Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért hiszik azt,...

Az emberek miért hiszik azt, hogy mindenki gazdag szeretne lenni?

Figyelt kérdés
Ha valaki hozzászól egy olyan témához,amiben gazdagokról esik szó,akkor sokszor olvasom azt a szót hogy : irigy. Miért hiszik azt,hogy mindenkinek az az életcélja,hogy gazdag legyen? Én speciel egy cseppet sem irigyelem a gazdagokat.Kérlek ne írjatok olyat,hogy anyagi biztonság stb. ezt a részét én is tudom. Köszi a válaszokat.
2011. nov. 13. 01:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%

Azért, mert sokan hiába hangoztatják, hogy nem szeretnének gazdagok lenni, valójában belül, nem is olyan mélyen eszi őket a sárga irigység.

Aki nem irigy, azt a hozzászólása alapján nem is tudod kiszűrni, mert pont ugyanúgy ír, mint az, aki gazdag.

2011. nov. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Ironikus módon az első válaszoló is abból indul ki, hogy mindenki gazdag akar lenni, csak van aki magának se vallja be.
2011. nov. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen,ezen én is mosolyogtam :)
2011. nov. 13. 01:25
 4/22 anonim ***** válasza:
5%

Első vagyok és nem értem. Akkor valamit rosszul írtam.

Nem az a kérdés, hogy gazdag szeretne-e lenni valaki, hanem hogy irigy-e.

2011. nov. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Van, aki komolyan gondolja, hogy nem vágyik gazdagságra, és van, akiből tényleg az irígység szól. Ez utóbbiból több van, ezért egy kalap alá veszik velük az első csoportot, mivel mindkettő ugyanazt mondja (csak az első őszintén, a második hazudik).


És sok gazdag pedig ezzel próbál önigazolást keresni és ámítani magát, ha valahol mélyen érzi, hogy a másik spirituálisan fölötte áll. Megpróbálja beállítani magát irígylésre méltónak, holott, amire igazán méltók vagyunk, azért már nem kepesztünk!! :)


Ok lehet még az is, hogy egész egyszerűen nem tud túl látni önmagán, ezért nem hiszi el, hogy valaki más is lehet. Mivel ő még nem tapasztalta meg a nem-anyagi-ember létet, viszont a nem-anyagi-ember már volt anyagi, tehát visszafelé, lefelé tudunk nézni, de önmagunkon túllátni nem. Majd ők is eljutnak egyszer oda, ahol most te vagy, csak időben náluk ez egy kicsit kitolódik. De nem tehetnek róla, mindenki a saját tempójában tud csak haladni, nemesebbé válni. :)

2011. nov. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Spirituálisan felette áll? Miért aki gazdag az meg csak egy felszínes hülye lehet? (.....)


Amúgy én nem gondolom hogy mindenki gazdag akar lenni de akinek olyan a kommentje hogy köpködi az irigységet, arról feltételezhető. Aki nem akar gazdag lenni, elégedett az életével úgy ahogy van, az nem azzal fogja az idejét tölteni hogy másokat fikázzon.

2011. nov. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem, egyáltalán nem biztos, hogy egy felszínes hülye, nem mindenkire vonatkozik, csak azokra értettem ezt, akiknek meggyőződésük, hogy a pénzhajszolás az élet értelme, és ezért gondolják azt, hogy mindenki irígy rájuk.
2011. nov. 13. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
...szóval lehet valaki úgy is gazdag, hogy közben tisztában van vele, hogy vannak fontosabb értékek, és nem a vagyon neki az elsődleges, és nagyonis gazdag lelkivilágú, csak emellett, mellékesen még gazdag is. :) de ő nem fogja azt mondani, hogy rá irígyek.
2011. nov. 13. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Sokan keverik a gazdaságot az anyagi biztonsággal. Anélkül is lehet jól élni, ha valakinek megadatik, nem milliomos, de amit szeretne, és ne luxus cikk, arra telik neki.
2011. nov. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%
Ugyan ki ne akarna gazdag lenni? Álszent hazug, aki ezt állítja. Ti nem szeretnétek egy jó lakást, szép helyen, szép bútorokkal? Nem szeretnétek egy csomó filmet/könyvet/zenét vásárolni? Nem akartok tanfolyamokra járni, utazgatni, bőrcipőben, normális ruhákban járni? Nem szeretnétek idén karácsonykor mindenkinek pont azt ajándékozni, amire vágyik, nem valami magatok készítette filléres szir-szart, aminek csak azért örül az illető, mert tőletek van, de különben semmi szüksége rá? Élvezitek a fillérezgetést, a számlák ide-oda tologatását, hogy ötcsillagos hotelt csak kívülről láthattok, hogy semmi sem magától értetődő, semmi sem megy könnyedén, mindent össze kell spórolni, ez nektek élvezetesebb, mintha gazdagok lennétek?? NEM HISZEM EL...
2011. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!