Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha barátaimmal vagyok akkor...

Ha barátaimmal vagyok akkor rengeteget tudok beszélni. Szinte egy percre nem tudom befogni :S Már többször is szóltak, hogy kicsit vegyek vissza. Még is mit tegyek, hogy ne beszéljek ennyit? Valami módszer?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt elkezdenél beszélni, gondold át, hogy valóban olyan fontos, hogy ezt most mindenképp el kell-e mondanod. Ez két okból is jó: egyrészt a kevésbé fontos dolgokat nem ömleszted rájuk, másrészt, amíg csndben gondolkodsz, addig más is szóhoz jut. ;-)

Én is ilyen voltam régebben, sokat beszéltem... Most már inkább hallgatok, és ami nekem bejött, az a kérdezés volt. Ahelyett, hogy magamról mondtam volna valamit, inkább megkérdeztem a másikat, hogy hogy van, mi újság stb. Az emberek szeretnek magukról beszélni... és én ehhez megadtam a lehetőséget. Utána pedig a válaszban, nem elkezded mondani, hogy "á, igen, képzeld el, velem is hasonló történt a múlt héten stb. stb.", hanem csak egy érzésedet mondod ki, vagy azt, amit ő érezhetett abban a helyzetben. Pl. elmeséli, hogy volt egy vitája a szüleivel arról, hogy nem akarják elengedni bulizni, Te erre nem azt mondod, hogy nekem is volt ilyen vitám, és elmeséled, hogy ki mit vágott a másik fejéhez, hanem azt válaszolod, hogy "nagyon dühítő tud lenni az ilyen". Erre ő folytatja, hogy bizony ám, mert stb...

Ez nekem mindig beválik. :)

2011. júl. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Megpróbálom én is.
2011. júl. 30. 23:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Mit tegyél, hogy ne beszélj annyit? Mondjuk fogd be a szádat, és csak akkor szólalj meg, ha van lényege is annak, amit mondani akarsz... A szófosógépeknél ellenszenvesebb embertípus nincs.
2011. júl. 31. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elsővel nem feltétlenül értek egyet. Olykor igenis el lehet mesélni saját tapasztalatot is, hogy a kommunikáció gördülékeny legyen. Ha te csak ülsz és "aha, igen... ez durva... milyen rossz lehetett, stb" megjegyzésekkel kommentálod a beszélgetést az sokszor kellemetlen lehet a másik félnek, mert azt az érzetet kelti, hogy nem is érdekel téged valójában amiről beszél, szóval ezt nem feltétlenül szabad ilyen formában megfogadni.

Abban viszont egyetértek, hogy mielőtt valaki megszólal gondolja végig, hogy tényleg témába vág e a mondandója, érdekelhet-e az másokat és próbálja pár mondatban összefoglalni, ne 5 oldalas monológban. Na meg az sem utolsó, ha nem vágsz a másik szavába, avagy tudsz kérdést feltenni, stb.

2011. júl. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én pont ilyen barátot keresek, mert én meg csak kussolok mindig :D:D
2011. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Legyél kíváncsi arra, amit ők akarnak veled megosztani. Akkor "kénytelen" leszel hallgatni és meghallgatni is :)

A "velem sokkal inkább történt valami" típusú beleszólásokat meg mellőzd...


Az meg nem baj, ha a többórás hallgatás helyett van, aki beszéljen is, csak az arányokat találd el jobban. :)

2011. aug. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
xD velemmeg néha az a baj hogy csk kussolni tudok mondmár el hogy csinálod KÉRLEK de most komolyan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!