Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire tartod magad az...

Mennyire tartod magad az elveidhez?

Figyelt kérdés

Itt konkrétan a társas kapcsolatokra, közösségben való boldogulásra gondolok.


Gondolom senki sem barátkozik, sőt még egy légtérben sincs szívesen olyan emberrel, akiről megtapasztalta, hogy gerinctelen, jellemtelen, sunyi, kétszínű (és egyéb, ami nem egyezik jómaga értékrendjével). Mégis kifoghatunk kollégát, csoporttagot, haveri társaságban olyan embert, akivel muszáj együtt lennünk, ráadásul a többiek valamiért szemet húnynak tettei felett (vagy észre se akarják venni.. az ilyet sose fogom megérteni), tehát körünkben él, mint hal a vízben.


Hogy viselkedsz ilyen helyzetben? Kimutatod a személy iránt érzett ellenérzésedet, netán elkerülöd, vagy fontosabb, hogy jól érezzétek magatokat minél nagyobb társaságban, így jópofizol vele is?


2011. aug. 1. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a többiek elviselik, akkor nem fordulok szembe a közösséggel, nem keresem a konfliktust, elviselem, hogy ott van, de ilyen mindenhol van, bár idővel úgy is kiderül, hogy ki milyen ember, nem sokáig tűri el a közösség sem az ilyen tagokat.
2011. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kifogtam azt, hogy a húgom összejött egy ilyen emberrel, akiről ráadásul tudja h kb. 5 éve nyíltan utáljuk egymást.

Én inkább elkerülöm, pl. elutazom ha ide jön, vagy lerakom a telefont ha szóba kerül, ez van.

2011. aug. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én az vagyok, aki észre se akarja venni :D
2011. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mások előtt társaságban normális vagyok vele, nem akarok senkivel direkt ellenségesen viselkedni, így ha valakivel problémám van, félrehívom, megbeszéljük ketten, mert lehet, hogy csak rosszul ítéltem meg, csak valami pletykát hallottam róla, ami nem is igaz, vagy felruháztam egy rossz tulajdonsággal, ami nem is igaz, csak tegyük fel épp rossz időszakban van. Ez eddig mindig célravezető volt, persze volt olyan is, akivel azóta se nagyon vagyunk egy hullámhosszon, de az unszimpátiát ezen keresztül már tudjuk kezelni :)
2011. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én ismertem egy olyan embert, akit társaságban mindenki isteni tulajdonságokkal ruházott fel, a háta mögött pedig jóformán mindenki kibeszélte. Nem értem.


Én sem fordulok szembe az ilyenekkel közösségben, csak semmibe veszem, nem foglalkozom a jelenlétével, ha erőltetetten érvényesülni akar és poénkodik, direkt nem nevetek, vagy otthagyom a társaságot, amíg ő van középpontban. Elsőre én senkire nem nézek előítélettel, de elég egy dolgot tennie bárkinek, ami nekem nagyon szúrja a szemem, és több esélyt nem kap nálam. Sajnos ilyen vagyok. Szóval kérdésedre válaszolva, eléggé az elveim alapján élek társasági életet.

2011. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!