Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kedves kulfoldon elo olvasok!...

Kedves kulfoldon elo olvasok! Nektek nincs honvagyatok? Hogyan kuzditek le?

Figyelt kérdés
Eleinte utaltam itt lenni, majd megszerettem, mindaddig mig a kislanyom meg nem szuletett. Most igy nagyon vagyok haza. Ha tehetjuk haza utazunk, de nehez visszajonni. A ferjem idevalosi es o nem akar Mo-ra koltozni, en meg ugy vagyodom haza. Ti h oldjatok ezt meg?
2011. aug. 14. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Én szintén idevalósi férjjel élek külföldön. Nem igazán van honvágyam, évente egyszer, maximum kétszer hazamegyünk, és kész. Az emberek hiányoznak, de a szüleim 6 hetente kijönnek hozzánk, és a barátaimat is szívesen látom. Lefoglal a gyereknevelés, a munkám, nagyon élvezem az ittlétet. Mióta élsz kint?
2011. aug. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nektek nincs hinvagyatok?"


Néha van.


"Hogyan kuzditek le?"


Elolvasom az aktuális magyarországi híreket és rögtön eszembe jut miért is jöttem ki...

2011. aug. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Törökországban élek. Soha nem volt honvágyam, imádok itt élni.

Csak anyu, apu, meg a bátyám hiányoznak nagyon. Persze msn-nel látjuk, halljuk egymást minden nap, de mégsem ölelhetem meg őket...

Én ezt úgy oldom meg, hogy pár havonta vagy én megyek haza 2-3 hétre, vagy ők jönnek ide. Másképp nem lehet.

2011. aug. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem idevalósi a párom, még nincs gyerekem. Eddig évente egy hetet töltöttem otthon, de mindig jobban vágytam idekintre, mint Mo-ra. Már az utazás előtt azt várom, h mikor jöhetek végre haza, a mi házunkba.

A családom persze hiányzik, főleg karácsonykor (nem merem megkockáztatni, h télen repüljek és a munkahelyemen sem örülnének, h pont az ünnepekkor megyek szabira). A közelebbi családtagokkal napi kapcsolatban vagyok, a távolabbikat ünnepekkor felhívom v interneten üzenek. Számomra ez így kibírható.

2011. aug. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem nincs. Ahogy ideertem tudtam hogy nekem nincs semmi keresnivalom Magyarorszagon. Ez az en itthonom. Csaladomat meg evente 4x latogatom szoval azert hianyoznak de jo tudni hogy par honap es ujra megyek.

En azert jottem ide hogy ne abban az orszagban kelljen elni, nekem az gyerekkorom ota szenvedes volt (nem a csalad miatt).

2011. aug. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a tavolsag miatt max egy evben egyszer oldhato meg a hazamenetel. De van amikor ket evente egyszer. A kozeli csaladom itt van, csak hianyoznak a baratok. Az itteniek nem olyan baratkozoak, es az itteni magyarok sem. Igy hianyzik h a kislanyomnak nincs igazan tarsasaga. Amikor otthin vagyunk olyan jol eljatszik a szomszed kisfiuval, es sajnalom h itt erre nincs lehetosegunk. Lehet h a multat siratom, lehet h az is megzakkantott h gyes hianya miatt vissza kellett mennem dolgozni. Nem tudom. most voltunk otthon es nagyon nem volt kedvem visszajonni ide.
2011. aug. 14. 17:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezesetben hadd kerdezzem meg, hogy hol laksz ? :)
2011. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Neked nem honvágyad van, hanem a barátaid hiányoznak. Különben, akinek "honvágya" van, jobb ha visszamegy, mert elégedetlen lesz az életével a továbbiakban. Én Kanadában lakom, soha nem volt honvágyam. Ha lett volna, már régen visszamentem volna.


Számodra intő jel volt, hogy eleinte nem szerettél kint lenni. Akkor kellett volna visszafordulni.

2011. aug. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
gondold át miért jöttél ide! esetleg turistáskodj egy ideig, menj el a helyi múzeumokba, nevezetességeket nézd meg, és szeress bele újra az országba!! hidd el én szívesen mennék külföldre
2011. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is Törökországban éltem egy ideig. A helyet imádtam, a kinti embereket is, de nagyon hiányzott az otthonom. Törökország egyfajta második otthonom volt csak.

Tényleg imádtam, de hiányozott a családom úgyhogy végül hazaköltöztem. Azóta sem bánom. Most Törökország hiányzik nagyon, de a kinti barátaimat sokszor meglátogatom és így jobban érzem magamat, mint amikor kint éltem. Itt vagyok igazán itthon! :)

2011. aug. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!