Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tudok megfelelni önmagamna...

Nem tudok megfelelni önmagamnak, soha nem elég, bármit teszek. Mindenben jó akarok lenni, hogy megcáfoljam az ellenségeimet, folyton hajtok, mégis boldogtalan vagyok. Mit változtassak?

Figyelt kérdés
Amikor csak tehetem, önmagamat adom, de egyszerűen taszítom az embereket is, az eredményeim soha nem tökéletesek, még látszatra sem. Nem haladok előre, semmilyen téren, inkább visszafelé... Bár minden apró sikernek örülök, nem tart sokáig.
2012. júl. 28. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem az ellenségeidet kell cáfolni és lekörözni, hanem magadat elfogadni.
2012. júl. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy érzem, hogy bőven nem hozom ki magamból a maximumot, talán csak a képességeim felszínén járok, valamiért mégsem megy. Így meg egyszerűen nem tudok elfogadni magam... Egész életemben azt hallgattam, hogy szar vagyok, semmi vagyok. És mivel sokáig el is hittem, most rá akarok cáfolni.
2012. júl. 28. 19:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy tökéletes hogy van. Hozz ki magadból annyit amennyit tudsz, fogadd el magad, nyugodtan légy önmagad, ne zavarjon. És a leglényegesebb tegyél a negatív véleményekre, légy az aki akarsz, érezd jól magad a bőrödben, ha valakinek nem tetszik az aki vagy azt nyugodtan sajnáld. Én is hasonló helyzetben voltam és részben még mindig vagyok, de egyszerűen nem érdekel mások véleménye, olyan vagyok amilyen és senki kedvéért nem fogok megváltozni. Van akinek így tetszem, de van akinek nem. Nem vagyunk egyformák, ami nagy mázli, képzeld el a világot úgy hogy mindenki ugyanúgy néz ki, ugyanaz a stílusa ugyanazt szereti, sz@r helyzet nem? Keresd meg azokat a dolgokat amikben jó vagy és szereted, majd fejleszd magad rajtuk. Nem tudom hogy a válaszom helyes-e, vagy segítek-e vele, de én ezt tudom tanácsolni. És még valami: önbizalom, akaraterő és tudd/keresd meg magadban hogy ki akarsz lenni, milyen ember.
2012. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Erről ez jutott eszembe:

Átgondoltam mindent, amit szerettem csinálni,

és ezekhez a dolgokhoz való hozzáállásomat.

Sajnos rá kellett döbbennem,

hogy nem minden úgy van ahogy én azt gondoltam elsőre.

Igaz sokat dolgoztam és küzdöttem,

azért hogy céljaimat elérjem, de ez kevés volt.

Valami kicsi mindig hiányzott ahhoz,

hogy ne csak jó legyek,

hanem a legjobb és ez gátolt, eddig.

Úgy érzem sikerült!" :)

