Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed Magyarországró...

Mi a véleményed Magyarországról, az itt élő emberekről, a politikusokról, helyekről, utakról, árakról, mindenről, ami Magyarországgal kapcsolatos?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 13. 13:39
 1/7 anonim válasza:
100%
Magyarország egy nagyon jólmőködő politikájő ország lenne akár vezető államok közé is tartozhatna,ha az itt élő politikusok nem befolyásolnák az emberek életét!Továbbá minden tőrhető lenne ha nemjött volna be a vállság,de igy az árak is az egekben vannak,továbbá értelmetlennek tartm h néhány politikus miatt ilyen vállság keltekezzeett!Ja és az h sztem mindet lekellene sorba válltani!!!
2009. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Ami zavar:

- a "hazaszeretet" fogalmát kisajátították a tojásdobáló szélsőjobbosok, holott egy feminista, egy meleg, egy zsidó származású, stb. is ugyanúgy hazájának érezheti Magyarországot, és nem kevésbé magyar, mint egy hímsoviniszta, erőszakos, rasszista vadbarom

- nincs egy rendes liberális párt, az SZDSZ egy vicc Pl. a "reform" - majd pont ott fognak a liberális értékek érvényesülni, ahol az embereknek a mindennapi élet okoz problémát, nem? :S Semmi sem köti jobban gúzsba az egyén szabadságát, mintha a számlák terhét nyögi és ebből áll az élete. Képmutató banda. Kivéve Sándor Klára, aki valóban próbál tenni a nők helyzetének változásáért (női kbóta)

- sajnos nagymértékben uralkodik a begyöpösödöttség, bizonyos dolgokban, szemléletben példát vehetnénk pl. Svédországról (NEM majmolásra gondolok!!!)

- az egyetemisták és a diplomások körében eluralkodik a nihilizmus, mert hiába pl. tehetséges, lelkes bölcsészhallgató valaki (nem olyanokra gondolok, akik csak melegedni járnak az egyetemre, hanem akik tényleg szeretik a szakjukat), ha úgyis tudja, hogy a diplomával nem kutató, nem tanár stb. lesz, nem kulturális munkakörben fog dolgozni, hanem porszívóügynök lesz, vagy Angliában fog mosogatni.


Ugyanakkor az is zavar, ha jön mondjuk egy külföldről hazatelepült magyar, és a vonaton mellettem röpködnek a szájából az olyanok, mint "ez a szar Magyarország" stb. Pedig nem vagyok Árpádsávost lengető nagymagyar - na de mégis.

2009. ápr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nagyon kedvező az éghajlat és a föld a mezőgazdasághoz. A történelmi épületek gyönyörűek, világ viszonylatban is megállják a helyüket, ez kedvez a turizmusnak. A magyar ember igenis okos a világ népességéhez képest, ami abból fakad, hogy nekünk meg kell tanulnunk egy baromi nehéz nyelvet (ha jól tudom a magyar a 2. vagy 3. legnehezebb nyelv a világon). Mivel "kevert nép" vagyunk (német, osztrák, szlovák, ukrán, horvát stb.), nem véletlen, hogy mi vagyunk a legszebbek:). Nagyon sok mindent a mi találtunk fel, és leleményesek vagyunk. Ahogy az első válaszoló is mondta, szerintem is simán lehetne az országunk vezető állam, mert mindenünk meg van, ami ehhez kell. Én abban hiszek, hogy az emberek PESSZIMIZMUSA tartja vissza Magyarországot abban, hogy nagy ország legyen.
2009. ápr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Sajnálom, hogy ebbe a mocsokba születtem... ennyi
2009. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hiànyzik Magyar orszàg.

Persze a régi Magyar orszàg.

A vidéki élet,a nyàri esték a szomszédokkal.

A gulyàs leves,a halàszlé,a töltött kàposzta,meg a jo pörkölt..

A fincsi turo rudi...

Hiànyzik a magyar beszéd,a magyar ünnepek..

Vélemény emberekröl:

egyre pesszimistàbbak,egyre nagyobb teret forditanak a politikànak..

AS helyek,vàrosok sépek,de egye koszosabbak...elvesztik fényüket.

àrakon megdöbbentem a legutobbi hazaruccanàsom alatt.Azt hiszem valahogy nincsenek rendjén az àrak.Söt borzasztoak.

Politikusokrol nincs sok véleményem,nem követem nagyon szemmel.

Bàr làtom Gyurcsàny szépen tönkretette a kis hazàt.

2009. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem Magyarorszagot!!!!!
2009. ápr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Baracsi Attila.:

Szeretve gyűlölöm,s Gyűlölve is rajongásig szeretem. Ezzel azt hiszem, mindent elmondtam Magyarországról!

Ami viszont zavar:1.Nincs nagyon munkalehetőség,ha meg van,akkor többnyire alulfizetett.

2.Nincsen túlreprezentálva ha valaki tisztességesen-szorgalmasan-becsületesen dolgozik,miközben mindenki azon sírdogál,hogy itt senki sem akar dolgozni.

3.Az árak,s az adók, a jövedelmekhez viszonyítva magasak,a valuta gyenge.

4.Szerintem nem használjuk ki eléggé a természet adta lehetőségeinket.

5.Igaz éltünk már a mostaninál sokkal rosszabbul is,de élhetnénk jobban is,de valahogy vagy egy helyben topogunk,vagy pedig inkább csúszunk lefelé.

6.Hiába volnánk világrengetően tehetségesek,ha egyszerűen gyávák vagyunk összefogni,s inkább egymás torkát tépjük sokszor hülyeségeken,holott egy kis összefogással-szorgalommal,valóban világokat tudnánk megrengetni,s nem hagynánk magunkat kizsákmányolni-kiszipolyozni-félrevezetni,s megvezetni!

2013. okt. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!