Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akkor is kiálltok az "igazatok...

Akkor is kiálltok az "igazatokért", amikor nincs valójában igazatok, mégis ki kell eszközölnötök magatoknak a "becsületet", mint olyat?

Figyelt kérdés

A szitu a következő:

Társasházban lakunk, az ablakunk alatt közvetlenül egy autó parkol ( nem szabályosan ugyan, de ebbe most nem megyek bele ).

A húgom kislánya gyakran itt van nálunk, és ha nem figyelek oda, bizony ki szokott néha dobni vmit az ablakon ( pl. almacsutka).

A párom együtt dolgozik azzal, akinek a lányáé a kocsi, és már többszöri alkalommal szólt neki az iskolában ( a munkahelyén), hogy „ne dobálózzunk”.

A lánya egy ízben szólt páromnak, de úgy, hogy felkiabált, mikor kint volt az ablakban, hogy :"Jó lenne, ha befejeznétek."

Engem úgy elkapott az ideg, hogy a minap megkerestem és csúnyán elküldtem, hogy: "Ha valami baja van, ne orditozzon az utcáról, hanem jöjjön fel a lakásunkra."

Az anyja, aki párommal az iskolában dolgozik, kijött és beleszólt a vitába.

Én meg a szemébe mondtam, hogy: "Jó lenne, ha nem a munkahelyen mondaná meg, ha valami baja van, mert ez nem tartozik senkire sem!"

A nő egyébként szeret kavargatni, emberemnek pedig olyan állása van, ami bizalmi állás, és mikor hosszabbítanak neki szerződést ( mert határozott időre kap csak ), bizony ki szokták kérni a kollektíva véleményét is.

Hogy ez a nő mennyire tudja befolyásolni a dolgokat, nem tudom ( egyszerű konyhás nő + takarító, de nagyjából azonos beosztottsági státuszban ), de úgy érzem, ha nincs meg ez az eset, csak tovább pletykálgatott volna és járt volna a lánya nevében a párom nyakára...Holott nem munkahelyi téma ez az egész.

Ki hogy látja?


2009. ápr. 12. 10:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem sem munkahelyi téma, de azt el kell ismerni, hogy az emberek türelme véges, és ha többször előfordult már, hogy almacsutka vagy egyéb tárgyak landoltak a kocsiján, akkor vhol érthető, hogy felkapja a vizet. A legtöbb emberben megvan az a negatív tulajdonság, hogy a problémáját szereti az "utcára" vinni, és szétkürtölni, hogy minél többen tudjanak a sérelméről és érezzenek együtt vele. Én csak annyit tudok ehhez hozzáfűzni, hogy meglátásom szerint mindkét fél hibás: ti azért, mert nem tudtok egy pár éves gyereket kordában tartani, ők meg azért, mert nem megfelelő módon adtak hangot a panaszuknak. Sztem csak annyit lehet tenni, hogy a jövőben megfékezitek a gyereket és így nem adtok okot arra, hogy veszekedjenek veletek.

2009. ápr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét fél hibás, valóban nem a munkahelyre meg az utcára tartozik, ti viszont figyeljetek arra a gyerekre, mert mi van, ha az, amit kidob, nem a kocsira esik, hanem (mikor nem parkol ott) egy járókelő fejére, babakocsiba...?
2009. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Először is, ha nincs igazam, akkor hogyan tudnék a "becsületemért" kiállni?

A becsületem éppen azt jelenti, hogy ha nincs igazam, akkor azt mondom, hogy bocs, én voltam a marha.

Becsületet nem igaztalansággal nem lehet helyreállítani.

Másodszor szóltak nektek, hogy ne "dobálódzatok". A munkahelyén, mert ott találkozott a pároddal. Szerintem igazuk van, egy megfelelő tárgy kár okozhat a kocsiban és ha nem kocsi van ott, hanem ember abban is.

Nem tartom helyesnek, hogy csak az álláson gondolkodsz és fel sem merül benned, hogy tényleg helytelen egy gyereket hagyni, hogy az erkélyről dobáljon.

2009. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az előttem szólóval. El lehet intézni a problémákat kulturált módon is, de valószínűleg a gyerekkel is meg lehet értetni, hogy a szemetet nem az utcára szórjuk. Még sose láttam ilyet, hogy kidobál a gyerek dolgokat az ablakon. Nekem eszembe sem jutott kisgyerekként. Tény, hogy nem munkahelyi téma, de ha munkahelyen találkoznak, miért ne említhetné ott? Én inkább örülnék, hogy próbálják verbálisan elintézni a dolgot, láttam már rosszabb példát is. Mit szólnál hozzá, ha az autón talált dolgokkal bedobnák az ablakotokat?
2009. ápr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Mint írtam: a párom olyan státuszban van ( Nem köntörfalazok: biztonsági őr.), ahol elsődleges szempont a róla kialakult kép.

