Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy tanuljak? Mit tanácsoltok?

Hogy tanuljak? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Ti hogy tanultok nyelvet, szavakat? Az jó, ha úgy csinálom, hogy elolvasom, lefordítom a szöveget, aláhúzom az új szavakat, majd még egyszer elolvasom, hangosan. Majd külön felolvasom a szavakat. Kicsit várok elolvasom harmadszor úgy hogy közben hallgatom az audiót is. És ezután írok magamnak egy tesztet a szavakból. Ez nem túl sok foglalkozás egyetlen anyaggal? Ti hogy csináljátok? Vagy csak én vagyok ennyire nehéz fejű? Vagy még a háromszori elolvasás is kevés? Persze nyilván minél többször találkozunk az új szóval annál jobban megragad és valahol olvastam, hogy egy új szóval 50-szer kell találkoznunk, de szerintem ez nincs mindig így , hiszen vannak szavak, amiket szinte elsőre megjegyzek. Ja és egyszerre mennyi szót tűzzek ki célul? Mondjuk egy hétre. Milyen tempóban haladjak. És vegyétek azt hozzá, hogy szerintem egy átlagosnál gyengébb felfogó képességű egyén vagyok!

Köszönöm a válaszokat előre is.


2011. szept. 1. 02:06
 1/4 anonim ***** válasza:

„hallgatom az audiót”


Az tény hogy nem minden szót egyformán könnyű megjegyezni, mondjuk ez sok mindentől függ.


Én mondjuk úgy kezdtem az egészet hogy a nyelvtani részt erőltettem, aztán külön a gyakoribb szavakat, kifejezéseket. Ezután szövegolvasás, meg általános nyelvkönyvek, gyakorló feladatok. Szép lassan összeáll a dolog, de nagyon időigényes, és nagyon sok kitartás kell hozzá, mert néha hagyná az ember az egészet a fenébe.

2011. szept. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyakori foglalkozás, folyamatos ismétlés. A tempó tőled függ.
2011. szept. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ha idegen szót találok egy szövegben, akkor kiszótárazom és beírom a szótárfüzetembe is. Itt összegyűlik jó pár. Folyamatosan ismétlem őket, h megjegyezzem, majd visszatérek a szövegre, mert van, h szövegkörnyezetben könnyebben beugrik a szó jelentése.
2011. szept. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olvasni kell. Ha új szóba/kifejezésbe botlasz, kiírni, aztán betölteni az ankiba vagy más tanulóprogramba.


Úgy is lehet, ahogy te csinálod, csak 5x annyi munka.


"egy új szóval 50-szer kell találkoznunk"


Attól függ. Ha pl. már van egy kb. 10-15 ezres szókincsed, akkor egy szövegben kb. minden 100. szót nem fogod ismerni. Ez olyan kevés, hogy ezeket átugrod, mert nem zavarják az értést. Vagyis ezen a szinten hiába "találkozol" új szavakkal, nem fogod megjegyezni őket.


Nem találkozni kell a szavakkal, hanem megtanulni őket. Megfelelő időközökkel elválasztva 5-10 bevésés is elég lehet, de ha nem tudod hova kapcsolni vagy nem érdekel, akkor sokkal több is kellhet. Hosszú távon meg csak az marad meg, amit tudsz használni.


"Ja és egyszerre mennyi szót tűzzek ki célul?"


Átlagos képességek mellett napi 20-50 új szó célirányos, de ez komoly szorgalmat (napi 1-2 óra intenzív munka) igényel.

2011. szept. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!