2012. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azzal, hogy önmagamat adom, eddig csak egy dolgot értem el: hogy rohadt magányos vagyok. Félig-meddig a társadalom szélén álló ember vagyok, soha nem olvadtam a tömegbe, de még a hozzám hasonlóak is kirekesztenek. Talán nem kellene ennyire őszintének lennem, és ennyiszer megbízni akár vadidegenekben is? :(
2012. júl. 28. 20:07
 6/12 anonim ***** válasza:
hasonló problémával küzdök én is. A pofonok árán megértettem, hogy nem ők a nem normálisak, hanem valahol én. Ez nem azt jelenti, hogy te meg nem vagy intelligensebb az embereknél, és esetleg nem azért csinálod ezt a viselkedést, mert valamit nagyon meg akarsz értetni a világgal és az emberekkel, ami valahol nagyon elromlott. De ehhez meg zseninek kellene lenni, hogy sikerüljön. Egyébként a zsenik is pont ugyanilyen magányosak és meg nem értettek mint mi. De ez a helyzeten nem változtat. Én pszichológus (mert a végén már oda kerültem) segítségével valahogy megértettem, hogy nem kell mindig minden helyzetben őszintének lenni, véleményt nyilvánítani, nem kell akarni megváltani a világot, nem kell akarni megváltoztatni az embereket. Jól vannak ők úgy ahogy vannak. Közösségekben hagyom had legyen meg az ő véleményük, én csendben maradok, vagy helyeselek. És azóta sokkal könnyebben beilleszkedek az emberek közé. Az ilyen titkos megmondós vágyaimat meg kiélem anonimként fórumokon . :) szóval csak okosan!
2012. júl. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, és még az jutott eszembe, hogy ne kuncsorogj az emberek szeretete elismerése után. rombold le ezt magadban. állj a sarkadra. Ne menj azok után akik rád nem kíváncsiak. Ha elég erős önbizalmad lesz, ne aggódj lesznek olyan emberek, akik majd akarni fogják a társaságodat. Nem kell mindenkinek kitárulkozni, nem kell az érzelmeket kifejezni. Legyen erre egy barátod, vagy családtagod, vagy állatod, akivel olyan bensőséges a kapcsolatod. De ne várd el hogy mindenki a tenyerén fog hordozni, mert ez a világ kegyetlen, és még sok pofont kaphatsz ha azt hiszed, hogy veled jók lesznek majd az emberek. Nem lesznek jók. sokszor abban csalódunk a legnagyobbat, akiben a leginkább megbíztunk. Egy pár pofon rendbe rakja az ember fejében a másik emberhez való hozzáállás kérdését.
2012. júl. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ezt nagyon eltaláltad. Direkt nem írtam konkrétumokat, de beletaláltál a közepébe. Ezek miatt lassan állandó félelemben élek, szinte úgy érzem, hogy pusztít és lassan elemészt a világ. Minden áron be akarnak szívni. Közben pedig minden alkalmat megragadok, hogy kimutassam, mennyire nem akarom én ezt az egészet. De valahogy mégiscsak tartozni akarok valahová. Ritkán akadok magunkfajtára, jól esett olvasni, amit írtál.
2012. júl. 28. 22:07
 9/12 anonim ***** válasza:

örülök. Ne engedd meg a világnak, hogy egy percet is elvegyen szomorúsággal az életedből. Fel a fejjel, hidd el, sok mindenre képes vagy, és ezt ott kell elkezdened, hogy leépíted azokat, akik nem kíváncsiak rád. Ne vedd zokon, ha nem közelítenek feléd. Te rázd le őket. Ettől lesz önbizalmad. És csak olyanokkal barátkozz (inkább kevesebbel) akiknél érzed hogy számítasz valamit. Rázd ki magad a porból. Az új kapcsolataidban meg fogadd el az embereket olyannak amilyenek. Így valahogy beáll a rend hogy elfogadod magad így el tudod majd fogadni az embereket is.


Még Jézus is azt mondta hogy szeresd felebarátodat mint magadat. Tehát magadat is szeretned kell hogy szerethess. De valahogy nem tudod szeretni magad addig, amig olyanok után kuncsorogsz, akik téged nem szeretnek, mert addig folyton olyan megerősítés érkezik, hogy téged nem lehet szeretni. Ezért kell őket leépíteni. :)))


meg van még egy Bibliai ige vers ami nekem sokat segített, hogy "akinek sok barátja van, az széttöretik"

2012. júl. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
még az jutott eszembe hogy a leírásod alapján te valószínűleg egy rejtett kolerikus tipus vagy. olvass utána ha nem tudod ez mit jelent, de tömören annyi, hogy inkább teljesítményorientált, nem érzelem orientált, és inkább vezető típus. szeretsz versengeni, még ha ezzel nem is vagy tisztában. Azért nem elég jók az eredményeid, mert nem vagy tisztában a versengő, rejtett vezetői típusú éneddel. mert amikor jönnének a keményebb összecsapások kijön az antiszoc éned, és meghátrálsz. Ha ezeket a dolgokat a helyén tudod kezelni, meglátod mintha kicseréltek volna. Lefogadom te egy vezető személyiség vagy, csak még nem jöttél eddig rá, vagy vannak benned olyan lelki akadályok amik ezt meggátolják hogy kijöjjön. Ha rájössz hogy hogy tudsz jól vezetni, és szerzel hozzá bátorságot, akkor szeretni fognak az emberek. Mert lehet, hogy most azt nem értik, hogy ha vezető típus vagy, akkor miért nem vezeted őket? Ez a farkas falkában is így van, ha egy alfa hím elgyengül, vagy valaki legyőzi, akkor a többi kiközösíti, megöli, vagy elkergeti. Szóval valahogy tisztába kéne kerülnöd önmagaddal. ajánlok ehhez pszichológust (ma már nem ciki járni, és különben is kit érdekel) vagy olvass a vezetésről könyveket, vannak nagyon jók. és olvass utána hogy milyen egy kolerikus személyiség.
2012. júl. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!