Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Balatonra szeretnék utazni a...

Balatonra szeretnék utazni a barátaimmal vonattal. Diákigazolványomat elvesztettem, és újat nem csináltattam. Van valami módszer arra, hogy mégis kedvezményesen utazzak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs. Már én is jártam így, vittem iskolalátogatásit, de azt nem fogadták el. Szerencsére a pénztárnál kiderült, így legalább pótdíjat nem kellett fizetnem.

Ha nem vagy még 26 éves, akkor a 33%-os kedvezmény vonatkozik rád, egyébként meg nézd meg a máv honlapján, beleférsz-e valamelyik kategóriájukba.

2010. jún. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Tőlem 100 vonatozás során még egyszer sem kérték el a diákomat. :D Na de nem szabad kockáztatni. Gondolom elmúltál 14 szóval ha nem vagy nyugdíjas akkor muszály lesz kockáztatni :D
2010. jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ilyen volt velem is, vittem a személyit, és mondtam, hogy sajnálom, de elvesztettem. Simán továbbengedett
2010. jún. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

tőlem minden vonatozásnál kérték eddig a diákimat,akár közelre,akár messzire utaztam...

17 F

2010. jún. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szerintem meg ne kockáztass... Tőlem is mindig kérik, pedig fiatalabbnak látszom a koromnál (23 vagyok).
2010. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Besétálsz az iskoládba - általában szerdánként vannak ott nyáron, de érdeklődj - és kérsz egy ideiglenes diákigazolványt

Üdv

2010. jún. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak teljesen igaza van!


Kérj egy iskolalátogatásit! Ha nagyon pontos akarsz lenni írattasd rá a titkárnővel az iskolalátogatásira a személyi számodat is.


Egyébként ha bemész az iskoládba és igényelsz egy új diákot, akkor rögtön kapsz egy ideigleneset, amit pl. ilyen helyzetekben felhasználhatsz. (legalábbis én így tudom)

2010. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem érdemes kockáztatni, vagy "érd be" a 33%-kal, vagy szerezz ideiglenes diákot. Én már jártam úgy, hogy mikor elveszett a diákom, kértem iskolalátogatásit, és megvettem a menettérti jegyet, majd Budapestről hazafelé a kalauz elvette tőlem a jegyet, hogy miért vettem 50%-os jegyet, ha egyszer nem vagyok rá jogosult, magánál tartja az oda-vissza jegyemet, mert az úgy fer, szerinte. Hiába mondtam neki, hogy mellettem ül a tesóm, aki rendőr, és bizonyítja, hogy diák vagyok, a párom meg amúgy mozdonyvezető, kb. le se sz@rta, én meg tök ideges voltam, mert bukott a visszaútra a jegyem... Szerencsére Szombathelyen visszaadta, de nagyon le lettem cseszve. Szóval szerintem nem éri meg kockáztatni.
2010. jún. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ha nem múltál el 18 akkor igenis van!

Mivel mindenki 18 éves koráig tanköteles, ezért (18 alatt) nehezen nem lennél diák, tehát _ELVILEG_ elég a személyi is. Ha túl vagy 18on akkor meg kell kérni új diákot, de ezt már nem tudom hogy lehet, csak annyit hogy amíg el nem készül addig adnak majd egy A/4-es lapot, és az az ideiglenes diák, és azt már elfigadják.

2010. júl. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Persze, 18 éves korig mindenki tanköteles, de senki ne gondolja, hogy a MÁV-nál ezt figyelembe veszik. Egyszer egy barátnőmmel mentünk vonattal, ő akkor 16 éves volt, és elhagyta a diákját, és hiába magyarázta a kallernek, hogy hát nézze meg a személyijét, hogy még csk 16 éves, ettől függetlenül úgy megbüntette, mint a huzat.

Szóval ha nincs diákod, akkor szerezz ideiglenest, vagy ha nem megy, akkor utazz 33% kedvezménnyel, ha nem akarsz büntetést.

2010. júl. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!