Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok, mit tegyek?

Mit tanácsoltok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ismerek egy srácot. 17 éves, elképesztően kiterjedt lexikális tudással, gyakorlati érzékkel és úgy el tud magyarázni bármit, hogy a teljesen laikus is elmélyülve hallgatja és megérti. Bár nem vagyunk barátok, amikor egyedül maradtam, végig mellettem állt, és kihúzott a depresszióból. Viszont van néhány furcsa szokása. Állandóan hangoztatja, hogy nincs szüksége a segítségünkre, még akkor sem, ha látszik rajta, hogy komoly gond van. Továbbá, néha, minden ok nélkül elképesztően kegyetlen tud lenni (csak szóban). Végül, gyakran hangoztatja, hogy meg akar halni, de ő maga mesélte el nekem, hogy az öngyilkosságot a legnagyobb gyávaságnak tartja a világon, és azt akarja, hogy a halálának célja legyen. Nem kért rá, de ki akarom rángatni ebből az állapotból. Ötletek?
2011. aug. 12. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úúú, ezek alapján amiket leírtál tényleg elég komoly problémái lehetnek szegénynek, szerintem depressziós lehet. Rendes tőled, hogy segíteni próbálsz rajta.

Én is kb egy évig voltam hasonló állapotban, úgy éreztem senkire nincs szükségem, elegem volt az emberekből, stb.

Próbáld meg elhívni ide-oda, de ne légy erőszakos, és h azt mondja, hogy most nem akar menni, azért azt kérdezd meg h miért nem, ha nem akarja megmondani, akkor hagyd, majd akkor legközelebb.

Legalábbis magamból kiindulva.

Amúgy egy jó párkapcsolat is lendíthet a lelkiállapotán, mutasd be valamelyik szingli lányismerősödnek , hátha:)

2011. aug. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy találj ki vmi új hobbit, pl falmászás, v ilyesmi, és hívd el, mond h egyedül nincs kedved hozzá, jó lesz stb..
2011. aug. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki 17 évesen sokat foglalkozik a halállal, akkor valószínűleg valamilyen (talán elfojtott) lázadás van az életében. Ezt kéne valahogy kideríteni, és onnan már könnyebb elindulni. De nagyon vigyázni kell ezzel, mert ha a családjában van valami, akkor nagyon mély sz*ba lehet tenyerelni.
2011. aug. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Párkapcsolatról annyit, hogy még ötödikben az első szerelme elég csúnyán elbánt vele, azóta kerüli a komoly kapcsolatokat. Az igazi probléma az, hogy két éve még a legvidámabb és (jó értelemben) legőrültebb srác volt az osztályban. Ő csak annyit mond erre, ideje volt felnőnie. Adalék lenne még, hogy bár gyakran hangoztatja, hogy ateista, mégis egy általa Mjölnir-nek nevezett medált hord a nyakában. Utánanéztem, ez a skandináv hitvilág egyik fő jelképe. Szégyellheti, hogy mégis istenekre támaszkodik, mikor mindig azt mondja, senkire sincs szüksége?
2011. aug. 13. 10:17
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Így mindjárt érthető. A barátod viselkedésén a "Mjölnir" és az ezt tartalmazó skandináv mitológia mögött húzódó szellemi vonatkozásoknak a hatását lehet látni. Mjölnir Thor isten kalapácsa volt az igencsak kegyetlen és brutális északi germán mondavilágban. A srác - nem tudom, de feltételezhetően - valamilyen extrém zenei irányzaton (pl heavy metal, black metal v. death metal vagy hasonló) keresztül kerülhetett kapcsolatba a skandináv mitológiával, mert néhány ilyen zenekar (pl. a Manowar) szövegében és zenéjében erősen épít ezekre a pogány mondákra. Ez a világ tele van durvasággal, pokollal, halállal. Innen származhat az általad is említett időnként felbukkanó kegyetlenség, a halál gondolatával való foglalkozás, a depresszió. Ha nagyon rááll erre a témára, sajnos teljesen a hatalmába kerítheti ez az állapot, mert ezek a "zenék" szó szerint mérgezik a lelkét. Nem mindenki "butul be" ilyen szinten, van aki csak hallgatja, és nincs különösebb hatása rajta. De aki bezárkózik és rááll, azt elpusztítja. Lásd az említett zenekarok tagjainak életét (és halálát).
2011. aug. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Érdekes, valóban szereti a Manowart, viszont a death metalt rühelli. Tényleg ennyire komoly lenne a helyzet? Nem tudom róla elképzelni, hogy ennyire befordult legyen. Ismétlem, nála okosabb és értelmesebb embert nem nagyon ismerek. Párszor majdnem sikerült megnyílnia, de csak elképesztő mennyiségű alkohol után. Annyit tudok a múltjáról, amit eddig leírtam + még annyit, hogy igen sok szerettét elvesztette, de a gyászában mindig egyedül maradt. A legfurcsább akkor is az, hogy ezek a "befordulások" egyik napról napra(néha óráról órára) eltűnnek, és amikor "tiszta" (de rosszul hangzik), ő a legudvariasabb és legkedvesebb srác a környezetemben, akivel bármiről tudok beszélni. Tényleg nem tudom, mit tegyek.
2011. aug. 13. 14:01
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Igazából remélem, hogy nem annyira vészes a helyzet, mint leírtam, de a sérülékeny embereknél sose lehet kiszámítani, akkor se, ha okosak és rendesek. Pont a külső segítség kizárása, a nagy mennyiségű alkohol és a beforratlan lelki sérülések miatt valószínű, hogy számára ez az egész többé vált, mint zene. Előfordulhat, hogy ha mondjuk idővel felveszik egyetemre, vagy talál valami olyan munkát vagy más dolgot, amivel szívesen foglalkozik, akkor egyszerűen csak "kinövi". De jó lenne, ha addig is rajta tartanád a szemed, nehogy bajba kerüljön. Szerintem konkrétan egyelőre ne próbálj beavatkozni, csak ha láthatóan rosszabbodik a helyzet. De éreztesd mindig, hogy mellette állsz és te törődsz vele.

Ha hívő vagy, imádkozhatsz is érte, mert az sosem árthat. :)

2011. aug. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, remélem, idővel jobbra fordul minden :)
2011. aug. 13. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!