Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire ismerik a finnek a...

Mennyire ismerik a finnek a magyar-finn nyelvrokonság elméletét?

Figyelt kérdés
mielőtt most bárki félre, NEM magáról a finnugor nyelvrokonság realitásáról szeretnék vitatkozni, hanem egyszerűen kíváncsi lennék arra hogy akik ismernek finneket és beszélgettek velük esetleg ilyenekről azok hogy látták, mennyire hallottak arról hogy ők állítólag például a magyarok nyelvrokonai?
2011. júl. 31. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Iskolás koromban találkoztam finn diákokkal (még általánosban), ők is ezt tanulták az iskolában, mondjuk beszélgetni angolul tudtunk, de kerestük a hasonló szavakat.

Később, kamaszként összeismerkedtem egy finn zenekar tagjaival, ők is ismerték a magyar-finn nyelvrokonság elméletet, ők is ezt tanulták, és mondtak egy csomó olyan szót, amit ők is hasonlóan mondtak, mint mi, pedig azokról addig fogalmam sem volt :)

Ja, meg egyszer a tévében láttam egy dokumentumfilmet, talán a komikról, és arról volt szó, hogy ők az iskolában magyart tanulnak idegen nyelvként, merthogy rokon nyelv.

2011. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudnak az elméletről. Legalábbis az a finn lány, akivel beszéltem, hallott róla, de nem gondolja, hogy hasonló lenne a két nyelv.
2011. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"...de nem gondolja, hogy hasonló lenne a két nyelv."

Mert nem is hasonló, de attól még egy nyelvcsalád, ahogy az angol és a görög.

2011. júl. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire válaszolja meg a kérdésedet, de ezt találtam: [link]
2011. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ismerik. eddig akarhany finnel elegyedtem beszedbe mindegyik megemlitette hogy nyelvrokonok vagyunk.itt elek finnorszagban amugy.
2012. márc. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!