Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetem. Ok nélkül tartok...

Egyetem. Ok nélkül tartok ettől? (lent)

Figyelt kérdés

Most fogok egyetemre menni, de van bennem egy kis félsz.

Eddig jó tanuló voltam, de mindig a nálam rosszabbul tanulók fogadtak köreikbe, velük barátkoztam.

A többi jó tanuló valamiért kinézett. Szóbaálltak velem, de finoman éreztették a távolságot, azt a kis tényt, hogy sosem engednek maguk közé( pl. hangosan ecsetelgették a következő bulit, színházat, közös mozizást, de "természetesen" engem nem hívtak meg, csak fontos volt mindig, hogy halljam, milyen szenzációs dolgokból is maradok ki :D)

a legjobb barátaim szakmunkásképzőből, illetve szakközépből kerülnek ki, egyszerű pékek, lakatosok, ill. van, aki még tanul.

Félek, ugyanez lesz az egyetemen is, hogy bár hiába vagyok olvasott, tájékozott, mégis valahogy "nem illek majd a képbe", hogy túlságosan különbözök, vagy nem tudom.

Fogalmam sincs, miért alakult ez eddig mindig így, és bizonytalan, hogy lesz ezután.

Kár ezen tépelődnöm?


2011. aug. 2. 01:24
 1/8 anonim ***** válasza:
kár
2011. aug. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

kár kár.

olvasd már vissza, mit írtál! nem hiszem hogy a jótanulóságnak és hogy kivel vagy jóba, köze van egymásnak. a középsuliban úgy alakult, hogy a barátaid nem színötösök, és ez mit bizonyít? majd lesz valami az egyetemen is, de nem értem mire alapozod, hogy ott is ugyan így alakulna minden.. butaság.

2011. aug. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem tudom

igazából úgy érzem, nem vagyok "odavaló", hogy ott is kinéznének valamiért, amit még nem sikerült megfejtenem.

egyébként érdekes, a saját korosztályomban van így, nálam idősebb tanult emberekkel megtalálom a hangot.

mennyiben más az egyetem a középiskolánál barátkozás terén?

2011. aug. 2. 01:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Addig örülj, amíg ez a legnagyobb problémád. Majd ha ott állsz meló nélkül papírral a kezedben, vagy éppen hamburgert árulsz valahol vagy takarítasz, ezt a részét a dolognak le se fogod szarni.
2011. aug. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

haha.

de nyugi máár. amúgy meg közössége válogatja... most ezen ne parázz előre.

2011. aug. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

beképzeled. saját magad közösíted ki ezzel a jótanuló-nemjótanuló felfogással. ha én hangosan nevetve beszélek valakivel a legutóbbi programunkról az nem azt jelenti hogy hencegni akarok mindenki másnak hogy ők nem voltak ott.


le se tagadhatod hogy lány vagy, esetleg nagyon feminin fiú

2011. aug. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jesszus, borzasztóan túlbonyolítod az életet.

Menj el gólyatáborba, bulizzatok, ismerkedjetek, és nem lesz semmi gond. Az egyetemen mindenki tiszta lappal indít, a középiskolai skatulyák itt már nem érvényesek. Csak rajtad múlik, hogy barátkoznak-e majd veled.

2011. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsónak:


Hát éppen ez a dolog amit nem tud elképzelni pár ember, hogy nem mindenki van oda a bulizástól és az ivászattól. Szánalmas, hogy ma már ez a menőség mércéje.

Egyébként a kérdező helyzetében vagyok én is. Viszont én tudom is, hogy miért nem barátkozik velem az "okosabbja", csak az a nagy helyzet, hogy nem tudok ellene tenni. Ilyen külsőt kaptam, és kész. A kevésbé művelt, de annál inkább jobb fej embereket meg ez nem érdekli, és én velük érzem jól magam emiatt, bár a tanulást nem hagyom abba. Az egyetemtől én is para vagyok.

2011. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!