnan jön. Mellesleg előbb volt a személynév, és erről neveztek el településeket. Csanád, Csanádapáti, stb. Ezzel az erővel ne hívd a gyereked Máriának, mert van Máriafürdő, Márianosztra, Máriapócs...

És szerintem nagy előny, hogy nem könnyű csúfolni. Az, hogy család, meg csalán, még egyáltalán nem gáz esetleges csúfnevek, mert nem túl elmés és nem ragad rajta.


Szóval nevezd nyugodtan úgy a gyerkőcöt, ahogy jól esik, és sok boldogságot a babához :)

2011. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!