Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lett fontosabb egy...

Miért lett fontosabb egy állat az embernél?

Figyelt kérdés

Nekem is van szívem,én is sajnálom az állatokat.Azt viszont nem tudom megérteni,hogy miért kell börtönbe zárni valakit,ha agyoncsapkodja a kismacskákat.Régen is volt ilyen.Hihetetlen,hogy egy amúgy tisztességes embernek tönkre teszik emiatt az életét.A családjára nem is gondolnak.Sőt,ha megversz egy kutyát,akkor börtön a vége.Ha megversz embert akkor felfüggesztett.Hogy is van akkor ez?


Meg itt van a "gyilkospóni" ami torkon harapott egy embert.Ha a gazdája meg akarja ölni,akkor minek kell megvédeni azt a dögöt?A tegnapi híradóban egy asszony azt nyilatkozta,hogy az élete árán is megvédi azt a lovat.

Hát már régen levágtam volna és visszatöltve a saját belébe megsütöm....


Könyörgöm,az ember húsevő (is).Ne egyek amiatt húst,mert jaj de tündibündi ez a kismalac?Ha az oroszlán is megsajnálná a gazellát,mert olyan szépet szökken,akkor gyorsan éhen veszne.


Csak én vagyok kiakadva ezen?Vagy más is van ilyen véleménnyel?


2011. aug. 6. 15:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Majd megveszi valaki, aztán mert mén, ott is kitör rajta az őrület. Azt egyáltalán nem értem, hogyan engedhette meg a gyilkos harapás után a gyerekeknek a gazdája, hogy bemenjenek és dinnyével etessék ezt a dögöt?! És ha megölte volna őket is?
2011. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen egyetértek!!

Több pénz költenek a kóbor kutyákra, mint az éhező gyermekekre!!

2011. aug. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Ez nem azt jelenti, hogy fontosabb az embernél.

Az állat érző lény- kínozni bűn, amiért büntetés jár.

Ez az bünöző ember érdekében van, hogy ne tegye. (a példáidat nem ismerem)

2011. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Vannak "túlkapások" állatvédelem ügyben,persze.De kétlem,hogy bárki börtönbe kerülne kismacskák miatt.

Sajnos vannak állatkínzók,akik ellen fel kell lépni a törvény erejével is.Mivel nem hozható minden esetre külön törvény,adódhatnak extrém ítéletek,de azt hiszem nem ez a jellemző.

/A macskás hogyan történt?Nyilvánosan a főtéren,vagy mi?/

2011. aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Dehogy nyilvánosan.:)


Megellett a macska,aztán csak nyűgnek lettek a kicsik.Jött a férfiember a vaslapáttal és csökkentette a létszámot.Aztán a felesleg meg el lett ásva jó mélyre.

2011. aug. 6. 15:29
 6/19 anonim ***** válasza:
27%
Az ember alapvetően növényevő.
2011. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Úgy írtad le,mintha már rabláncon lenne a tömlöc mélyén....:)
2011. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Tisztelt kérdező!


Én ezt teljesen másképpen látom.

Azt írod, hogy "Hihetetlen,hogy egy amúgy tisztességes embernek tönkre teszik emiatt az életét..."


Hogy lehet tisztességes embernek nevezni egy olyan véglényt, aki Pl. két gyönyörű kiskutyát belerak egy zságba és szerelővassal agyonveri őket!? (tegnap volt a tv-ben) Vagy a kismacskákat kínoznak halálra szórakozásból. Rengeteg esetről hallhattunk mikor 30cm-es láncon tartottak kutyákat ill. éheztették őket Ezek számomre NEM EMBEREK! Én is simán börtönbe csuknám őket, egy kiadós verés után!

Senkinek nem kötelező állatot tartani, viszont ha tartja, akkor felelősséggel tartozik iránta.


Nem igazán sok embert találnál börtönbe ilyen szemétségek miatt ülnek. Sajnos.


Továbbá azt vallom, hogy az állatok nem gonoszak, ellentétben sok emberrel. Igénylik a szeretetet és sokszorosan meghálálják, ha viszontszeretik őket.


Egyedül a pónival kapcsolatban vannak kétségeim (bár állítólag a szakértelem hiánya vezetett a balesethez), de aki embert öl, azért azt inkább csak szakértő kezébe adja tovább a gazdája.

2011. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
* zsákba
2011. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Aki képes bántani, kínozni egy állatot, kioltani egy ÉLETET, az számomra nem ember! Kívánom, hogy aki olyan körülmények között tart állatot, mint amit gyakran hallani (nem eteti, nem takarítja, elhanyagolja őket), élje le úgy élete hátralevő részét!


Akinek pozitív tartományban van az IQ-ja, képes felfogni, hogy az állati támadásoknál szinte minden esetben az ember a felelős. A póni, amit említettél, azért harapott, mert aki etette, túl közel hajolt. Na, most, akinek volt már dolga állatokkal, az első, amit megtanult, hogy evés közben ne zavarja az állatot, mert azt támadásnak veszi, ő pedig automatikusan védekezik. Az a szerencsétlen ló is csak ösztönösen védekezett, megértem azokat, akik összefogtak érte.

Egy dolog az állatkínzás, és más a haszonállatok tenyésztése. Annak az állatnak a húsát, amit teszem azt, előttem vágtak le, nem bírom megenni.

2011. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!