Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak túllépni az...

Miért nem tudnak túllépni az emberek az előítéleteiken? Miért várják hogy mindenki olyan legyen, mint amilyenek ők?

Figyelt kérdés
Kicsit már unalmas, hogy minden ember önti magából a bölcsességeket, de a viselkedése meg teljesen ellentmond ennek.
2011. aug. 12. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Túl sok energiát emésztene fel, a világ pedig energiatakarékosan működik.
2011. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre már válaszoltak, az előítéletek létezésének valóban az energiatakarékosság az oka.

A második kérdésnek pedig az a magyarázata, hogy az emberek "normálisak", azaz a többséghez tartozók szeretnének lenni, mert csak így érzik biztonságban magukat. Ha eltérést látnunk attól, amilyenek vagyunk, az ugyebár két ok miatt lehet: 1) vagy az a másik nem normális, 2) vagy én nem vagyok normális. Na most ugye mindenki normális akar lenni, és el is hiszi, hogy normális. Úgyhogy ha valaki nem olyan, mint én, az nem normális, ezért meg kell téríteni. :)

2011. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

megtéríteni meg úgy lehet hogy megfélemlítjük, sértegetjük, kiközösítjük? mert ha nem vagy normális, akkor dögölj meg?


jó, legyen így, de akkor ne szavaljanak a toleranciáról!

2011. aug. 13. 06:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát sajnos kb. úgy van, ahogy leírtad.

Ha többet szeretnél tudni az előítéletről, tudok ajánlani egy több mint 700 oldalas könyvet :), Gordon W. Allport: Az előítélet. Amikor nekem kötelező olvasmány volt, azt hittem, utálni fogom, mert ilyen hosszú, de közben annyira olvasmányos és érdekes volt, hogy alig tudtam letenni. :)

Tipp: antikváriumokban én már sokszor láttam olcsón, mert sok régi kiadás van belőle, úgyhogy könnyű megszerezni.

2011. aug. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és van még a Csepeli György szerkesztette Előítéletek és csoportközi viszonyok, ebben meg egy csomó érdekes rövidebb tanulmány van összeválogatva!
2011. aug. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket de sajnos épp eleget tapasztaltam róla, engem inkább a változás érdekelne
2011. aug. 13. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!