Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lett fontosabb egy...

Miért lett fontosabb egy állat az embernél?

Figyelt kérdés

Nekem is van szívem,én is sajnálom az állatokat.Azt viszont nem tudom megérteni,hogy miért kell börtönbe zárni valakit,ha agyoncsapkodja a kismacskákat.Régen is volt ilyen.Hihetetlen,hogy egy amúgy tisztességes embernek tönkre teszik emiatt az életét.A családjára nem is gondolnak.Sőt,ha megversz egy kutyát,akkor börtön a vége.Ha megversz embert akkor felfüggesztett.Hogy is van akkor ez?


Meg itt van a "gyilkospóni" ami torkon harapott egy embert.Ha a gazdája meg akarja ölni,akkor minek kell megvédeni azt a dögöt?A tegnapi híradóban egy asszony azt nyilatkozta,hogy az élete árán is megvédi azt a lovat.

Hát már régen levágtam volna és visszatöltve a saját belébe megsütöm....


Könyörgöm,az ember húsevő (is).Ne egyek amiatt húst,mert jaj de tündibündi ez a kismalac?Ha az oroszlán is megsajnálná a gazellát,mert olyan szépet szökken,akkor gyorsan éhen veszne.


Csak én vagyok kiakadva ezen?Vagy más is van ilyen véleménnyel?


2011. aug. 6. 15:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Kérdező!

Azt írtad,hogy tisztességes ember életét teszik tönkre egy állat miatt.De én bárhogy is nézem az nem tisztességes aki egy nála kisebb,sebezhetőbb lényt bánt!Egy kismacska pl.,hogy tudna védekezni??Egy állat nem fontosabb az embernél,de van olyan fontos.Ez lenne a véleményem.A pónis ügyben viszont teljesen igazad van,nem kellene megvárni,hogy mást is megöljön.

2011. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
Bármelyik ló bármikor megharaphat valakit.Irtsuk ki az összes lovat!!!
2011. aug. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem az ember a hibás. Ha nem halt volna meg, most börtönbe zárhatnánk, mert megijesztette szegény pónit!


Egyébként teljesen egyetértek veled kérdező.

2011. aug. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Ne legyen már a szextől bekattant póniból "szent állat"! Aki etette és itatta, azt bántotta, mert nem mehetett a kancához. Teljesen rosszul nevelt ösztönlény. Csak egy éve volt ennél a családnál, ki tudja, hol élt előtte? Soha többé nem engedném gyerekek közelébe! Istállóba bezárva, enni-inni csak messziről, szex sehol.
2011. aug. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
40%
Az amúgy tisztességes ember részével nem értek egyet. Gondolt volna ő a családjára, amikor bűncselekményt követett el.
2011. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
83%

A tisztességes ember ivartalanítja az állatait, és így nem kell a kicsiket agyon csapkodnia, ja hogy az drága? akkor ne tartson állatot, mert az ember képes felelősséget vállalni egy másik élőlényért, (mármint a tisztességes ember).

A ló nem tehet róla, hogy harapott, megzavarták, ő meg védekezett, ezért nem a ló a hibás.

Igen, jó lenne már tudatosítani, hogy az állatok is ugyanolyan érző lények mint az emberek, akik még megvédeni sem tudják magukat, és ahogy Gandhi mondta: Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik.

2011. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
37%

Az én mamám is vízbe fojtotta régen a felesleges kiskutyákat. Hol volt régen ivartalanítás? Mi mást csinált volna évente 10 kutyával? Ettől még senki ne nevezze őt tisztességtelennek, meg szívtelennek!


Én meg most a nyáron találtam 8 még csukott szemű kisegeret a padláson, nem gondolkoztam a sorsukon...

Pedig ha már állatvédelem, akkor a macskát nem szabad az egeret, patkányt igen??? Ebben hol a logika kedves állatvédők?

2012. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
70%
Ott a logika,hogy a macskát te fogadtam be önszántadból,és felelősséggel tartozol érte. Bár nem tudom,miért olyan baromi byonolult megérteni az egyébként egyszerű megoldást: ivartalanítani kell és kész. Csak az emberek nagy többsége szarik az egészbe,minél olcsóbb legyen,neki rengeteg elvárása van az állattal szemben de pénzt már nem költ rá. Mert egyszerűbb falhoz csapdosni a kismacskákat. Sok falusi paraszt még most is normálisnak tartja ezt,őket kellett volna falhoz vágni mikor kimásztak az anyjukból.
2012. okt. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
63%
Bocsánat, hogy ilyen későn írok, de egy fontos összefüggésre még senki nem hívta fel a figyelmet: bizonyított tény, hogy aki állatokat bánt, az az emberrel is megteheti! Az erőszakos bűnözők, sorozatgyilkosok nagy többsége állatkínzással kezdte gyerekkorában...
2013. júl. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!