Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért akar sok ember egyedi...

Miért akar sok ember egyedi lenni? Egyáltalán mi az egyediség? Lehet előítéletek nélkül élni?

Figyelt kérdés
Én nem értem ezt. Én úgy gondolom, az lenne a normális, hogy mindenki egyedi lenne (szokták mondani, hogy mindenki egyedi, ez igaz valamilyen szinten..a lelke legmélyén, de már szerintem túl sok a gondolkodást befolyásoló információ, trendek stb., így mégsem teljesen az). Nem értem az egyediség fogalmát. Mert pl. akik lázadnak a mainstream média ellen, már az is egyféle csoport. Persze az ilyen csoportokban lehet több egyediség van, mint pl. egy TVn és számítógépen felnövő csoportban, de akkor sem mentesek az előítéletektől. Ki az igazán egyedi? Aki mentes mindenféle gondolkodást befolyásoló gondolattól? Tehát Ő MAGA? Vagy ilyen nem is létezik? Mert én sem vagyok egyedi, bennem is vannak buta előítéletek, amikről tudom ,hogy hülyeségek, mégsem tudom kiverni őket a fejemből.
2011. aug. 11. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Aki mentes mindenféle gondolkodást befolyásoló gondolattól, az nem egyedi, hanem primitív. Tudni kell hova tenni ezeket a gondolatokat jól, attól már lehet egyedi.
2011. aug. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vree ***** válasza:

Áltléban nem szeretem az idézgetést, de a kedvenc Arthur Freed-mondásom idekívánkozik. :)


"Ne próbálj más lenni. Csak legyél jó. Jónak lenni az már elég más."

2011. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vree ***** válasza:
100%

^...amit én úgy értelmezek hogy legyél jó abban amit csinálsz.


Egyrészt mert az egyediséget üldözni butaság. De ha már üldözöd, akkor úgy éred el ha valamiben jobb vagy mindenkinél, ott ahova már nem sokan tudnak követni.

2011. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért jobb ha tudod, jellemzően az előítéletek még ma is a média agymosásos világában is, az embereknek legpontosabb információ másokról akikkel találkoznak. Ezek e legkevésbé szubjektívek, mivel több száz vagy ezer ember véleményét egyesítik. Ez sajnos egy szociológiai tény. Az van hogy az emberek fele egy könyvet sem olvas el életében. És egy forrás sem forrás sem szerző, sem megfigyelő esetén. Tehát egyszerű a magyarázat erre a szomorú tényre.
2011. aug. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

érdekes kérdés, de talán az ember érdekesebb mögötte


mivel a világ része vagy, nem tudsz attól különböző lenni. már gyerekkorod óta érnek hatások, ettől válsz azzá, aki vagy, de az egyediséged nem ettől függ, hanem hogy mennyire különbözöl másoktól. és ennek semmi köze a befolyásoltsághoz, az más dolog hogy a befolyásolható emberek egyformák, mert valami nagy divat egyformává teszi őket. de ettől még nem lesz mindenki egyedi, aki nem befolyásolható.

az előítélet önmagában nem rossz, mert egy félelemfajta, ami a rossztól óvna. például ha egy kutya megharap, óvatos leszel a kutyákkal. de amikor minden kutyától félsz, ezért ki akarod irtani őket, az már rossz felfogás.

2011. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez amúgy egy európai idea és a saját válaszod csak a klasszika-filológia ismeretével kapod meg.
2011. aug. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!