A nő ezt a párom főnöke előtt mondta, aki mellesleg az iskola igazgatója, ami kicsit durva - sztem.

A kislány meg - és most őszinte leszek - elég rossz környezetben él, kevés jómodort tanít vele az anyja, én meg kevés vagyok rá, hogy "átneveljem", max.rászólok.

2009. ápr. 12. 10:50
 6/27 anonim ***** válasza:
77%

1. ha a gyerek a te lakásodból dobál, akkor a te felelősséged. (Egyszer még előfordulhat talán mindenkivel, de többször már nem.)

2. "A biztonsági őr és a konyhásnéni csatája" Ugyan ne gondold már, hogy az igazgató a legkisebb mértékben is foglalkozik ezzel a dologgal. (Ha meghallotta és 5 másodpercnél tovább megjegyezte egyáltalán)

Azért se a biztonsági őr, se a konyhásnéni nem az a "bizalmi állás" ahol bármi ilyesmi számítana. Ha a férjed jól dolgozik megtartják, ha nem kirugják. Nem tulajdonítassz te itt sokmindennek egy kicsit nagy jelentőséget?

2009. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Szerintem nem kéne ilyen lekezelő stíluban beszélned egyik foglalkozásról sem, elvégre még mindkettő az!

Menj el biztonsági őrnek, dolgozz ott és megtudod,hogy mi fán terem..

Nem arról szól ám, hogy egész nap csak ülnek, semmit nem csinálnak + b..tatnak mindenkit, hanem arról, hogy mivel gyerekek között dolgozik, nem mindegy, hogy viselkedik, milyen híre van.

( Csak egy példa: azért szólt neki a diri, hogy ne beszélgessen a gyerekekkel olyasmiről, hogy mobiltelefonok, meg ilyesmi, mert eltereli a figyelmüket arról, hogy "iskjolában vannak."Szó szerint idéztem.)

Nekünk az nem hiányzik, hogy ilyesmiért elmarasztalják, mert kikotyog valaki ilyesmit.

Ennyit a nagy - fenék - kerítésről.

Az unokahúgom mellett meg nem állhatok minden egyes percben ott és nem verhetem agyon.

A kocsi egyébként szabálytalanul parkol, a közterületeseknek a figyelmükbe lesz ajánlva.

Egy gyerek gyerek, nem érett felnőtt, és már bocs, de 5 óra hossza alatt - amit nálunk tölt egy héten 2x - nem tudok belőle csoda-gyereket varázsolni.....

2009. ápr. 12. 11:07
 8/27 anonim ***** válasza:
84%
És ha nem engednéd be a kislányt abba a helyiségbe, ahonnan dobálhat? Az a probléma, hogy hiába parkol rossz helyen, attól még a gyerek csinálhat kárt. Tényleg próbáld valahogy kordában tartani, hidd el: sokkal könnyebb egy kisgyerekkel hadakozni, mint a szomszéddal!
2009. ápr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

"Az unokahúgom mellett meg nem állhatok minden egyes percben ott és nem verhetem agyon."


1. Mennyi idős a kislány?

2. Nem verésben kell gondolkodnod. Rég rossz, ha ezt te fegyelmező eszköznek tartod.


7 éves unokatesóm valóban nagyon ritkán van nálunk, mivel külföldön élnek, 3 éve ott dolgozik az anyuka, de ha valami rosszat csinált, mikor nálunk voltak-vannak (3-4 éves korától számold), érdekes módon mindig megértette, ha elmagyaráztuk neki, hogy miért nem szabad.

2009. ápr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%

én 10.57

Nem lekezelően beszéltem foglalkozásokról, de hidd el 32 ember dolgozik alattam és eszembe nem jutna azzal foglakozni, hogy a takarítónő mit mond a portásról vagy fordítva. Azt nézem, hogy ki hogy dolgozik. Ezzel minden alkalmazó így van.

Az pedig, hogy az igazgató szól a férjednek, hogy ne társalogjon a gyerkekkel helyes. Őarra figyel, hogy az intézmény funkció szerinti működése rendben legyen és ez az intézmény egy iskola. A biztonsági őrnek nem az a dolga, hogy mobilikról társalogjon.

Furcsálom, hogy a felelősséget még mindíg nem érzed a dobálás miatt.

2009. ápr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!